روان شناسیزناشوییزندگی مدرنسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

طلاق و ۶ دروغ بزرگ در مورد آن!

طلاق گرفتن کار دشواری است و حرف‌های اطرافیان به خصوص دروغ بزرگ در مورد طلاق نیز آن را سخت تر می‌کند. هیچ یک از ما هنگام ازدواج ، به طلاق نمی‌اندیشیم؛ چراکه ازدواج پیمانی است برای کنار هم بودن تا روز مرگ. مشاوران خانواده بر این عقیده اند که « ممکن است گاهی با ایجاد تغییراتی در زندگی این موضوع غیرممکن به نظر برسد. ازدواج نیز بی تاثیر از تغییرات زندگی نیست؛ تاثیراتی که همیشه مثبت نیستند. با وجود این که برای حل یک مشکل تلاش زیادی صورت می‌گیرد، اما ممکن است بعضی مشکلات هرگز حل نشوند.

شاید افرادی در زندگی شما دخالت کنند و یا شخصیت هر دو طرف در جهات گوناگون در حال تغییر باشد . در هرحال بنا به دلایلی بعضی ازدواج ها ادامه نمی یابند». با وجود این، گاهی زنان نمی‌توانند تصمیم به جدایی بگیرند؛ چرا که نه تنها در دوره بعد از جدایی به اندازه کافی مشکلات وجود دارد، بلکه اطرافیان نیز با افکار نادرست به زن فشار وارد می‌کنند. در ادامه به ۶ دروغ بزرگ در مورد طلاق، که تصمیم به جدایی را برای شما دشوار می‌کند، خواهیم پرداخت:

هر یک از ما فقط یک نیمه گمشده داریم!

از بسیاری جهات این، باور غلطی است. اعتقاد به این که هر یک از ما فقط یک نیمه گمشده داریم باعث می‌شود به یک شخص و یک نوع زندگی پیوند بخوریم بدون آن که بتوانیم آن را کنترل کنیم. باور این که شخصی از آسمان سر راه ما قرارگرفته و ما می‌بایست تنها با او ازدواج کنیم، شاید زیبا به نظر برسد؛ این فقط یک دروغ بزرگ در مورد طلاق است اما قطعا پیرامون ما افراد مناسب دیگری نیز وجود دارند. به علاوه ازدواج یعنی تعهد متقابل و حرکت در مسیر اهداف مشترک زندگی ، نه یافتن یک شخص رویایی!

بعد از این سن نمی‌توانی شخص مناسبی را پیدا کنی!

یکی از مواردی که بعد از طلاق از اطرافیانتان خواهید شنید این است که بعد از این سن نمی‌توانید شخص مناسب خودتان را پیدا کنید که یک دروغ بزرگ در مورد طلاق است؛ پس یافتن عشق، برقراری رابطه عاطفی و رسیدن به خوشبختی محدودیت سنی ندارد. یک بار مرتکب اشتباه شدن به عبرت گرفتن، تصمیم گیری بهتر و یافتن شخص به مراتب مناسب تر منجر خواهد شد. باید یاد بگیرید به کسانی که عکس این قضیه را ادعا می‌کنند گوش ندهید.

طلاق نشان دهنده عدم موفقیت تو است!

این سخن به عنوان یک باور غلط در جامعه رواج پیدا کرده است و یک دروغ بزرگ در مورد طلاق می‌باشد. طلاق، نشانه عدم موفقیت شما در ازدواج نیست. حتی بر عکس، توانایی تمام کردن زندگی مشترک نشان دهنده جسور بودن شماست. نه تنها طلاق نشانه عدم موفقیت نیست بلکه بیانگر این است که شما قادر به مدیریت زندگی خود هستید .

دروغ بزرگ در مورد طلاق

همه زندگی ات را از دست خواهی داد!

یک دروغ بزرگ در مورد طلاق که شاید فکر کنید دوستان، موقعیت و زندگی اجتماعی خود را از دست خواهید داد. البته از یک لحاظ این موضوع چندان بد هم نیست! داستان زندگی هرکس متفاوت است؛ اما باید بپذیرید با طلاق چیزهایی در زندگیتان تغییر خواهد کرد. بعضی دوستانتان را از دست می‌دهید؛ ولی دوستان واقعیتان را خواهید شناخت. شاید تغییر در موقعیت اقتصادی و به دنبال آن تغییر در روند کلی زندگی نیز برایتان رخ دهد. در هرحال، شما نمی‌توانید مطمئن باشید چه چیزی در انتظارتان است؛ اما شاید بتوانید به یک موقعیت جدید که دوستش دارید برسید، جاهای جدیدی را بگردید، افراد جدیدی را بشناسید و در جهتی که قبلا نمی‌دانستید تغییر کنید.

بچه‌ها خیلی ناراحت خواهند شد

مسلم است که جدایی برای فرزندان ساده نیست؛ اما می‌توانید با محبت و حمایت آن‌ها را در برابر موقعیت به وجود آمده قوی تر کنید. &#۸۲۲۰;طلاق به معنی اجحاف در حق بچه‌هاست&#۸۲۲۱; این یک دروغ بزرگ در مورد طلاق است، کافی است با آن‌ها به صراحت صحبت کرده و مسائل را به طور روشن برایشان بیان کنید. درست است که این فرآیند ساده نیست؛ اما ادامه دادن ازدواجی نا موفق به مراتب برای فرزندانتان زیان بارتر خواهد بود.

بعد از این همیشه تنها خواهی بود!

بله. شاید مدتی تنها بمانید؛ اما آیا تنهایی به این حد بد است؟ مدتی متاهل بوده اید و اکنون شناختی در مورد زندگی تنها ندارید. اما این تفکر نیز به ذهنمان تحمیل شده است که یک دروغ بزرگ در مورد طلاق عنوان می‌شود. تنهایی بد است، به شرطی که خودتان نخواسته باشید. اگر رابطه ای ناخوشایند و زیان بار دارید، تنها ماندن گزینه بهتری است. حداقل راه‌های مختلفی برای انتخاب پیش رو خواهید داشت.

برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.