تغذیهزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

شکلات و فواید بی نظیرآن برای بدن

تحقیقات نشان داده است که دانه‌های کاکائو سرشار از منابع فلاونول‌ها می‌باشند. فلاونول‌ها یک ترکیب طبیعی هستند که از سیستم عصبی شما حفاظت کرده و باعث بهبود عملکرد آن می‌شوند.

محققان ایتالیایی سعی کردند با انجام آزمایشاتی دریابند که بعد از خوردن شکلات چه اتفاقی در بدن شما رخ می‌دهد؟ و یا اگر برای یک بازه زمانی مشخص شکلات را در رژیم غذایی خود قرار دهید، چه اثراتی بر روی بدن شما می‌گذارد؟

این تحقیقات نشان داد که شکلات فواید زیادی برای بدن دارد. یکی از مهم ترین آن‌ها اثر مثبتی است که بر روی عملکرد سیستم ادراکی، حافظه ، سرعت عمل و سرعت سخن گفتن می‌گذارد. در این تحقیقات ثابت شد که خوردن شکلات عملکرد حافظه را بهتر می‌کند. همچنین شکلات می‌تواند برای کسانی که دچار بی خوابی هستند مفید بوده و آن‌ها را از شر این عارضه خلاص کند.

همچنین تحقیقاتی مشابه در یکی دیگر از دانشگاه‌های ایتالیا نشان می‌داد که مصرف شکلات می‌تواند به بهبود عملکرد قلب و افزایش میزان خون کمک کند.

آیا باید به صورت روزانه شکلات مصرف کنیم؟

با این که شکلات اثرات بسیار مثبتی بر روی سیستم عصبی شما دارد و باعث تقویت سیستم ادراکی می‌شود، اما باید حواس تان به کالری موجود در آن باشد. همچنین میزان شکری که به این شکلات‌ها افزوده می‌شود برای سلامتی مضر است. اما بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باور هستند که شکلات تلخ سرشار از فلاونول می‌باشد و توصیه می‌کنند که شکلات تلخ را در رژیم غذایی خود قرار دهید.


مقالات مرتبط

خواص فوق العاده گیلاس برای سلامتی حقایقی در مورد روغن ماهی که نمی‌دانید! برای دریافت ویتامین و مواد معدنی ضروری، چه مواد غذایی باید مصرف کرد؟

منبع
منبع
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.