درباره ما

کیوی مجله تخصصی بانوان است. البته مجله‌های تخصصی در زمینه بانوان کم نیستند؛ اما تیم کیوی قصد دارد با نگاهی متفاوت به موضوع زنان بپردازد. منظورمان از این تفاوت چیست: همین حالا کلمه «زنان» را در اینترنت جستجو کنید تا متوجه شوید آن چه که در ارتباط با این کلمه به صورت عام مطرح می‌شود چیست! از مفاهیم جنسیتی که عبور کنید، در بهترین شرایط، با دنیایی از مفاهیم ظاهری رو به رو خواهید شد: مد، آرایش، آشپزی و &#۸۲۳۰; . همه این موارد نه تنها بد نیستند، بلکه بخشی از دنیای زنانه را تشکیل می‌دهند. اما آیا تمام یک زن همین‌ها است؟

ما در مجله کیوی تلاش می‌کنیم لایه‌های عمیق تری از شخصیت و دنیای زنان را بررسی کنیم. در واقع، هدف این مجله ارتقاء سطح آگاهی و خودباوری زنان است. برای رسیدن به این هدف چهار مبحث کلی را در نظر گرفته، هر یک از آن‌ها را به صورت نمادین نامگذاری کرده ایم:

مهربانو: به معنای «بانویی چون خورشید» یا «بانوی مهربان» است و به روایتی در ایران باستان نام کلی زنان «مهربانو» بوده است. این بخش به روابط زنان می‌پردازد. به عبارتی، زن در برخورد با «دیگری». رابطه زن با این دیگری را در دو بخش لیلی (عاشقانه) و تهمینه (مادرانه) به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

فخرالنساء: به معنای «سبب سربلندی زنان» است. همان طور که از نام این بخش مشخص است، در دو قسمت جهان بانو و ایران بانو، به ترتیب، به معرفی زنان نامدار خارجی و ایرانی خواهیم پرداخت. زندگی شخصی و موفقیت‌های آن‌ها می‌تواند نگرش بسیاری از زنان را به زندگی متحول کند.

روح انگیز: به معنای «انگیزش روح و روان» است. در این بخش مباحث روان شناسی را مطرح خواهیم کرد. به اعتقاد ما، زنان تنها زمانی می‌توانند جایگاه واقعی خود را در عرصه‌های گوناگون به دست بیاورند که قبل از هر چیز شخصیت قدرتمندی داشته باشند. آن‌ها باید ابتدا خودشان را بشناسند و تعریف مشخصی از زن بودن شان داشته باشند. بنابراین، در دو بخش افسر و محترم، به ترتیب به خودشناسی و اعتماد به نفس و فرهنگ و آداب و معاشرت می‌پردازیم.

فرحناز: به معنای «شادی و سرور» است. این بخش به سرگرمی‌هدفمند زنان می‌پردازد. در واقع، قصد داریم تا زنان را با وجهی دیگر از شاد بودن ( که از ویژگی‌های الزامی‌برای هر زنی است) و سرگرمی‌آشنا کنیم. قطعا یکی از این تفریحات مطالعه است. خانم کتابچی در زمینه معرفی کتاب‌های خوب به شما کمک می‌کند. از طرفی، بد نیست با خانم گلگشتیان به مکان‌های خاص و دیدنی نیز سری بزنید!

البته در بخش سایرین نیز مطالب متفرقه جالبی نیز خواهید خواند.

با احترام

تحریریه مجله اینترنتی کیوی

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.