جدید ترین هاروح انگیز (روان شناسی)زندگی مدرنمحترم ( فرهنگ و آداب معاشرت)

دوستان واقعی یا دوستان مجازی ؟ کدام یک را ترجیح میدهید!

سرما خوردگی به طور طبیعی بیماری آزار دهنده ای است، اما برای افراد تنها، آزار دهنده تر می‌شود. این موضوع بدین معنا نیست که علائم سرماخوردگی در این افراد متفاوت است بلکه تحقیقات نشان داده است که «افراد تنها علائم این بیماری را شدیدتر  احساس می‌کنند».

حضور یک دوست می‌تواند اوضاع را بهتر کند

افرادی که اجتماعی تر بوده و دوستان بیشتری دارند، زندگی شادتر و طولانی تری را تجربه می‌کنند، همچنین علائم سرماخوردگی نیز در این افراد کمتر است. تحقیقات نشان می‌دهد که حضور یک دوست صمیمی‌و همیشگی می‌تواند باعث ایجاد بهبود سیستم دفاعی بدن و عملکرد آن بشود. دوستان علاوه بر این که می‌توانند در شرایط بد از شما حمایت کنند، همچنین می‌توانند باعث بهبود حال روحی نیز بشوند؛ در واقع آنها با درگیر کردن خود در شرایط و مشغله‌های زندگی تان، به شما کمک می‌کنند تا رشد کنید.


مقاله مرتبط :  چگونه بخشیدن دیگران را تمرین کنیم

البته دوست‌های واقعی با دوست‌های مجازی کاملا متفاوت هستند

بعید است که برای دوستان مجازی و یا فالوور‌های شما در اینستاگرام، سلامتی جسمی‌و روحی شما اهمیت داشته باشد، درحالی است که  در مورد دوست تان واقعی، این چنین نیست. میچ پرینستین، متخصص روانشناسی دانشگاه کارولینا، بیان می‌کند که «دو نوع محبوبیت وجود دارد که متاسفانه ما بیشتر مواقع، نوع اشتباه آن را انتخاب می‌کنیم.

یک نوع آن، این است که شما برای اطرافیان و دوستانتان قابل قبول باشید؛ این موضوع رهبریت شما را به همراه داشته و باعث می‌شود تا از اخلاق‌های خودخواهانه خود دست بکشید و فعالیت‌های اجتماعی شما افزایش یابد. تحقیقات نشان داده است که این نوع محبوبیت می‌تواند در تمام طول عمر برای شما فوایدی له همراه داشته باشد و افرادی که دارای این نوع محبوبیت می‌باشند، بهترین و سالم ترین روابط را دارند. اما یک نوع دیگر از محبوبیت این است که نفوذ، قدرت و اعتبار شما را به نمایش می‌گذارد؛ شاید دوستان مجازی تان بتوانند حال کنونی شما را محک بزنند، اما محبوبیت شما را هرگز».

این که بتوانید تفاوت میان محبوبیت و حال منونی خود را تشخیص دهید، بسیار مهم است. لایک‌هایی که در فضای مجازی دریافت می‌کنید، هیچ تاثیری در محبوبیت شما بین مردم ندارند. محبوبیت واقعی بر پایه تلاش‌هایی است که انجام می‌دهید و بین مردم محبوب می‌شوید و آنها شما را درک می‌کنند. در این نقطه است که جمله زیبای جان تمپلتون به ذهن می‌رسد که می‌گوید «این خوب است که شما فرد مهمی  باشید، اما این که خوب باشید، مسئله مهم تری است».


 موضوعات مرتبط : در هر سنی می‌توان عاشق شد ! چگونه با یک رابطه ممنوع برخورد کنیم؟ آیا وجود تفاوت سنی زیاد در یک رابطه مهم است؟ چگونه از یک رابطه ناخوشایند و مضر خلاص شوید!

برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.