دسته‌بندی نشدهروان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتمستانه (روانشناسی رفتار با دیگران)

آیا میدانید با افراد افسرده چگونه باید رفتار کرد ؟

شاید در میان اعضای خانواده و یا دوستان شما، افراد افسرده وجود داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم به ۱۰ موضوع مهم در رابطه با افراد افسرده اشاره کنیم که آن‌ها از دیگران انتظار درک آن را دارند، در ادامه همراه ما باشید تا از این موارد بیش تر بدانیم.

  1. وجوه مختلف افسردگی

افسردگی به معنای گریه کردن نیست! این افراد ممکن است از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با افراد دیگر نداشته باشند، برخی از این افراد از درون احساس تنهایی می‌کنند و ممکن است در جشنی بزرگ در کنار سایر افراد حضور داشته باشند؛ اما همواره احساس تنهایی کنند.

  1. شاید گاهی کمک نکردن بهتر باشد!

این افراد تمایلی به شنیدن نظرات دیگران ندارند و ترجیح می‌دهند به انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازند؛ زیرا کمک کردن به آن‌ها و دادن پیشنهادات متفاوت تفاوتی برای بهبودی شان نخواهد داشت.


مقاله مرتبط :  آیا شما هم بره سیاه خانواده هستید !؟

  1. افسردگی چیزی فراتر از بی حوصلگی است!

افسردگی نه تنها روح را افسرده و خسته می‌کند،‌ بلکه حتی جسم را هم خسته تر و افسرده تر خواهد کرد.

  1. گاهی اوقات برای ما هم موضوع غیر قابل درک می‌شود

این افراد خودشان هم دلیل حال بدشان را نمی‌دانند، پس بهتر است از آن‌ها سوال‌های بی موردی در رابطه با دلیل ناراحتی شان نپرسیم!

  1. سعی می‌کنند از این حالت خود خجالت نکشند

اعتراف به افسردگی برای این افراد بسیار سخت است؛ اما اگر فردی به این بیماری دچار باشد، به هر حال مجبور است به آن اعتراف کند. در این حالت این افراد سعی می‌کنند از آن خجالت نکشند با این که بسیار سخت خواهد بود.

  1. این افراد بیش از اطرافیان خود در رنج هستند!

اگرچه اطرافیان هم از وجود فردی افسرده در خانه ناراحت می‌شوند؛ اما باید بدانید هیچ کس به اندازه خود این افراد از این موضوع ناراحت نخواهد بود. به همین دلیل هم هست که این افراد از بروز رفتار و حرف‌های ناامید کننده در جمع دوستان و خانواده پرهیز می‌کنند.


مقاله مرتبط :  این مواد غذایی به بهبود خلق و خو شما کمک میکند

  1. سعی می‌کنند به انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازند

اگرچه افراد افسرده هیچ گاه از تخت خود خارج نمی‌شوند و همواره در اتاق خود را محبوس کرده اند؛ اما با این حال می‌دانند که باید کارها و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند و تنها تفاوت آن‌ها با افراد عادی این است که آن‌ها نمی‌خواهند با دیگر افراد در ارتباط باشند و ترجیح می‌دهند در تنهایی به انجام فعالیت‌های خود بپردازند.

  1. افراد افسرده هم سعی می‌کنند خوش گذرانی‌هایی را داشته باشند

شاید خوش گذرانی‌های افراد افسرده کمی‌متفاوت با افراد عادی باشد؛ اما لازم است بدانید آن‌ها هم تفریحاتی را دارند و برای داشتن احساسات بهتر به انجام دادن آن‌ها می‌پردازند.

  1. افسردگی تنها بخشی از زندگی آن‌ها است

افسردگی فقط قسمتی از این افراد است و تمام زندگی این افراد را در برنمی‌گیرد. همه ما هنگام مواجه شدن با این افراد تنها همین ویژگی را در آن‌ها می‌بینیم و به دیگر ویژگی‌های آن‌ها بی اعتنا هستیم. در حالی که این طور نیست و باید این نگرش اصلاح گردد.


مقاله مرتبط :  چرا تفریح با کسی که دوستش داریم باعث بهبود رابطه می‌شود؟

  1. هنوز عاشق شما هستند

اگر با کم محلی از جانب افراد افسرده مواجه شدید،‌ بدین معنا نیست که آن‌ها به فکر شما نیستند؛ بلکه ممکن است درست در همین لحظه بیش از هر زمان دیگری به شما احتیاج داشته باشند، پس هیچ گاه آن‌ها را فراموش نکنید و حتی اگر آن‌ها هم سراغی از شما نگرفتند،‌ یادی از آن‌ها بکنید.

منبع
منبع
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.