آشپــزیتغذیهسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

روغن نارگیل چگونه تهیه می شود؟

روغن نارگیل ، بطورگسترده ای در مناطق استوایی یافت میشود و نوعی روغن به شمار می‌رود که از میوه نارگیل گرفته شده است. همانطورکه ،  دسترسی برای خرید روغن افتابگردان و استفاده از ان در پخت و پزبه آسانی صورت می‌گیرد, در کشور‌های مناطق استوایی هم بدلیل زیاد بودن درخت نارگیل ، تهیه این روغن کاردشواری نیست. در مناطق آسیایی هنوز براحتی نمیتوان این روغن را پیدا کرد ولی در بعضی از فروشگاههای ارگانیک ویا دروبسایت فروشگاههای اینترنتی میتوان با قیمت مناسب به این روغن دسترسی پیدا کرد.

 روغن نارگیل چیست؟

روغن نارگیل، نوعی روغن,مانند کره بادام زمینی است که از مغز میوه نارگیل تهیه میشود. دمای نگهداری از این روغن حائز اهمیت است. در صورت امکان ، به طور میانگین دمای ۲۴ درجه &#۸۲۲۰;دمای اتاق&#۸۲۲۱;  مناسب می‌باشد . روغن نارگیل در دمای بالا به حالت مایع و در دمای پایین به حالت جامد در می‌اید. بوی کرمهای ضد افتاب را ندارد، اما بوی مطبوعی را داراست . یک اسانس طبیعی بشمار می‌رود که می‌توانید به نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایتان بیافزایید.دشمن کلسترول,مفید برای پوست و گزینه ی انتخابی سالمی‌می‌باشد.

نارگیل

روغن نارگیل را چگونه می‌توانیم در منزل تهیه کنیم؟

  مواد لازم: 

  •  مغز نارگیل پوست کنده و جدا شده ازغلاف
  •  در صورت نیاز شیره نارگیل
  •  نمک به میزان دلخواه

طرز تهیه:

مغز نارگیل را در مخلوط کن قرار داده و به مــدت ۱۸ دقیقه با دور تند مخلوط    کنید. زمانی که نارگیل به حالت کره ای درامد ان را در ظــــرف تمیزی انتقال دهـــید.    بطور دلخواه میتوانید مقداری نمک اضافه کنید. روغــن نارگیل در بعضی مواقع    میتــواند خیلی سفت باشد که در این صورت مقداری شـــیره نارگیل به ان اضافه کنید.

دستور تهیه املت پرتقالی با روغن نارگیل

مواد لازم  :

نصف لیوان شیر نارگیل پرچرب

یک قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه

مقدار کمی‌نمک و فلفل سیاه

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل

طرز تهیه :

ماهی تابه را با حرارت متوسط گرم وشروع به ذوب کردن روغن نارگیل درآن کنید. تخم مرغ  و بقیه مواد را در ظرفی به خوبی مخلوط کنید. سپس موادی که به خورد هم رفته و کف کرده است را, به روغن داغ موجود در ماهی تابه اضافه کنید . زمانی که زیر مواد کمی‌پخته شد به کمک کفگیر, املت را برداشته و قسمت مایع مواد را به ماهی تابه انتقال دهید تا پخته شود. اگر میخواهید املتتان نرم شود، بعد از اینکه کمی‌زمان دادید زیر گاز را خاموش کنیدو به کمک کفگیر املت را طوری تا بزنید که قسمت‌های نرم رو به داخل باشند و بعد میتوانید املت را در بشقاب مورد نظرتان انتقال داده و با سبزیجات تزئین کنید.

برچسب ها

نسترن راد

نسترن راد هستم ، فارغ التحصيل IT اما عاشق هنر. شغل اصلي من طراحي لباس ودر كنار اون ترجمه ميباشد.و تا امروز موفق شدم انگليسي ، فرانسه ، تركي رو ياد بگيرم . كتابخواني ، عكاسي، اشپزي، ويولن و طبيعت گردي تفريحات اصلي من هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.