تناسب اندامروان شناسیسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

چرا از دست دادن کسی که دوستش دارید می تواند باعث افزایش وزن شود؟

از دست دادن کسی که دوستش دارید بسیار سخت است و در این دوران شما با مسائلی مواجه می‌شوید که آمادگی لازم برای آن را ندارید. گاهی از دست دادن کسی که دوستش داریم، منجر به اضافه وزن خواهد شد که ما می‌خواهیم دلیل این موضوع را بررسی کنیم.

در ادامه همراه ما باشید تا از این موضوع بیش تر بدانیم.

 ۱٫  ژن‌ها

چه دوست باشد، چه یکی از اعضای خانواده و یا یکی از آشنایان، این فرد حتما بر زندگی شما تاثیر گذار بوده است، به همین دلیل  بعد از این که او را از دست می‌دهید، ژن‌های شما منجر به اضافه وزن خواهند شد. محققان بر این باورند که حدودا نیمی‌از انسان‌ها دارای چندین نوع ژن FTO هستند که باعث چاقی می‌شود. زمانی که ژن‌های شما به طور خودکار باعث افزایش وزن نشوند، تغییر در سبک زندگی باعث این افزایش خواهد شد. به صورت خلاصه می‌توان گفت با از دست دادن یکی از عزیزان مان ژن‌های  FTO در بدن بیش تر ترشح شده و در نتیجه دچار اضافه وزن خواهیم شد.


همچنین بخوانید :   تمام دوستان تان ازدواج کرده اند و شما مجرد هستید !

۲٫  کمبود پشتیبانی

اگر  افرادی را که حمایت گر ما بوده اند، از دست دهیم با احتمال بیش تری به اضافه وزن دچار خواهیم شد. طبق گفته محققان در این حالت افراد برای جبران حمایت از بین رفته خود به استفاده از مواد غذایی رو می‌آورند. به جای جایگزینی افراد با غذاها، شخصی دیگری را برای حمایت از خودتان پیدا کنید.

۳٫  حقیقت را دریابید!

دیدگاهی کلی نسبت به اضافه وزن وجود دارد که می‌گوید، اضافه وزن ممکن است به دلیل مشکلات روحی به وجود آمده باشد. اگرچه این موضوع در مورد همه افراد صدق نمی‌کند؛ اما گاهی از دست دادن عزیزان می‌تواند منجر به اضافه وزن گردد. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، دلیل افزایش وزن خود را پیدا کنید و برای بازگرداندن وزن خود به حالت ایده آل، تلاش کنید.


همچنین بخوانید :  این مواد غذایی باعث کاهش اشتها می‌شوند

۴٫  آماده باشید!

خودتان را برای رویارویی با این مسئله آماده کنید؛ زیرا گاهی پس از این گونه اتفاقات دردناک، عوامل دیگری هم به وجود می‌آیند که ممکن است باعث اضافه وزن شوند.

منبع
familyshare
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.