جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

قرارها و دوستی های آنلاین چه عواقبی دارند !؟

ما در  این مطلب قصد داریم در رابطه با قرارها و دوستی‌های آنلاین با شما گفت وگو کنیم.این که این نوع آشنایی‌ها چه تاثیراتی را ممکن است روی افراد بگذارد و هم چنین چه عواقبی را در پی خواهد داشت.

در ادامه با ما همراه باشید تا از این موضوع بیش تر بدانیم.

امروزه این نوع قرار‌ها بسیار متداول شده و نه تنها نتوانسته مشکلاتی را در جامعه حل کند، حتی مشکلات خاص خودش را نیز به وجود آورده است. بنابر تحقیقات دانشگاه روان پزشکی شیکاگو یک سوم از زوج‌ها در  سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲، به صورت آنلاین با هم آشنا شده اند و فقط دو سوم از آن‌ها به صورت آفلاین و بدون قرار‌های اینترنتی ازدواج کرده اند. این زوج‌ها معتقدند که ازدواج‌های اینترنتی «طاقت فرسا» می‌باشد.  در ادامه نظر آن‌ها را در رابطه با ازدواج‌های طاقت فرسا اینترنتی می‌خوانیم.


مقاله مرتبط : چرا دوری از موبایل و دنیای مجازی برای ما سخت است؟

دوست یابی‌های آنلاین طاقت فرسا می‌باشد!

این نوع قرار‌ها نیاز به تلاش‌های فراوانی دارد؛ زیرا ممکن است اصلا فردی که شما با آن در ارتباط هستید، وجود خارجی نداشته باشد و یا ویژگی‌های متفاوتی از خودش را بیان کند.

افرادی که تجربه این نوع قرار‌ها را داشته اند بیان می‌کنند که، این کار بیشتر شبیه یک شغل است. بعضی از این افراد روزانه بیش از دو ساعت را برای پیدا کردن فرد مورد نظر خود صرف می‌کنند و این تازه اول کار است. تصور کنید که شما تمام بعد از ظهر خود را صرف صحبت کردن با غریبه ای کنید که حتی نمی‌دانید وجود خارجی دارد یا نه!

علاوه بر این، در این شرایط شما ممکن است با مشکلات بیش تری نیز مواجه شوید. برای مثال شما با افراد متعددی آشنا می‌شوید که انتخاب از میان آنها برای شما سخت تر خواهد بود.

دوستی‌ها و قرار‌های آنلاین باعث ایجاد انتظارات غلط و افزایش خیال بافی‌ها می‌شود!

این نوع دوست یابی‌ها انتظارات نا به جا و خیال بافی را در افراد افزایش خواهد دارد. بسیاری از این افراد بیان می‌کنند که، آشنایی‌های اینترنتی به معنای یافتن اشخاص کاملا ایده آل است.


مقاله مرتبط : دوستان واقعی یا دوستان مجازی ؟ کدام یک را ترجیح میدهید!

این آشنایی‌ها باعث ایجاد وسواس در افراد می‌شود!

افرادی که از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دچار نوعی وسواس هستند. آن‌ها زمان زیادی را صرف ویرایش تصاویر پروفایل خود می‌کنند و حتی از این راه درآمد هم دارند. گاهی هم دیده می‌شود که برنامه‌های مختلفی را به کارمی‌گیرند تا بدانند چه کسانی پروفایل آن‌ها را چک کرده است.

فواید آشنایی‌های حضوری

در گذشته مکان‌هایی مانند کافه‌ها، رستوران‌ها و&#۸۲۳۰; مکان‌های آشنایی محسوب می‌شدند. این نوع آشنایی‌ها اگرچه محدودیت بیش تری داشت؛ اما فواید بسیاری هم داشت که شامل موارد ذیل می‌باشد:

  • امکان شناخت افراد در این موقعیت‌ها بسیار آسان تر بود.
  • پس از اولین دیدار می‌توانستید تصمیم قطعی را برای ادامه رابطه بگیرید، در حالی که در آشنایی‌های اینترنتی این امکان وجود ندارد.
  • با شناخت طرف مقابل در این موقعیت‌ها، می‌توانستید حتی نظر دوستان،‌ آشنایان و همه افرادی که او را می‌شناختند هم بدانید.
  • این آشنایی‌ها به ما کمک می‌کرد از دنیای الکترونیک دور شده و در دنیای واقعی زندگی کنیم.

با اینکه آشنایی‌ها و قرار‌های آنلاین انتخاب‌های بیش تری را برای شما به وجود می‌آورد؛ اما مطمئن باشید که دنیای واقعی ارزش بیش تری برای پیدا کردن فرد مورد نظرتان را دارد. پس سعی کنید به جای جستجوی فرد مورد نظر در شبکه‌های اجتماعی، کمی‌هم در دنیای واقعی زندگی کنید و نگاهی دوباره به آن بیاندازید.


مقاله مرتبط : چرا تنهایی مردم غرب روز به روز در حال گسترش است؟

منبع
منبع
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.