افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

برای افزایش اعتماد به نفس خودتان را به این ۹ کار عادت دهید!

اعتماد به نفس مفهومی‌واضح و روشن است و به سادگی می‌توان آن را در افراد تشخیص داد. در این مقاله می‌خواهیم ۹  عادت برای افزایش اعتماد به نفس را با شما در میان بگذاریم.

افزایش اعتماد به نفس,اعتماد به نفس,اعتماد به نفس در زنان

لبخند و افزایش اعتماد به نفس

لبخند ساده ترین روشی است که می‌تواند استرس را از شما دور کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس شما شود.

لبخند قدرتی دارد که می‌تواند انرژی مثبت را در سرتاسر بدن پخش کند و احساس خوشحالی در شما پدید آورد. برای یک بار هم که شده از این روش استفاده کنید تا افزایش اعتماد به نفس را تجربه کنید. با لبخند زدن به افرادی که روزانه با آنها سروکار دارید، تغییرات فوق العاده ای در روابط اجتماعی شما پدید خواهد آمد.


مقاله مرتبط :  ۱۲ پیشنهاد برای دوست داشتن خودتان!

تشویق کردن دیگران

برای افزایش اعتماد به نفس به توانایی‌ها و قدرت خود ایمان داشته باشید و هرگز از دیگران نترسید.

این موضوع باعث می‌شود تا همواره دیگران را برای کسب موفقیت‌های بیشتر تشویق کنید و برای بهره بردن از فرصت‌ها الهام بخش آنها باشید.

 

زبان بدن مثبت

زبان بدن یکی از ابزارهای موثر برای برقراری ارتباط با دیگران است. لبخند زدن و ‌برخی فعالیت‌های دیگر مانند صاف ایستادن و جلو دادن سینه، می‌توانند باعث افزایش اعتماد به نفس شوند. به طور مثال هر گاه در وضعیتی بودید که استرس داشتید، صاف بایستید و پاهای خود را محکم روی زمین بفشارید. ‌ این کار باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود و عکس احساس شما را به طرف مقابل القا خواهد کرد.

 

 ارتباط با دیگران

برای افزایش اعتماد به نفس به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید. طوری رفتار کنید که مهم ترین فرد یک محیط به نظر برسید. اما دچار خود بزرگ بینی نشوید. برای افزایش اعتماد به نفس سعی کنید افراد و محیط اطراف خویش را کشف کنید و در برقراری روابط اجتماعی پیش قدم باشید.

 

گوش دادن

برای افزایش اعتماد به نفس به حرف‌های دیگران با دقت و توجه بسیار گوش کنید و هرگز صحبت‌های طرف مقابل را قطع نکنید. این یک مهارت کاربردی در گوش کردن است که شما تا تمام شدن صحبت‌های طرف مقابل منتظر بمانید و پس از چند ثانیه صحبت‌های خود را بگویید. واکنش مناسب در زمان مناسب، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

 

اطمینان در افکار

افکار تاثیر بسیاری روی شخصیت و افزایش اعتماد به نفس می‌گذارند. افرادی که اعتماد به نفس دارند، منتظر تعریف و تمجید  دیگران نمی‌مانند و قبل از انجام دادن هر کاری به توانایی و موفقیت خود ایمان دارند.

 

نحوه لباس پوشیدن

شاید نحوه لباس پوشیدن از نظر شما موضوعی کم ارزش و بیهوده باشد اما تأثیر بسیاری بر افزایش اعتماد به نفس شما می‌گذارد. سعی کنید در مراسم مهم همانند سخنرانی‌ها، مذاکرات سرنوشت ساز و&#۸۲۳۰; همیشه با لباس‌های تمیز،‌ مناسب و مرتب ظاهر شوید.

 

تمرکز بر اتفاقات مثبت

برای افزایش اعتماد به نفس به همه چیز با دید مثبت بنگرید و نیمه پر لیوان را نگاه کنید. اگر با شکست مواجه شدید همیشه یک مسیر جایگزین برای رسیدن به هدف‌هایتان وجود دارد. گفتن نمی‌توانم همیشه آسان تر از قبول کردن مسئولیت کارهای سنگین است. تنها افرادی که اعتماد به نفس دارند،‌ مسئولیت رسیدن به هدف‌های سخت و سنگین را بر عهده می‌گیرند. اگر هیچ چیز شما را راضی نمی‌کند و منفی گرایی را در پیش گرفته اید،‌ برای افزایش اعتماد به نفس بهتر است روی تمام چیزهای مثبتی که در اطرافتان وجود دارد، تمرکز کنید.


مقاله مرتبط :  خندیدن و تاثیر آن بر سلامتی

مدیتیشن

با افزایش اعتماد به نفس به راحتی می‌توانید محیط اطرافتان را کنترل کنید و تمام انرژی و توجه خود را دقیقاً بر موضوع مورد نظرتان متمرکز کنید. در واقع هنگامی‌که قدرت تمرکز افزایش می‌یابد، عکس العمل شما به اتفاقات محیط دقیق تر می‌شود و شما بهتر از مهارت‌هایی که دارید آگاه می‌شوید. با انجام تمرینات مدیتیشن می‌توان به تمامی‌این مهارت‌ها دست یافت. در واقع با انجام تمرین‌های مدیتیشن می‌توان انرژی‌های منفی را به انرژی مثبت تبدیل کرد.


مقالات مرتبط:

زنان جذاب چه ویژگی‌هایی دارند؟ ۶ راز پنهان زنان جذاب

 

برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.