تغذیهزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

۱۰ حقیقت در مورد فواید روغن نارگیل

اسید‌های چرب موجود در روغن نارگیل برای سلامت انسان بسیار مفید میباشد. در مطالب قبلی به &#۸۲۲۱; نحوه تهیه ی روغن نارگیل در منزل &#۸۲۲۱; پرداختیم. تحقیقات به عمل آمده به آشکارسازی فواید روغن نارگیل کمک بسزائی داشته است. با تکیه بر آخرین بررسی‌ها و تداوین به ١٠ مورد از فواید روغن نارگیل اشاره می‌کنیم

۱ روغن نارگیل به علت داشتن اسید‌های چرب مفید و سالم برای سلامتی ، تاثیری همچون دارو دارد.

پیشتر عقیده بر این بودکه روغن نارگیل بدلیل داشتن چربی‌های اشباع ،برای سلامتی مضراست. چندی بعد با تحقیقات انجام یافته مشخص گردید که این چربیهای اشباع شده هـیچ منافاتی با سلامت قلب نداشته وهیچ آسیبی را متوجه آن نمی‌کند.

اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل تاثیر مستقیمی‌بر روی کبد دارد ، این اسیدهای چرب به ماده مفیدی به نام کتون تبدیل میشود که برای پیشگیری از بیماری‌های مغزی همچون صرع و الزایمر موثر می‌باشد.

۲روغن نارگیل با بالا بردن متابولیسم بدن باعث افزایش سوخت و ساز چربی در بدن میشود

امروزه چاقی مزمن یکی از شایع ترین بیماری در جهان شناخته شده است. برخی بر این باورند که چاقی رابطه مستقیمی‌با جذب کالری دارد,در اصل چگونگی جذب این کالری‌ها مهمتر است. خوردن مواد غذایی گوناگون و مختلف ,بدن و هورمونهای موجود در بدن را به شکل‌های متفاوتی تحت تاثیر قرار میدهد. با مصرف روزانه روغن نارگیل سوخت و ساز بدن شما پنج درصد نسبت به حد معمول افزایش می‌یابد واین به معنی کاهش  ۱۲۰ درصدی کالری مازاد در بدن است.

۳جوامعی که بیشترین مصرف روغن نارگیل را دارند سالم ترین جمعیت بشمار می‌روند.

با وجود اینکه نارگیل ازسوی جوامع غربی بعنوان یک میوه عجیب شناخته شده است ، امروزه دربسیاری از نقاط  دنیا مردم از نارگیل بعنوان مهمترین وعده غذایی بهره میگیرند و از فواید روغن نارگیل غافل نشوید. به عنوان مثال ، مردم جزیره توکلائو واقع در اقیانوس ارام، ۶۰ درصد از کالری مورد نیاز روزانه خود را از نارگیل تامین میکنند و تا کنون در این اجتماع هیچ نوع عارضه قلبی مشاهده نشده است.

فواید روغن نارگیل

۴ اسید لاریک موجود در روغن نارگیل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و در از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌های موجود بدن در برابر عفونت‌ها کمک بسزایی دارد.

اسید لاریک ۵۰ درصد از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می‌دهد.

روغن نارگیل بعد از هضم در بدن تبدیل به مونولارین می‌شود که خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد. مطالعه ی مقاله ی یک خطر مخفی در روده و واژن&#۸۲۲۱; قارچ کاندیدا&#۸۲۲۱; نیز توصیه می‌شود.

۵ روغن نارگیل با کاهش اشتها و ایجاد احساس سیری در طولانی مدت، مانع از پرخوری میشود.

اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل با این مکانیزم، باعث احساس سیری بلند مدت میشود , بدین صورت سوخت و ساز چربی در بدن افزایش می‌یابد.

۶ اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل موجب کاهش حملات صرع میشود.

مصرف روغن نارگیل  باعث افزایش کتون در خون بویژه در کودکان میشود ،که موجب کاهش حملات صرعی میشود. پس از فواید روغن نارگیل در کودکان غافل نشوید.

۷ روغن نارگیل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و کلسترول را کاهش می‌دهد.

اسید لاریک موجود در روغن نارگیل با افزایش کلسترول خوب به کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته قلبی کمک شایانی می‌کنند.

فواید روغن نارگیل

۸ روغن نارگیل موجب تقویت موها شده و از پوست محافظت می‌کند.

 طبق تحقیقات انجام شده مشخص گردید که روغن نارگیل بیشتراز لوازم آرایشی به حفاظت از موها و پوست کمک می‌کند. روغن نارگیل علاوه بر اینکه همانند مرطوب کننده ای طبیعی عمل می‌کند، در عین حال وظیفه کرم ضد آفتاب را انجام داده و همانند لایه ای محافظ در مقابل اشعه‌های مضر نور خورشید است. افزون بر آنچه بیان شد، با استعمال روغن نارگیل به شکل غرغره کردن، کاهش باکتری‌های دهان مشهود است. مطالعه ی مقاله ی موجود با عنوان &#۸۲۲۰;آنچه باید در مورد کرم‌های ضد آفتاب بدانید&#۸۲۲۱; نیز توصیه می‌شود.

۹ روغن نارگیل یاری رسان درامربهبود عملکرد مغزی بیماران آلزایمری است.

آلزایمر یک بیماری شناخته شده در سرتاسر جهان است که با گذشت سن آشکار می‌شود. با مصرف روغن نارگیل و با تولید کتون در خون، عملکرد مغزی بهبود یافته وعلائم آلزایمر رو به افول می‌گذارد.

۱۰ روغن نارگیل کمک بسزایی در کاهش وزن دارد.

روغن نارگیل علاوه بر چربی سوزی به کاهش وزن نیز کمک می‌کند و به خصوص به سوزاندن چربی‌های ناحیه ی شکمی‌و کاهش چربی‌های مضر در این قسمت یاری می‌رساند. پس میتواند از لاغری را نیز از فواید روغن نارگیل دانست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.