روان شناسیزناشوییسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

درس هایی از ازدواج های ناموفق ، برای کسانی که قصد ازدواج دارند!

ما در این مطلب قصد داریم درس‌هایی از ازدواج‌های ناموفق ، برای شما بگوییم. گاهی اوقات در ازدواج‌های ناموفق هم نکات آموزنده، برای افرادی که قصد ازدواج دارند، وجود دارد. بسیاری از ما در امر ازدواج بیشتر،  تمایل به کسب تجربه از افراد موفق داریم و کم تر پیش می‌آید که به سراغ افرادی که ازدواج‌های ناموفق داشته اند، برویم. این موضوع طبیعی است که ما بیشتر به این افراد اعتماد خواهیم کرد؛ اما کسانی که در زندگی مشترک شکست خورده اند، همان افرادی هستند که مشکلات روابط دو طرفه را از نزدیک حس کرده و در این زمینه اشتباهاتی بزرگ را مرتکب شده اند. به همین دلیل هم این افراد می‌توانند نکاتی مهم و کاربردی را برای ازدواجی موفق، داشته باشند.

درادامه همراه ما باشید تا از توصیه‌های این افراد بیشتر بدانیم.

تنها عشق برای زندگی مشترک کافی نیست

همه انسان‌ها دوست دارند با فرد مورد علاقه خود ازدواج کنند؛ اما این به این معنا نیست که حتما پایان خوشی خواهند داشت. در زندگی واقعی فقط عشق کافی نیست و شکست‌های بسیاری در ازدواج، به این دلیل رخ می‌دهد. افراد مطلقه توصیه می‌کنند، با فردی ازدواج کنید که برای او احترام بسیاری قائل بوده و طرز فکر مشابهی با او دارید؛ زیرا ازدواج موضوعی موقتی نیست و نیاز به دلایل محکم تری علاوه بر عشق و دوست داشتن دارد.


مقاله مرتبط : چگونه شور و هیجان عشق را بعد از ازدواج زنده نگه داریم؟

تلاش‌های بی فایده برای تغییر دادن افراد

یکی از مهم ترین فاکتورهای ازدواج‌های موفق، پذیرفتن افراد می‌باشد. اگر با هدف تغییر دادن همسرتان با او ازدواج می‌کنید،‌ بدانید که ازدواج نا موفقی خواهید داشت. تغییردادن افراد تا حدودی امکان پذیر است؛ اما گاهی اوقات ما برای تغییر باورها و عقاید افراد تلاش می‌کنیم، که کاملا بی فایده است.

کمی‌فاصله لازم است

برخی از افراد تصور می‌کنند هر چه بیش تر در کنار همسر خود باشند، روابطی بهتر و عاشقانه تر خواهند داشت؛ اما این طور نیست، افرادی که مدام در کنار هم هستند، زمانی برای رسیدگی کردن به فعالیت‌های شخصی خود نخواهند داشت و در نتیجه روابط آنها از هم می‌پاشد. همیشه کمی‌فاصله، برای داشتن روابطی بهتر و عاشقانه تر لازم است.

مطرح کردن مشکلات و برطرف کردن سوء تفاهم‌ها

بسیاری از ما تصور می‌کنیم برای داشتن روابطی بهتر، نباید مشکلات خود را با همسرمان در میان بگذاریم. این یک اشتباه بزرگ است و موجب از هم پاشیدن روابط خواهد شد. به طور مثال گاهی اوقات برخی خانم‌ها تصور می‌کنند شوهرشان توجه کافی به آنها نمی‌کند، در این گونه مواقع بهتر است هر چه سریع تر این مشکل را با همسرتان در میان بگذارید و به او بگویید که چنین حسی دارید. مطرح کردن این مشکلات بسیار بهتر از ساکت ماندن است. یکی از نتایج مطرح نکردن این مشکلات‌، به وجود آمدن شک و تردید و سوء ظن است و این بدترین اتفاق ممکن در یک زندگی مشترک می‌تواند باشد.


مقاله مرتبط : سعی کنید دوست خوبی برای همسرتان باشید

شما محکوم به تحمل کردن شرایط بد نیستید!

آیا شوهرتان با شما بدرفتاری می‌کند؟ در رابطه خود دارای مشکلات هستید؟ زندگی مشترک مطابق با خواسته‌هایتان نیست؟ مشکل هر چیزی که باشد، شما مجبور به تحمل کردن شرایط نیستید.خانم‌ها ترجیح می‌دهند تحت بدترین شرایط زندگی کنند؛ اما تن به طلاق ندهند. برای داشتن ازدواجی موفق و روابطی پایدار، حتما برای حل مشکلات اقدام کنید و یا اگر مشکلات قابل حل نیستند، تصمیمی‌جدی تر بگیرید.


مقالات مرتبط : طلاق یا زندگی مشترک ناموفق؟ رازهای موفقیت در زندگی زناشوئی چرا زنان نمی‌توانند زندگی مشترک ناموفق خود را پایان دهند؟

برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. با وجود این همه اطلاع رسانی‌هایی که درباره ازدواج میشه اما بازهم اکثریت همین اشتباه‌هارو میکنن

  2. به نظر من مشکل اصلی اینجاست که بیشتر مردم قبل از ازدواج اصلا سعی نمیکنن طرف مقابلشون رو بشناسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.