روان شناسیسلامت

دلایل ازدواج دیر هنگام چیست؟ بررسی علل تاخیر در ازدواج

هنگامی‌که ما با مشکل یا مسئله ای خاص در زندگی رو به رو می‌شویم، از خودمان سوال‌هایی می‌پرسیم: چرا، چگونه، کجا، چه موقع و&#۸۲۳۰; مشکلی که شاید برای برخی از جوان‌های امروزی وجود داشته باشد، ازدواج دیر هنگام و تاخیر در ازدواج است. واقعا دلایل ازدواج دیر هنگام و تاخیر در ازدواج چیست؟ هنگامی‌که ازدواج جوانان به تاخیر می‌افتد، سوال‌های بسیاری در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. برخی تاخیر در ازدواج را انکار و برخی هم آن را انکارناپذیر می‌دانند. البته جامعه طوری القا کرده است که همواره این تاخیر را انکارناپذیر می‌دانیم.

به گفته روانشناسان « تاخیر در ازدواج یک موضوع انکارپذیر است!» با انکارپذیر دانستن ازدواج، می‌توان راه حل‌های متناسب با آن را یافت. در کل، هنگامی‌که در زندگی شما تاخیری رخ داد، از خودتان این سوالات را بپرسید و سعی کنید آن‌ها را با دقت پاسخ دهید:

 

بلوغ: آیا من یک انسان بالغ هستم؟

فراموش نکنید، سن تنها یک عدد است. اصلی ترین ویژگی که لازم است شما داشته باشد بلوغ است! اگر سن شما بالا رفته است اما هنوز به بلوغ فکری نرسیده اید، در حقیقت شخصیت شما هنوز کامل نشده است. فراموش نکنید منظور از بلوغ، بلوغ جسمی‌نیست. بلوغ روحی، عاطفی، معنوی و مالی انواع بلوغ هستند که می‌بایست شخص به آن‌ها دست یابد.

 

غرور: آیا من انسان مغروری هستم؟

ممکن است تاخیر در ازدواج شما تنها به خاطر غرور باشد. کم نیستند کسانی که  هنوز در انتظار یک شاهزاده و یا ملکه خاص برای ازدواج هستند. باید بدانید این گونه ازدواج‌ها به سرانجامی‌نخواهد رسید. برای داشتن یک ازدواج موفق بهتر است معیارهای معنوی را برای انتخاب فرد مناسب در نظر بگیرید.

 

زمان: آیا زمان مناسب برای ازدواج من رسیده است؟

حتما شما هم در زندگی به این نتیجه رسیده اید، که هر چیزی برای رخ دادن زمان خاص خود را دارد. شاید اگر تاخیر در ازدواج تان به وجود آمده، هنوز زمان مناسب آن فرا نرسیده است. به طور مثال، به بلوغ نرسیدن می‌تواند یکی از دلایل آن باشد و یا مسائل مالی و اقتصادی و حتی توقعات جامعه نیز میتواند مانع ازدواج باشد.

 

دعا: آیا جادو و دعایی بر تاخیر در ازدواج من اثر گذاشته است؟

اگر هیچ یک از دلایل فوق نمی‌تواند دلیل تاخیر در ازدواج شما باشد، ممکن است برخی نیروهای معنوی از ازدواج شما جلوگیری کرده باشند. برخی از افراد به جادو اعتقاد ندارند، اما آیا واقعا این موضوع صحت دارد و می‌تواند مدت‌ها مانع از باز شدن بخت شود یا اینکه شما با افکار و نیروهای بازدارنده داخلی مانع ازدواج خودتان میشوید؟

 

منبع

 

برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. همه ی این مسائل می‌تواند باعث به تاخیر افتادن ازدواج شود اما در حال حاضر اکثریت هیچ تمایلی به تشکیل خانواده و قبول مسئولیت ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.