روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

عشق یا یک حس واهی ؟

عشق واژه ای ۴ حرفی و جادویی است. این واژه باعث ترس در قلب بسیاری از افراد شده و به بسیاری انسان‌های دیگر انگیزه داده است. اینکه عشق چیست، طی سال‌ها و قرن‌ها مورد بحث قرار گرفته است. اما عشق واقعا چیست؟

حالا ما میخواهیم به شما بگوییم که واقعا عشق چیست؟

 طبیعتا پاسخ این سوال بستگی به دید شما دارد&#۸۲۳۰; بیایید به بعضی از آنها نگاهی بیاندازیم:

تعاریف مختلفی از عشق: از دید عاشقانه: عشق فوق العاده است!

عشق برای شما چه معنی دارد؟ آیا فکر می‌کنید معقوله ای آسان است؟ و یا شاید فکر می‌کنید که افرادی که در یک رابطه عاشقانه با هم هستند، باید یکدیگر را درک کنند و بفهمند؟ اگر این تعریف شما برای عشق است، احتمالا شما انسانی احساساتی هستید.

جالب است بدانید، عشق در نگاه اول هیچ معنایی نداد و عشق واقعی مدت‌ها زمان می‌برد تا به وجود بیاید. بنا به گفته‌های سالی کنلی، روان شناس با ۳۰ سال تجربه «برای داشتن روابطی موفق، لازم نیست حتما عاشق باشید»


مقاله مرتبط :  چرا  همیشه زنان مقصر طلاق و شکست‌های عاطفی هستند؟

از دید یک پژوهش گر: عشق احساس ما نسبت به بوها می‌باشد!

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه برن سوییس، عشق نتیجه برخی تغییرات در حس بویایی است و همان چیزی است که ما را جذب افراد دیگر می‌کند.

از دید یک انسان واقعیت گرا: عشق مانند اقیانوس می‌باشد!!

از دید انسان‌های واقعیت گرا، عشق مانند اقیانوس می‌باشد؛ زیرا در آن بالا و پایین‌های زیادی وجود دارد.

اما چه چیزی عشق نیست؟

گاهی برخی احساسات با عشق اشتباه گرفته می‌شوند، در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

شیفتگی در مقابل عشق!!

شیفتگی همان احساسی است که در ابتدای یک رابطه به آن دچار می‌شویم. حسی که بی خوابی‌های شبانه و حواس پرتی‌های روزانه را به وجود می‌آورد، از شیفتگی سرچشمه می‌گیرد.

پس فراموش نکنید که شیفتگی، عشق نیست.

هوس در مقابل عشق!!

ممکن است هوس را با عشق اشتباه بگیرید؛ اما مطمئنا این دو یکی نیستند. تفاوت عشق و هوس چیست؟ اگر بیش از هر چیزی به خوابیدن با شریک تان فکر می‌کنید و یا تنها روی زیبایی‌های او تمرکز کرده اید، احتمالا شما عشق را با هوس اشتباه گرفته اید.

دوستی در مقابل عشق!!

عشق و دوستی معمولا احساساتی مشابه هستند که البته این موضوع می‌تواند گیج گننده نیز باشد.

به طور مثال زمانی را تصور کنید که با دوستان خود هستید و نمی‌توانید حتی برای لحظه ای از آن‌ها جدا شوید. اگرچه عشق و دوستی بسیار شبیه به هستند؛ اما عشق نوساناتی شدید تر نسبت به دوستی دارد .

وابستگی احساسی در مقابل عشق!!

گاهی ممکن است فکر کنیم که عاشق شده ایم؛ در حالی که این فقط یک وابستگی عاطفی می‌باشد. چه طور می‌توانیم به این موضوع پی ببریم؟ سوالاتی هستند که شما می‌توانید از خود بپرسید. آیا شما می‌خواهید شریک تان را به آن انسان ایده آلی از نظر خودتان تبدیل کنید؟ یا اینکه شما ترس عمیقی نسبت به از دست دادن او احساس می‌کنید؟ اگر جواب شما به این سوالات بله باشد، احتمالا شما دچار یک وابستگی عاطفی شده اید که طبیعتا عشق نیست. البته این موضوع نگران کننده ای نیست؛ زیرا بسیاری از نشانه‌های وابستگی احساسی مانند آرمانگرایی شریک زندگی خود و یا ترس از دست دادن آنها عادی می‌باشد.


مقاله مرتبط :   آیا شانس انتخاب عشق زندگی تان را دارید؟ از زبان علم بشنوید

عشق چیست؟

حال ما می‌توانیم عشق واقعی را از عشق دروغین تشخیص دهیم؛ اما هنوز پاسخ سوال اصلی که عشق واقعی چیست،‌ بی پاسخ مانده است.

عشق حسی است که از کمال دور است و به ما این اجازه می‌دهد احساسات دیگری مانند خشم، ترس، اندوه و درد را درک و تجربه کنیم. عشق خریدنی نیست، حسی است معنوی و درونی که ممکن است ما آن را تجربه کنیم.

منبع
منبع
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.