روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

نشانه های عاشق شدن!

همه می‌دانیم که وقتی عاشق می‌شویم زندگی مان تغییر می‌کند اما گاهی فهمیدن این که آیا واقعا عاشق شده ایم یا خیر، سخت است. البته زمانی که یک رابطه آغاز می‌شود، طبیعی است که از احساسات خود مطمئن نباشیم، اما به خاطر آینده رابطه مان، لازم است که از احساس خود اطمینان پیدا کنیم. در ادامه این متن نشانه‌های عاشق شدن را برای شما توضیح خواهیم داد. شاید با خواندن آن‌ها، بر خلاف تصورتان متوجه شوید که شما نیز عاشق اید!

می خواهید که اطرافیان تان او را دوست داشته باشند

روان شناسان معتقدند « اولین  علامتی که نشان می دهد عاشق کسی که با او در ارتباط هستید شده اید، این است که دوست دارید خانواده و دوستانتان نیز آن فرد را بپسندند؛ زیرا این حس نشان می دهد که شما به رابطه ای طولانی تر با آن فرد فکر می کنید و در این راه به نظر اطرافیان تان نیز اهمیت می دهید، که از نشانه‌های عاشق شدن است ». دقت کنید که از  او چگونه برای دیگران صحبت می‌کنید، آیا فقط از خوبی‌های او، از این که چه قدر منطقی و یا چه قدر دوست داشتنی است صحبت می‌کنید؟ اگر این طور است، تبریک می‌گوییم: شما عاشق شده اید!

به او افتخار می کنید

از نشانه‌های عاشق شدن این نکته که اگر کوچک ترین کار او به برای شما عملی بزرگ به نظر می‌رسد و یا موفقیت او در کارش باعث ایجاد حس افتخار در شما می‌شود، می‌توانید بفهمید که عاشق شده اید. به ویژه زمانی که علیرغم مشکلات زندگی خود، از اقدامات او بسیار خوشحال می‌شوید، نشان دهنده این است که حس بسیار جدی ای به او دارید و احتمالا عاشق شده اید!

نشانه‌های عاشق شدن

از دیدن او سیر نمی شوید.

همه انسان‌ها احتیاج دارند که زمان‌هایی تنها باشند. گاهی نیز بودن با یک فرد باعث ایجاد حس کسالت در شما می‌شود. اما زمانی که تمام آخر هفته را با او گذرانده اید؛ اما فردای آن روز هم چنان دلتان می‌خواهد او را ببینید، یکی ازنشانه‌های عاشق شدن را دارید باید به شما بگوییم که عاشق شده اید!

حسادت می کنید.

جمله « عاشق حسود است » هر چه قدر هم که جمله ای کلیشه ای باشد از جهاتی درست است. زمانی که فکر می‌کنید: اکنون در حال انجام چه کاری است ؛ با چه کسانی ملاقات می‌کند و یا زمانی که انسان‌های اطراف او به اندازه قبل به نظر شما دوست داشتنی نمی‌آیند می‌توانید مطمئن باشید که عاشق شده اید.این یکی ازنشانه‌های عاشق شدن است البته باید مطمئن شوید که این حس حسادت یا شک نیست.

حس می کنید که تغییر کرده اید

اولین و شاید مهم ترین تاثیری که عاشق شدن بر روی هر کسی می‌گذارد، تغییر است. این یک حقیقت است که بعد از عاشق شدن به انسان متفاوتی تبدیل می‌شوید. در واقع، با عاشق شدن بسیار خوشحال تر و سرزنده تر از قبل به نظر خواهید رسید. از طرفی، اگر در بعضی عادت‌ها و ترس‌هایتان نیز حس تغییر کرده  و یا برای ایجاد شباهت‌های اخلاقی بیشتر با او، تلاش می‌کنید، حق دارید که فکر کنید که عاشق شده اید!

کنترل خود را از دست می‌دهید

زمانی که عاشق می‌شوید، ممکن است کنترل خود را از دست بدهید. این یکی ازقوی ترین نشانه‌های عاشق شدن است، اگر تمام روش‌های رفتاری ای که تاکنون داشته اید را کنار گذاشته اید یا اگر وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید به جای فکر کردن به این که ابتدا او باید با شما تماس بگیرد، شما با او تماس می‌گیرید و به عاقبت این کار فکر نمی‌کنید، اکنون می‌توان گفت که شما عاشق هستید!

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.