افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

آیا من افسرده هستم ؟

افسردگی نوعی بیماری روحی است که می‌تواند بر تمام جنبه‌های زندگی شما تاثیرات منفی بگذارد؛ تاثیراتی مانند: کاهش انرژی، بی حوصلگی و کمبود عزت نفس. اما مانند بسیاری از بیماری‌های روحی دیگر، این بیماری نیز قابل درمان است و اطرافیان می‌توانند در دوران درمان بسیار به شما کمک کنند. ما در این مقاله ۶ مورد از نشانه‌های افسردگی را برای شما بیان می‌کنیم:

بی حسی مطلق

بسیاری از افرادی که دچار افسردگی می‌شوند، انگیزه ای برای ادامه زندگی نداشته و به هیچ چیزی اهمیت نمی‌دهند. هیچ موضوعی برای این افراد اهمیت ندارد و خود را تسلیم شرایط می‌کنند. نکته قابل توجه این است که این حالت روحی ممکن است برای افراد افسرده لذت بخش باشد.


مقاله مرتبط :  ۱۰ راهکار سریع برای رفع استرس

غرق در دنیای مجازی

بنابر تحقیقات کلینیک و مرکز روانشناسی آمریکا، «رابطه مستقیمی‌بین میزان استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی و افسردگی وجود دارد». در این تحقیقات ثابت شده است که افراد افسرده برای فرار از واقعیت‌های زندگی، به شبکه‌های اجتماعی پناه می‌برند.


مقاله مرتبط :  ۶ توصیه برای ساختن یک زندگی شاد و با نشاط

احساس طرد شدن

حس طرد شدگی برای هیچ انسانی خوش آیند نیست، اما اگر شما به طور مداوم تصور می‌کنید که دیگران می‌خواهند شما را طرد کنند، احتمالا دچار افسردگی شده اید. این احساس می‌تواند بر روی روابط اجتماعی و دایره شغلی شما تاثیر  منفی بگذارد.


مقاله مرتبط :   چگونه بخشیدن دیگران را تمرین کنیم

تردید‌های فراوان

این که افراد در بعضی از مسائل زندگی خود نتوانند به راحتی تصمیم گیری کنند، امری کاملا عادی می‌باشد، اما روانشناسان بر این باورند که «اگر شما نتوانید برای بسیاری از مسائل روزانه و عادی خود تصمیم گیری کنید، دچار افسردگی شده اید».


مقاله مرتبط :   تازگی ازدواج و رابطه زناشویی تان را حفظ کنید

سرزنش کردن

افرادی که دچار افسردگی هستند، عزت نفس خود را از دست می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود تا فرد همه اشتباهات را بر گردن خود انداخته و تصور کند که برای انجام هیچ کاری ساخته نشده است.


مقاله مرتبط :  ۲۰ راز جوان ماندن زنی ۹۶ ساله

وسواس شغلی

بعضی از افراد افسرده برای سر پوش گذاشتن بر روی بیماری خود، سعی می‌کنند تا خود را زیر نقاب کار کردن بیش از حد پنهان کنند. در واقع این افراد بر این باورند که با این روش می‌توانند علائم بیماری خود را پنهان کنند.

اگر شما در خود تعدادی از این علائم را مشاهده می‌کنید، برای درمان سریعا اقدام کنید. این را بدانید که این بیماری، نشان دهنده ضعف شما نبوده و مانند سایر بیماری‌ها قابل درمان است.


مقالات مرتبط : کنترل خشم را یاد بگیرید تا اطرافیانتان را نرنجانید ۱۲ پیشنهاد برای دوست داشتن خودتان! چگونه از یک رابطه ناخوشایند و مضر خلاص شوید! چرا زنان نمی‌توانند زندگی مشترک ناموفق خود را پایان دهند؟ زنان جذاب چه ویژگی‌هایی دارند؟

برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.