بیماری و درمانزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

خستگی و بی حالی و مهم ترین علل آن

اگر همیشه احساس خستگی و بی حالی می‌کنید، بدانید تنها نیستید! طبق تحقیقات اخیر « بیش از یک میلیون نفر در آمریکا از خستگی و بی حالی مزمن رنج می‌برند که بیشتر این افراد را زنان تشکیل می‌دهند ». نکته جالب این است که دلیل خستگی و بی حالی، بر خلاف تصور رایج، روانی نبوده و اساسا مربوط به اختلال در فعالیت دستگاه گوارش می‌باشد. در این مقاله شما را با مهمترین دلیل خستگی و بی حالی که همان اختلال در فعالیت دستگاه گوارش است بیشتر آشنا خواهیم کرد:

خستگی و بی حالی

بسیاری از افراد به دلیل خستگی و بی حالی به پزشک مراجعه می‌کنند؛ اما متاسفانه معمولا پزشکان ارتباطی میان خستگی و بی حالی با دستگاه گوارش تشخیص نمی‌دهند. زمانی که افراد با نشانه‌هایی مانند خستگی، بی حالی، افسردگی، درد عضلات ، مشکلات خواب ، فراموشی و کاهش وزن به پزشک مراجعه می‌کنند، آن‌ها دلایل عصبی را به عنوان مهمترین دلیل این مشکلات معرفی می‌کنند.

نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد « در نمونه‌های خون و مدفوع گرفته شده از افراد مختلفی که دچار خستگی بودند، در مقایسه با افراد دیگر، مشکلات دستگاه گوارش بیشتر به چشم می‌خورد. این وضعیت نشان می‌دهد که خستگی و بی حالی افراد با اختلال در فعالیت دستگاه گوارش ارتباط مستقیم دارد. در دستگاه گوارش افرادی که دچار بی حالی مزمن هستند باکتری‌های مفید کمتر و باکتری‌های مضر بیشتر وجود دارد. این موضوع نیز سبب بروز التهاب ، درد و اختلال فعالیت دستگاه گوارش می‌شود ».

حضور بیش از حد معمول باکتری‌های مضر در دستگاه گوارش باعث می‌شود که سیستم ایمنی دائما در حال مبارزه با آن‌ها باشد. نتیجه این موضوع نیز ایجاد خستگی مزمن در فرد است.

برای درمان  خستگی و بی حالی چه باید کرد ؟

محققین برای مقابله با این وضعیت مصرف مواد غذایی پروبیوتیک و مقوی را مناسب ترین روش می‌دانند. بنابراین، اگر احساس خستگی و بی حالی کردید، به جای قهوه، کفیر بنوشید.

برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.