جدید ترین هاروح انگیز (روان شناسی)زندگی مدرنمحترم ( فرهنگ و آداب معاشرت)

جذابیت زنانه خود را با انجام این کارها از دست می دهید!

آیا شما نیز جزو زنانی هستید که از مرد خود حمایت می‌کنند؛ به عقایدش احترام می‌گذارند و جمله « پشت هر مرد موفق یک زن است » را تایید می‌کنند؟ یا این که جزو گروهی هستید که شخصییت خود را نادیده گرفته و همیشه زیر سایه مرد زندگی خود، نقشی ضعیف و نامرئی دارند؟ این که شما جزو کدام دسته هستید را رفتار شما مشخص می‌کند.

اگر شما جزو دسته اخیر هستید، پیش از آن که خودتان را سرزنش کنید، به دوستان تان فکر کنید. حتما میان آن‌ها کسانی هستند که برای جلب رضایت نامزدشان دست به هر کاری می‌زنند. آن‌ها ممکن است حتی قرارهای دوستانه شان را نیز تعطیل کنند. اما واقعا مردها از زنان چه انتظاراتی دارند؟ آن‌ها دوست دارند زنی باشیم که همه چیز آن‌ها را پذیرفته و از شخصیت خود دست بکشیم، یا این که زنی قدرتمند باشیم که پا به پای آن‌ها در زندگی مبارزه می‌کند؟

زنان خسته کننده!

شک نکنید که کمترین جذابیت را از نظر مردان، زنی دارد که با نادیده گرفتن شخصیت خود، زیر سایه همسرش با نقش مثلا « همسر ایده آل » زندگی می‌کند. زنانی که تمام تلاش خود را می‌کنند تا یک همسر فوق العاده باشند، به مرور زمان شخصیت خود را از دست می‌دهند. در این شرایط زن خصوصیاتی مانند مستقل بودن و منحصر به فرد بودن اش را نادیده می‌گیرد. متاسفانه این‌ها دقیقا همان ویژگی‌هایی هستند که مردها شیفته آن می‌باشند!  زنان در این شرایط تبدیل به فرد خسته کننده ای می‌شوند که تمام فکر و دغدغه اش جلب رضایت همسر است.

زنانی که در این شرایط قرار دارند، به قدری به جلب رضایت مرد متمرکز اند که خودشان را فراموش می‌کنند. در حالی که چیزی که یک زن را جذاب می‌کند شخصیت منحصر به فرد و بی همتای او است. جنس مخالف نیز عاشق این خصوصیت منحصر به فرد است. زنان با تلاش بیش از حد خود برای « همسر فوق العاده بودن »، به سیر طبیعی رابطه آسیب می‌رسانند.

این که زنان می‌خواهند همسرشان به آن‌ها علاقمند بماند و به آن‌ها ثابت کنند که همسر مناسب هستند، باعث می‌شود نقش‌های زیادی بازی کنند. از طرفی، این زنان تا زمانی که در رابطه هستند، تذکر هیچ کس را نمی‌پذیرند. اما بعد از آن که از طرف مرد کنار گذاشته می‌شوند، خود را سرزنش می‌کنند. آن‌ها مدام  می‌گویند که بیش از حد به او توجه کرده و در تلاش برای فوق العاده بودن زیاده روی کرده اند.

خودتان باشید، کافی است!

 

زوج‌های موفق، کسانی هستند که توانسته اند بین رابطه و فردیت، تعادل برقرار کنند. کلید موفقیت برای داشتن یک رابطه خوب این است که در ضمن حفظ زندگی شخصی، رابطه دونفره خود را نیز پیش ببرید. مطمئن باشید که در تمام دنیا زنانی که برای جلب رضایت همسر خود از شخصیت، سلایق و عقاید خود دست می‌کشند، از نظر هیچ مردی جذاب نیستند. مردان امروز، رابطه‌های منطقی را ترجیح می‌دهند. آن‌ها به دنبال رابطه‌هایی هستند که طرفین در هر زمینه ای از یکدیگر حمایت کنند.

آن‌ها دوست دارند در مواردی مانند عشق، کار، مادیات، امور منزل و روابط دوستی احساس راحتی کنند و نقطه مشترک داشته باشند. روان شناسان تاکید می‌کنند که « هیجان‌های کوچک در رابطه، نقش مهمی‌در پایداری آن ایفا می‌کند. اگر یکی از دو طرف، از خواسته‌های خود گذشته و فقط برای جلب رضایت دیگری تلاش کند، این حالت، حتی بیشتر از خودخواهی، به رابطه آسیب می‌رساند ».


مقاله مرتبط :   همیشه دیر سر کار میرسید ؟ میتوانید در عرض ۱۰دقیقه حاضر شوید!

در بیان احساسات خود صادق باشید

مجبور نیستید همه خلقیات مرد زندگی خود را بپذیرید. ممکن است همسرتان اخلاقی داشته باشد که برای شما خوشایند نیست و یا عاداتی که برای شما بی معنی است! این که به این موارد هیچ  اشاره ای نکنید، به شما جایگاه خوبی در رابطه نمی‌دهد. برعکس، تمام این مواردی که سعی کرده اید نادیده بگیرید، جمع شده و یک روز به مشکلی بزرگ تبدیل خواهد شد!

برای این که با چنین شرایطی رو به رو نشوید، سعی کنید صادق باشید. بیان هر آنچه که احساس می‌کنید، با لحنی مناسب به شریک زندگی، برای ادامه رابطه بسیار ضروری است. اگر غیر واقعی رفتار کنید، هیچ گاه رابطه ای پایدار نخواهید داشت.

سندروم دختر خوب!

به این که چگونه تربیت شده اید نیز باید توجه کرد. حتما شما نیز از کودکی نصیحت‌هایی درباره همسر و مادر خوب بودن شنیده اید. حتی شاید دلیل علاقه خانواده و دوستان تان به شما نیز همین « دختر خوب بودن » است!

طبیعی است که دختران با موضوعاتی مانند ظرافت، ادب، درک و متانت زودتر آشنا می‌شوند. اما تلاش برای بی عیب و فوق العاده بودن ممکن است باعث تضعیف اعتماد به نفس شخص شود. اگر زنی خود را به حد کافی با ارزش و یا زیبا نبیند، ممکن است برای جلب رضایت دیگران« از خود گذشتگی » را انتخاب کند. زنی که در این شرایط قرار می‌گیرد، در واقع، مهم ترین و منحصر به فردترین ویژگی خود، یعنی شخصیتش، را نادیده می‌گیرد. زنی که همیشه فداکاری می‌کند و هرگز عکس العملی منفی یا غیر منتظره از خود نشان نمی‌دهد، شاید در رابطه فرد محبوبی باشد، اما قطعا در نقطه ای به بن بست عاطفی خواهد رسید.


مقاله مرتبط :   صورت حساب رو من بپرادزم یا اون؟!

 زنان نامرئی

مردی را تصور کنید که هر آن چه می‌خواهید را انجام می‌دهد؛ همه چیز را می‌پذیرد؛ هرگز سلایق و خواسته‌های خود را بیان نمی‌کند و فقط با شما وقت می‌گذارند. اگر با چنین مردی در رابطه باشید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟شکی نیست که خیلی زود خسته می‌شوید.

این که عشق شما را وادار به انجام کارهای زیادی می‌کند طبیعی است؛ اما بهتر است به جای این که زنی نامرئی باشید، نقش زنی قدرتمند را ایفا کنید. به این که در راه زندگی چه قدر مبارزه کرده اید فکر کنید و اجازه ندهید عشق شما را به یک روح تبدیل کند!

نظر مردها در این مورد چیست ؟
  1. « از هیجانی که در آغاز رابطه داشتیم اثری نمانده بود. چون دیگر لزومی‌نداشت من کاری انجام بدهم. در واقع، موضوعی که بخواهم برای آن تلاش کنم وجود نداشت. هرکاری می‌کردم و هرچه می‌گفتم، برایش قابل قبول بود. زندگی در این شرایط کار پیچیده ای نبود. او انسان خیلی خوبی بود؛ ولی برای من دیگر جذابیتی نداشت. »
  2. « همیشه دوست داشتم با کسی رابطه داشته باشم که زندگی را برایم آسان تر کند. وقتی عاشق او شدم می‌خواستم چنین فردی باشد. دختری با نشاط، عاقل و فعال بود. در مدت کوتاهی مرا کشف کرد: سلایق، محاسن و معایب من را. اما پس از مدتی کاملا تغییر کرد. دیگر دختری که همیشه من را هیجان زده می‌کرد نبود. تقریبا احساس می‌کردم با خودم در رابطه ام! »
  3. « ترجیح می‌دهم با زنی در رابطه باشم که به خودش اهمیت داده، زندگی را دوست داشته باشد و از بیان احساسات خود نترسد. زنی که برای شاد کردن من حداکثر تلاش خود را بکند برای من جذابیتی ندارد. زنی که در زندگی من است باید بتواند من را نقد کند. به طور واضح تر، باید بگویم دوست دارم با زنی واقعی در ارتباط باشم! »

مقالات مرتبط :

زنان جذاب از نظر مردان چگونه اند؟ ۶ راز پنهان زنان جذاب

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.