افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

۵ دلیل برای مراجعه به روان شناس

شاید گفتن این جمله که «به روان شناس مراجعه می‌کنم» یکی از سخت ترین کار‌ها باشد. با بیان کردن این موضوع حتی ممکن است دوست صمیمی‌تان نیز ، نگاه متفاوتی به شما پیدا کند. فرد غریبه ای که صدای شما را شنیده، از شما فاصله بگیرد، حتی ممکن است مادر تان نیز بیشتر به شما توجه کرده و یا نامزدتان بیشتر با شما صحبت کند؛ اما نگران این اتفاقات نباشید. ما در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم چرا هر فردی در طول زندگی خود باید به یک روانشناس مراجعه کند.

کاهش نگرانی‌ها

 هر یک از این شرایط، دارای زمان متفاوتی بوده و نیاز به روش‌های درمانی متفاوتی دارند. درمیان گذاشتن ترس‌ها و نگرانی‌های تان با روان شناس، به شما کمک می‌کند حال بهتری داشته باشید.


مقاله مرتبط : ترس از تنهایی و راه‌های غلبه بر آن

افزایش اعتماد به نفس

شرایط زندگی همه ما امروز، به گونه ای است که باعث کاهش اعتماد به نفس مان خواهد شد. امروزه افراد برای دیده شدن، از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و سعی دارند با به اشتراک گذاری تصاویری از خود و لحظات زندگی شان، نشان دهند که انسان مهمی‌هستند. اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید،‌ می‌توانید به یک روان شناس مراجعه کنید تا با راهنمایی‌های او به افزایش چشم گیری در اعتماد به نفس خود برسید.

البته این موضوع در بسیاری از افراد صدق نمی‌کند،‌ منظور ما افرادی است که غرق در دنیای مجازی شده اند و از آن به درستی استفاده نمی‌کنند.


مقاله مرتبط : برای افزایش اعتماد به نفس خودتان را به این ۹ کار عادت دهید!

تغییر دیدگاه

با وجود این که مثبت اندیشی یک غریزه ی درونی است؛ اما اتفاقات بیرونی گاهی بر این احساس فطری چیره شده و باعث بدبینی ما خواهند شد. در این مواقع تنها صحبت کردن با یک روان شناس می‌تواند به شما کمک کند.

افزایش انگیزه

اگر هنگام بیرون رفتن با دوستان صمیمی‌خود احساس کلافگی می‌کنید، اگر صبح‌ها برای رفتن به سرکار تنها منتظر باز شدن ترافیک هستید و اگر مدت‌ها است که به آسمان آبی نگاه نکرده اید، پس زمان تغییر فرا رسیده است. با مراجعه به یک روان شناس، می‌توانید انگیزه روزانه خود را در انجام هر کاری افزایش دهید.

آرامش

با مراجعه به روان شناس ممکن است، آرامشی که تا کنون تجربه نکرده اید را به دست بیاورید. همیشه در اطراف همه ما افرادی هستند که می‌توانند برهم زننده آرامش درونی مان باشند؛ اما اگر به یک روان شناس مراجعه کنید، می‌توانید به سادگی با این افراد کنار بیایید و دیگر هیچ چیز نمی‌تواند،‌ آرامش شما را بر هم بزند.


مقاله مرتبط : با انجام این کارهای کوچک آرامش را به خانه و خانواده خود ببخشید

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.