زندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)ورزش

آیا ورزش کردن می تواند منجر به سکته قلبی شود؟!

متخصصین همواره ورزش کردن را یکی از شرایط زندگی سالم بیان می‌کنند. ورزش نه تنها برای سلامت جسمانی، بلکه برای سلامت روانی نیز مفید بوده و با کنترل استرس حس بهتری به شما می‌دهد. اما گاهی ورزش کردن خطرناک نیز می‌شود. در ادامه به این پرسش خواهیم پرداخت که آیا ورزش کردن می‌تواند منجر به سکته قلبی شود؟!

ارتباط ورزش کردن با سکته قلبی

در حالتی که نسبت به احساسات تان مردد بوده و یا عصبی و پریشان هستید، خسته نکردن بدن از لحاظ سلامت قلب می‌تواند بهترین تصمیم باشد. تحقیقات جدید در حوزه سلامت قلب نشان می‌دهد « ورزش کردن در حالت تنش و عصبانیت می‌تواند احتمال سکته قلبی را افزایش دهد ».

بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله قلب امریکا « بعضی از بیمارانی که دچار سکته قلبی شده اند، یا به شدت عصبی بوده اند و یا فعالیت جسمانی داشته اند ». از ۱۲۴۶۱ بیمار، که اکثریت آن‌ها را مردان با میانگین سنی ۵۸ سال تشکیل می‌دادند، سوالاتی در مورد حالات روحی و جسمی‌هنگام سکته قلبی پرسیده شد. یک هفتم بیماران بیان کردند که در روز مذکور آشفته و عصبانی بوده اند یا فعالیت فیزیکی و ورزشی داشته اند.


مقاله مرتبط :    ۳ ورزش خانگی برای از بین بردن سلولیت


نتایج تحقیق آشکار است: « ورزش‌های سنگین، بدون در نظر گرفتن سن یا جنسیت با سکته قلبی در ارتباط است. احساسات شدید همراه با فعالیت‌های فیزیکی، باعث افزایش غیر عادی ضربان قلب شده، فشار خون را بالا برده و موجب ایجاد نقص در عملکرد سیستم گردش خون می‌شود ».

چنان چه گرفتگی عروق دارید، فشار خون افزایش یافته ناشی از ورزش کردن موجب لخته شدن خون می‌گردد و فرد را در معرض سکته قلبی قرار می‌دهد.

ورزش کردن برای رهایی از استرس، آشفتگی روزمره و تمدد اعصاب ایده بسیار خوبی است. اما در صورتی که عصبانی و خشمگین هستید، با یادآوری این اطلاعات در مورد سکته قلبی، بهتر است از مراجعه به سالن ورزشی خودداری کنید. فراموش نکنید که کلید افزایش طول عمر، انجام ورزش‌هایی است که به سلامت قلب و عروق کمک می‌کنند.


مقالات مرتبط : پیلاتس و فواید پیلاتس برای بدن شنا کردن و ۱۰ فایده فوق العاده آن تمرین‌های ورزشی ساده و سریع در منزل


برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.