زیبـایـیزیباییعمل های زیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)

۸ روش طبیعی برای داشتن مژه های بلند و جذاب

همه ما دوست داریم که مژه‌های بلند و جذاب داشته باشیم. معمولا برای این که مژه‌های ما زیبا دیده شوند، از مژه مصنوعی و یا ریمل استفاده می‌کنیم. اما تا کی می‌توان به این کار ادامه داد؟ ما در این مقاله قصد داریم راه کار‌های طبیعی ای را به شما معرفی کنیم تا مژه‌هایی بلند و جذاب داشته باشید.

۱. روغن کرچک

مژه‌های بلند

مواد لازم:
 • ۱ تا ۲ قطره روغن کرچک
 • ۱ قطره روغن درخت چای یا روغن گل رز یا عصاره اسطوخودوس
 • یک دسته ریمل
دستور العمل:

روغن‌ها را با هم مخلوط کرده و در طول شب بگذارید بر روی مژه‌های تان باقی بمانند. هم چنین علاوه بر روغن کرچک، می‌توانید از روغن‌هایی نظیر روغن نارگیل، روغن آرگان، روغن زیتون و روغن جوبابا نیز استفاده کنید. سعی کنید این کار را چند شب تکرار کنید و مطمئن باشید بعد از مدتی تفاوت را خواهید دید.

این روغن‌ها حاوی اسید‌های چربی می‌باشند که می‌توانند به تغذیه مو و مژه کمک کنند و باعث بلند تر و ضخیم تر شدن آن‌ها بشوند. هم چنین این روغن‌ها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان‌ها، باعث سلامت و رشد مو شده و هم چنین گردش خون در مو را افزایش می‌دهند.

۲.ترکیب روغن کرچک و زیتون مواد لازم:
 • ۱ تا ۲ قطره روغن زیتون
 • ۱ تا ۲ قطر روغن کرچک
 • یک فرچه ریمل
دستور العمل:

هر دو روغن را با هم ترکیب کنید. قبل از این که بخوابید، روغن ترکیبی را بر روی مژه‌های خود بگذارید و بعد از بیدار شدن، صورت خود را بشویید. سعی کنید این کار را هر شب انجام دهید؛ چرا که ترکیب این دو روغن، ترکیب بسیار مناسبی برای افزایش رشد مژه‌ها می‌باشد.

۳.پوست لیموی خیس شده در روغن زیتون یا روغن کرچک مواد لازم:
 • پوست یک لیمو
 • یک چهارم فنجان روغن زیتون و یا روغن کرچک
دستور العمل:

پوست یک لیمو را گرفته و برای دو تا سه روز بگذارید درون یکی از این دو روغن باقی بماند. سپس قبل از خواب این محلول را بر روی مژه‌های خود بگذارید. این کار را برای چند شب انجام دهید. در واقع هر چه قدر بیشتر این محلول را بر روی مژه‌های خود قرار دهید، مژه‌ها ضخیم تر خواهند شد.

همان طور که گفته شد، روغن زیتون و روغن کرچک باعث افزایش رشد مو می‌شوند. پوست لیمو نیز دقیقا همین خاصیت را دارد و دلیل آن، ویتامین‌های A و C موجود در آن می‌باشد.

۴. چای سبز

مژه‌های بلند

مواد لازم:
 • یک قاشق چای خوری برگ چای سبز
 • یک فنجان آب داغ
دستور العمل:

برگ‌ها را درون آب داغ بریزید و بگذارید برای چند دقیقه خیس بخورند. زمانی که آب سرد شد، آن را بر روی مژه‌های خود قرار دهید. سعی کنید تا یک شبانه روز این ترکیب بر روی مژه‌ها باقی بماند.

باقی مانده محلول را در یخچال نگه داری کنید؛ چرا که برای ۳ تا ۴ روز می‌توانید از همین محلول استفاده کنید. فقط یک بار در شبانه روز از این روش استفاده کنید. چای سبز با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد می‌تواند باعث رشد، ضخیم تر شدن و قوی تر شدن مژه‌های شود.

۵. مایع درخت شیا

ماده ای که نیاز دارید مایع درخت شیا می‌باشد.

دستور العمل:

مقداری از این مایع را بر روی انگشتان خود بریزید و با انگشت، مایع را بر روی مژه‌های خود بگذارید. اجازه دهید این محلول در طول شب بر روی مژه‌های شما باقی بماند.  از این راه کار هر شب استفاده کنید.

از این مایع به دلیل ویتامین A و ویتامین E موجود در آن، در صنایع زیبایی نیز استفاده می‌شود. خواصی که این ماده دارد، می‌تواند ریشه موها را تقویت و تغذیه کرده و به رشد بهتر موها کمک کند.

۶.ویتامین E

مژه‌های بلند

مواد لازم:
 • کپسول ویتامین E
دستور العمل:

کپسول‌ها را پاره کنید و مایع آن را بر روی مژه‌ها قرار دهید. بگذارید این مایع به مدت ۳ تا ۴ ساعت در طول شب بر روی مژه‌ها باقی بماند. از این روش یک بار بیشتر در روز استفاده نکنید.

آنتی اکسیدان‌های موجود در ویتامین E  باعث رشد بهتر موهای شما شده و هم چنین می‌تواند گردش خون در ریشه موها را تقویت کند.

۷.سرم رشد مژه مواد لازم:

یک قاشق چای خوری روغن کرچک

 • ۲ تا ۳ قطره اسانس اسطوخودوس
 • ۲ تا ۳ قطره اسانس درخت سدر
 • یک ظرف خالی ریمل
دستور العمل:

تمام روغن‌ها و اسانس‌ها را درون ظرف ریمل بریزید. در آن را ببندید و کامل تکانش دهید تا به خوبی با هم مخلوط شوند. هر شب مقداری از این محلول را بر روی مژه‌های خود قرار دهید.

این کار را هر شب انجام بدهید. در مدت زمان کوتاهی مژه‌های بلند و کشیده ای خواهید داشت. در واقع اسانس‌های گفته شده، باعث افزایش رشد مو می‌شوند و روغن کرچک نیز مو را تغذیه می‌کند.

۸. بیوتین مواد لازم:
 • مکمل‌های بیوتین
دستور العمل:

می‌توانید قرص‌های آن را تهیه کنید. سعی کنید روزی یک عدد از این مکمل‌ها را میل کنید. این مکمل که به عنوان ویتامین H نیز شناخته می‌شود، مکمل بسیار مهمی‌برای رشد مو و ضخامت آن می‌باشد. در واقع کمبود این ویتامین در بدن باعث ریزش مو و شکنندگی مو می‌شود. علاوه بر این که این ماده باعث افزایش رشد مژه‌ها می‌شود، باعث افزایش رشد موهای سر نیز خواهد شد.

مراقبت از مژه‌ها، به همان اندازه مراقبت از مو‌های سر اهمیت دارد. استفاده از این روش‌ها می‌تواند به شما کمک کند. علاوه بر این راهکار‌ها، توصیه‌های دیگری را نیز برای شما بیان می‌کنیم که آن‌ها نیز می‌توانند باعث افزایش رشد مژه‌های شما شوند:

آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید!

مواد آرایشی که برای آرایش چشم استفاده می‌شوند، می‌توانند آسیب‌های جدی ای به چشم وارد کنند. پاک کردن آرایش می‌تواند به صورت شما استراحت بدهد. این را نیز به خاطر داشته باشید که آرایش خود را به آرامی‌از روی صورت پاک کنید. در واقع رفتار خشن، باعث شکنندگی مژه‌ها می‌شود.


مقاله مرتبط : مضرات خوابیدن با آرایش

اصلاح و پیرایش مژه‌ها:

این کار برای رشد مژه‌ها بسیار مفید است، اما مراقب باشد که مژه‌ها را زیادی کوتاه نکنید. در واقع پیرایش مژه‌ها باعث می‌شود که ریشه آن‌ها تقویت شود و همین به رشد سریع تر آن‌ها کمک می‌کند. این را نیز در نظر داشته باشید که اصلاح کردن آن‌ها باید توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود و خودتان این کار را انجام ندهید.

رژیم غذایی:

برای این که سلامت بدن خود را تامین کنید باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. این قانون دقیقا برای رشد و سلامت مژه‌ها نیز وجود دارد. مصرف مقدار کافی از پروتئین‌ها و چربی‌های مفید برای رشد مژه‌ها لازم می‌باشد.

بعضی از این مواد غذایی که می‌توانند به داشتن مژه‌های بلند و جذاب کمک کنند:
 • میوه‌هایی از قبل سیب، مرکبات، توت فرنگی، شاتوت و بری‌ها
 • سبزیجاتی مانند نخود فرنگی، گل کلم، کم بروکلی و گوجه فرنگی
 • مواد غذایی حاوی پروتئین از قبیل تخم مرغ، گوشت، ماهی، پنیر و شیر
 • چربی‌های سالم موجود در بادام، روغن زیتون و آووکادو

هرگز برای لاغر تر شدن، گرسنگی نکشید؛ برای این کار فقط نیاز است به طور مرتب ورزش کنید و رژیم غذایی سالمی‌داشته باشید.

با قلم ریمل، بدون استفاده از خود ریمل، روزی دوبار مژه‌های خود را ماساژ دهید. این کار باعث پخش چربی طبیعی بر روی مژه‌ها شده و هم چنین گردش خون در سطح آن را افزایش می‌دهد.

با انگشتان خود روزی چند بار مژه‌ها را ماساژ دهید.

همان طور که از موهای خود مراقبت می‌کنید، باید از مژه‌ها نیز مراقبت کنید. این را به خاطر داشته باشید که بهترین راه رسیدن به مژه‌های بلند و جذاب ، خوردن غذاهای سالم و استفاده از مراقبت‌های طبیعی می‌باشد. برای این کار می‌توانید از راهکار‌های خانگی که به شما توصیه شد بهره ببرید.


مقالات مرتبط ۵ اشتباه رایج در استفاده از ریمل راهکارهایی برای رشد سریع مژه:مژه‌های بلند دیگر آرزو نیست

منبع

برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.