بیماری و درمانزیبـایـیسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

درمان سلولیت : چگونه با لیزر قرمز می توان سلولیت را از بین برد؟

متخصصین معتقدند « زندگی بدون تحرک، تغذیه ناسالم و افزایش مصرف غذاهای آماده باعث ایجاد سلولیت در بدن می‌شود. از هر ۱۰ زن، در ۹ نفر دچار سلولیت هستند. البته سلولیت تنها مربوط به قسمت پاها نمی‌شود، بلکه ممکن است در شکم، بازوها و قفسه سینه نیز دیده شود ». سلولیت نه تنها یک مشکل ظاهری، بلکه مشکلی در سلامت بدن به حساب می‌آید. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه با لیزر قرمز می‌توان سلولیت را از بین برد:

درمان سلولیت  با لیزر قرمز چگونه انجام می‌گیرد؟

با افزایش تجمع سلول‌های چربی در بدن، گردش خون کاهش می‌یابد. به همین دلیل، اکسیژن کمتری به بافت‌ها می‌رسد و بافت بدن حالت نرمی‌و ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. این موضوع سبب تشکیل بافتی زبر، شبیه پوست پرتقال، بر سطح پوست می‌شود. در واقع سلولیت یک نوع مشکل در سیستم گردش خون است و حتما باید زیر نظر پزشک متخصص درمان شود.

درمان سلولیت با لیزر قرمز نوعی خاص از پرتودرمانی است که با نفوذ پرتو به زیر پوست، بافت زیرین برای بازسازی خود تحریک می‌شود. لیزر قرمز با افزایش اکسیژن رسانی به زیر پوست، گردش خون را افزایش داده و با کاهش تورم پوست، موجب شادابی آن می‌شود.

به گفته متخصصان پوست درمان سلولیت با لیزر قرمز به این شکل است که « از روی بدن بیمار راهی به درون رگ باز کرده، نور لیزر را به طور مستقیم بر روی خون می‌اندازند. تحرک سلول‌های خونی با دریافت نور افزایش یافته و به این ترتیب سلولیت در بافت‌های پوست کاهش خواهد یافت. در واقع، لیزر با ورود به بافت‌های پوست، توسط سلول‌های خونی جذب شده و به انرژی تبدیل می‌شود. با افزایش نفوذپزیری سلول‌ها، گردش خون در بافت‌ها افزایش یافته و این امر باعث از بین رفتن سلولیت‌ها می‌شود ».

می‌توان از لیزر قرمز برای درمان سلولیت‌های صورت، دست و پاها نیز استفاده کرد.

لیزر قرمز,سلولیت, درمان سلولیت

 اثرات درمان سلولیت با  لیزر قرمز چیست؟

  • متابولیسم سلول‌ها را افزایش می‌دهد.
  • گردش خون در پوست را سرعت می‌بخشد.
  • باعث ترمیم ماهیچه‌ها و تحریک کلاژن سازی می‌شود.
  • التهاب و ورم را کاهش می‌دهد.
  • سیستم دفاعی را تقویت می‌کند.

منبع

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.