بیماری و درمانزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

علل و راه های درمان دل درد

دل درد مشکلی است که زیاد رخ می‌دهد ولی یک نوع بیماری محسوب نمی‌شود، بلکه از علایم سایر بیماری‌ها به شمار می‌رود. افراد در تمامی‌سنین ممکن است با دل درد مواجه شوند. دل درد را با توجه به مدت زمان آن و شروع آنی درد، می‌توان تقسیم بندی کرد؛ دل درد‌های آنی معمولا از خوردن زیاد غذا ایجاد می‌شوند و علاوه بر آن ممکن است از علایم مسمومیت، عفونت، نفخ و دیابت نیز باشند. در صورت بروز دل درد‌های آنی باید به پزشک مراجعه کرد. زنان نیز در دوران عادت ماهیانه، دل درد را تجربه می‌کنند.

ناحیه درد می‌تواند در مورد بیماری اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهد

برای مثال: اگر دل درد در اطراف ناف باشد بیان گر این است که روده‌ها دچار مشکل هستند. اگر دل درد در بالای ناف باشد نشان دهنده این است که مشکل در معده یا کیسه صفرا است. اگر درد در قسمت راست و پایین شکم باشد، آپاندیس دچار مشکل شده است و اگر مشکل از پانکراس باشد، این دل درد به پشت بیمار می‌زند. اگر به همراه دل درد، اسهال و استفراغ هم وجود داشته باشد، بیان گر مسمومیت غذایی است. اگر در هنگام ادرار کردن دچار سوزش شده و رنگ ادرار تغییر کرده باشد، نشان دهنده عفونت در روده‌ها است که ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.


مقاله مرتبط :  آشفتگی پیش از قاعدگی (pmdd) چیست؟

افرادی که به خاطر شدت دل درد به بیمارستان مراجعه می‌کنند، ابتدا توسط پزشک معاینه شده و به وسیله دست مکان درد تشخیص داده می‌شود، سپس از فرد آزمایش خون گرفته شده و بر اساس نتایج آزمایش روش درمانی مناسب انتخاب می‌شود.

دل دردهای شدید ممکن است بین ۱ الی ۴ هفته طول بکشند. این گونه درد‌ها معمولا ناشی از استرس هستند. وجود سنگ کلیه، زخم معده، نفخ مزمن، تومور و التهاب روده و بیماری‌های مربوط به کم خونی، از دیگر دلایل این نوع دل درد‌ها محسوب می‌شوند. در چنین شرایطی از بیمار خون گرفته شده و با آزمایش در آزمایشگاه نوع بیماری تشخیص داده می‌شود .

راه حل‌های ساده برای رفع دل درد

معمولا به شخصی که دل درد دارد، پیشنهاد می‌شود تا بر روی شکم بخوابد؛ این مدل خواب ممکن است به کاهش دل درد کمک کند ولی بهتر است فرد در هر حالتی که احساس راحتی می‌کند، بخوابد. در هنگام دل درد کاهش اشتها بسیار طبیعی است، اگر فرد نمی‌تواند غذاهای سفت بخورد، می‌تواند در وعده‌های زیاد و با انداره کم، غذاهای آبکی مصرف کند.


مقالات مرتبط :

روش‌های خانگی برای تسکین و درمان پا درد ۶ روش کاربردی برای کاهش ورم و تجمع آب در بدن یبوست و راهکارهای طبیعی برای درمان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.