جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

آن چه که باید از مادرهایمان در مورد آقایان یاد بگیریم !

شاید زمانی که شما آهنگ جشن عروسی خود با مرد رویا‌های تان را نیز انتخاب کرده اید، توصیه‌های مادرانه شما را به زندگی واقعی بازگرداند، اما نباید از رویاهای خود دست بکشید و تنها سعی کنید گفته‌های او را ملکه ذهن خود کنید.

الیف اوکسوز، متخصص روابط، آن چه را که باید از مادر‌ها در مورد آقایان یاد بگیریم را این گونه بیان می‌کند:

اغلب ممکن است در مقابل دیدگاه‌ها و انتقادات افراد مختلف در مورد روابط مان با خود بگوییم « او به چه حقی در مورد رابطه من این گونه صحبت می‌کند؟»؛ حتی اگر این فرد صمیمی‌ترین دوست ما نیز باشد، ممکن است کار به دعوا ختم شود. اما زمانی که مادر ما نظری بدهد، شرایط فرق می‌کند. من این جمله را از بسیاری از دوستان خود شنیده ام که «هر آن چه مادرم گفته بود اتفاق افتاد». زمانی که به مادر خود همین جمله را گفتم پاسخ او این بود که «مادرها حس می‌کنند». شما را نمی‌دانم، اما هر آن چه که مادرم در مورد مرد‌ها به من گفته است، تا الان صحیح بوده اند. می‌خواهم همه آن راز‌ها را با شما در میان بگذارم؛ زیرا در هر صورت ساختار مغزی تمام مادرها یک سان است: «به دختر من آسیبی نرسد».

تحلیل شخصیتی براساس شغل

هنگامی‌که با یک دندان پزشک ارتباط داشتم و از زندگی خود بسیار راضی بودم، مادرم مطلع شد. او قبل از این که در مورد مردی نظر بدهد، ابتدا از شغل او مطلع می‌شد. زمانی که اولین بار به من گفت که یک حسابدار از آن دسته مردان قابل اعتماد و یک دندان پزشک از جمله مردان خوش گذران است با تعجب پرسیدم «چرا؟». پاسخ او این بود که به خاطر ارتباط داشتن او با مریض از فاصله نزدیک، ممکن است بین آن‌ها صمیمیت ایجاد شود. هر چند در آن زمان این حرف به نظرم بسیار بی منطق بود، اما بعد‌ها متوجه شدم که چقدر حقیقت دارد.

منظور من این نیست که هر دندان پزشکی خوش گذران است، بلکه معتقد هستم افرادی که شغل آن‌ها ایجاب می‌کند با افراد دیگر ارتباط نزدیکی داشته باشند، باید زیر ذره بین قرار بگیرند. منظور این نیست که مرد متأهلی که در کافه کار می‌کند یا دلال مسکن است، همیشه خوش گذرانی می‌کند؛ شاید دایره ارتباطی او از بقیه افراد گسترده تر باشد، اما زمانی که عاشق شود به فرد دیگری تمایل نداشته باشد، ولی باز هم باید مراقب بود.


مقاله مرتبط :   جذابیت زنانه خود را با انجام این کارها از دست می‌دهید!

تعداد برادر و خواهر

از نظر بیشتر مادران ، مردی که خواهر و برادران زیادی دارد، به معنی حضور دختر آن‌ها در یک خانواده پر جمعیت است. مادر من زن مردی شده است که ۱۱ خواهر و برادر هستند. هر چند مادر بزرگم به او توصیه کرده بود که عروس خانواده ای کم جمعیت شود، اما دل به عقل گوش نمی‌دهد. از این موضوع می‌توان پی برد که وقتی عاشق می‌شویم، از خود نمی‌پرسیم که چند خواهر و برادر هستند؟ به خصوص افراد تک فرزند، جذب خانواده‌های پرجمعیت می‌شوند. مردی که خانواده پر جمعیت داشته باشد، در مورد تشکیل خانواده تمایل بیشتری دارد.

او مادر خود را می‌بیند که چگونه خانواده را اداره می‌کند و پس از جدا شدن از خانواده نیز، می‌خواهد با زنی که به زندگی او وارد می‌شود، در محیطی مشابه زندگی کند. از زمان‌های قدیم از نظر مادران، خانواده پر جمعیت، به معنی خدمت کردن دختر آن‌ها به افراد بیشتری بوده است، اما امروزه به نظر من تمایل سریع مرد به تشکیل خانواده از مهم ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.

مرد مطیع مادر

اگر مادر‌ها جمله «از مرد مطیع مادر خود فاصله بگیر» را به ما گوش زد نکرده باشند هم خودمان می‌دانیم که نباید با جنین مردی رابطه داشته باشیم، این طور نیست؟ همه این را شنیده ایم که مردی با زن خود بسیار خوشحال است، اما دخالت‌های مادر او به همان اندازه به رابطه آسیب می‌رساند. دوستی داشته ام که پس از ازدواج به خاطر دخالت‌های مادر شوهر در زندگی آن‌ها، طلاق گرفته است. اگر چه قبل از ازدواج نیز حس‌هایی از این قبیل داشت، اما اعتقاد وی بر این بود که پس از رفتن به خانه خود، مادر شوهرش نمی‌تواند دخالتی داشته باشد، اما اشتباه خود را پس از ازدواج متوجه شد. خودتان هوشیار باشید و از هیچ موردی در این باره به سادگی عبور نکنید.


مقاله مرتبط :   چگونه به دیگران نه بگوییم؟ هنر نه گفتن به خواسته‌های نابجا

مرد خسیس

مردانی که به فکر آینده هستند و برای آن پول پس انداز می‌کنند، مردان ایده آل هستند، اما در شرایطی که پس انداز نمی‌کنند و یا به سختی دست در جیب خود می‌برند، باید چاره ای بیندیشید. مادرم همیشه می‌گفت «مرد خسیس باعث ناراحتی تو می‌شود». هدف این نیست که ول خرجی کند یا اسکناس پخش کند، اما زندگی با مردی که با خرج مقادیر اندکی پول افسردگی بگیرد نیز غیر ممکن است. چنین مردی همیشه در مورد پول نگران است، به رابطه تان توجهی نمی‌کند و در طول زمان متوجه خواهید شد که از هر چیزی دلسرد می‌شوید. زمانی می‌رسد که به خاطر پول خرج نکردن از خانه بیرون نمی‌روید، در آن صورت از خود نیز متنفر خواهید شد.

از این بدتر مردی است که در پول خرج کردن شما مداخله کند؛ در این شرایط زندگی تان سخت تر از همیشه خواهد شد. نامزد من در دورانی که زیاد خرید می‌کردم به من گفت «پول‌های خود را الان خرج کن، به هر حال بعد از ازدواج زیاد خرج نخواهی کرد»؛ البته که با مردی که در مورد ازدواج چنین ترسی به آدم می‌دهد، رابطه طولانی مدتی نداشتم. استقلال مالی خود را به دست بیاورید، از آن دست نکشید و اجازه ندهید کسی در این مورد نظری بدهد.

موضوع حسودی

در مقابل زن‌هایی که با غرور می‌گویند « نامزد من هرگز به من حسودی نمی‌کند»، افراد زیادی را هم دیده ام که از این موضوع شاکی هستند. زندگی بدون حسادت هم زیبایی‌هایی دارد. شاید احساس دوست داشته شدن می‌کنید، یا از توجه نامزد خود لذت می‌برید، اما حسادت بیش از حد که زندگی را تبدیل به یک زندان کند، انسان را دلسرد می‌نماید. فرض کنیم نامزدتان اجازه نمی‌دهد بدون او بیرون بروید، لباس‌هایی که می‌پوشید را نامناسب می‌داند، با شما دعوا می‌کند و یا حتی اگر مرد دیگری به شما سلام بدهد، داد و هوار راه می‌اندازد.

مادر‌ها آینده نگر هستند. وقتی تصور می‌کنند مرد حسودی که با دختر آن‌ها در رابطه است، قرار است با او ازدواج کند، احساس نگرانی به آن‌ها دست خواهد داد. شاید پس از گذشت مدتی آن مرد اجازه کارکردن به دخترشان را ندهد و یا با دورهمی‌او با دوستانش مخالفت کند. این سناریو‌های وحشتناک که مادرتان پیش بینی می‌کند، چندان هم غیر واقعی نیستند. توصیه می‌کنیم با مردی که با حسادت خود آزادی را از شما می‌گیرد، زیاد وقت خود را تلف نکنید.


بیشتر راجع به ویژگی‌های رفتاری آقایان بدانید : صورت حساب رو من بپرادزم یا اون؟! ۶  دلیل برای برقراری تماس چشمی ویژگی‌های یک شوهر ایده آل (بخش اول)

منبع
برچسب ها

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. بعضی از خصوصیات اخلاقی بد را نباید نادیده گرفت چون به مرور زمان در رابطه تاثیرات منفی میگذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.