جدید ترین هازندگـی سالــمزندگی مدرنکیمیای هستی (سبک زندگی)

اگر نمیخواهید بی خوابی بکشید این ۱۰ کار اشتباه را انجام ندهید!

خوابیدن آسان ترین فعالیتی است که هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد. همه ما پس از یک روز پر کار و طولانی برای خوابیدن آماده خواهیم بود؛ اما با این وجود امروزه بی خوابی از مشکلات شایع بسیاری از افراد است. گاهی بی خوابی به دلیل انجام برخی فعالیت‌های نادرست توسط خود افراد خواهد بود. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با برخی عادت‌های نادرست که منجر به بی خوابی می‌شوند،‌ با شما صحبت کنیم.

  1. لباس نامناسب

راحتی عامل مهمی‌در خواب شبانه می‌باشد و استفاده از لباس نامناسب یکی از دلایل بی خوابی خواهد بود. به شما توصیه می‌کنیم برای خواب از لباس‌های راحت، نازک و  ابریشمی‌استفاده کنید؛ زیرا آنها به خوبی می‌توانند دمای بدن را کنترل کنند.


مقاله مرتبط :   با تهیه لیست کاری ، زندگی خود را آسان کنید 

  1. پرده نامناسب

ملاتونین هورمونی است که وظیفه دارد به مغز فرارسیدن روز و شب را هشدار دهد.  اگر پرده‌های اتاق شما نازک باشد، نورهای اضافی می‌توانند در عملکرد این هورمون‌ها اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود از پرده مناسب و یا ابزاری مانند چشم بند استفاده نمایند.

  1. اتاق نامرتب

اگر محل خوابیدن شما آشفته و نامنظم باشد، تنها با فکر کردن به مرتب کردن اتاق، دچار استرس خواهید شد و در نتیجه دچار بی خوابی می‌شوید.

  1. ملحفه مناسب

بهترین ملحفه‌ها برای خواب، از نخ، بامبو و یا کتان دوخته شده اند.


مقاله مرتبط :   با این ۹ روش همیشه پرانرژی و شاداب باشید!

  1. برنامه‌های اکشن

تحقیقات نشان داده کسانی که در طول روز صحنه‌های دل خراش زیادی را مشاهده می‌کنند، با بی خوابی و یا کابوس‌های شبانه مواجه می‌شوند . محققان تماشای حداکثر ۱ ساعت فیلم در طول روز و برنامه‌های شاد قبل از خواب را توصیه می‌کنند.

  1. ورزش قبل از خواب

ورزش کردن قبل از خواب دمای بدن را افزایش داده و باعث بی خوابی می‌شود. برای خوابی بهتر به شما توصیه می‌کنیم قبل از خواب،‌ به انجام تمرینات یوگا بپردازید.

  1. اصلاح عادت‌های نامناسب

دوش آب گرم قبل و یا گوش دادن به موزیک‌های آرام، بهترین عادت‌های قبل از خواب هستند.


مقاله مرتبط :    نامزدتان را از طریق شکل پاهای او بشناسید !

  1. استفاده بیش از حد از کافئین

استفاده بیش از حد از این ماده می‌تواند باعث اختلال در خواب شود. از مصرف نوشابه، شکلات و قهوه قبل از خواب، خودداری نمایید.

  1. خوردن غذاهای چرب

از مصرف کردن غذاهای چرب و سنگین قبل از خواب خودداری کنید؛ زیرا باعث اختلال در خواب خواهند شد. به شما توصیه می‌کنیم از موز و یا بادام قبل از خواب، استفاده نمایید.

  1. فکر کردن در رابطه با بی خوابی

مشکل بی خوابی ممکن است ذهن افراد را به خود مشغول کند. با این کار بی خوابی نه تنها کاهش نیافته بلکه شدید تر هم خواهد شد. پس سعی کنید به این موضوع کم تر فکر کنید.


این مقالات جالب را از دست ندهید : حتی چت کردن هم اصولی دارد! حتما به این موارد دقت کنید آن چه که باید از مادرهایمان در مورد آقایان یاد بگیریم !

منبع

برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.