زندگـی سالــمکودکیکیمیای هستی (سبک زندگی)مادر و کودک

آیا استفاده از کرم ضد آفتاب به پوست کودکان صدمه می زند؟

همان طور که می‌دانید در فصل تابستان بیشتر از هر زمان دیگری باید از کودک خود مراقبت کنید. موضوعی که این روزها زیاد مورد بحث قرار می‌گیرد این است که : آیا برای کودکان به ویژه کودکان زیر ۶ ماه می‌توان از کرم ضد آفتاب استفاده کرد؟

متخصصان در این زمینه معتقد هستند که به جای استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی پوست کودک زیر ۶ ماه تلاش کنید تا آن‌ها را در معرض آفتاب قرار ندهید. اگر در کنار ساحل هستید حتما کودک خود را زیر چتر و یا در سایه قرار دهید. به جای استفاده از کرم‌های ضد آفتاب از لباس‌های آستین بلند، ضد عرق و کلاه برای کودک تان استفاده کنید. زیرا پوست کودکان بسیار حساس بوده و ممکن است کرمی‌که به راحتی جذب پوست شما می‌شود، در کودک حساسیت پوستی ایجاد کند. ایجاد حساسیت در پوست کودک سبب بروز انواع بیماری‌های پوستی می‌شود.

به هیچ عنوان در ساعات ۱۱ تا ۱۴ که نور خورشید برای بزرگسالان نیز خطرناک است، کودک خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. اگر احساس می‌کنید بعد از ۶ ماهگی که تحرک کودک شما بیشتر می‌شود باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید؛ اول با پزشک مشورت نمایید. قبل از این که کرم ضد آفتاب را به کل بدن کودک خود بمالید، روی قسمت کوچکی از پوست او امتحان کنید. اگر مشکلی وجود نداشت، کرم را به بدن و صورت او مالیده و هر ساعت تمدید کنید. کرمی‌که از آن استفاده می‌کنید باید مناسب پوست کودک بوده و بدون مواد حساسیت زا باشد.


همچنین بخوانید :   اگر نوبت واکسن کودک شما نزدیک است، این مطلب را بخوانید

نکاتی برای مراقبت از کودکان در مقابل نور خورشید :
  • تا جایی که ممکن است کودک زیر ۶ ماه را از آفتاب دور کرده و در سایه نگه دارید.
  • قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب با پزشک مشورت کنید. تصور نکنید که با استفاده از کرم ضد آفتاب می‌توانید ۱۰۰ درصد از پوست کودک خود محافظت کنید.
  • به کودک تان لباس راحت، نازک، ضد عرق و آستین بلند بپوشانید. اگر پارچه لباس بسیار نازک بوده و آفتاب را از خود عبور می‌دهد از آن استفاده نکنید.
  • مطمئن شوید که کلاه تمام سر و گردن کودک را بپوشاند.
  • از کودک خود در مقابل آفتاب سوختگی و کاهش آب بدنش محافظت کنید. زمانی که کودک تان قرمز شدن، نا آرامی‌و گریه می‌کند ممکن است آفتاب سوخته شده باشد. اگر کودک زیر ۶ ماه دچار آفتاب سوختگی شود احتمال بروز سرطان پوست در او افزایش می‌یابد.
  • به کودک خود زیاد مایعات بدهید. اگر شیر می‌خورد، قبل از بیرون رفتن حتما به او شیر بدهید. به کودکی که به طور طبیعی کم ادرار می‌کند، مایعات بیشتری بدهید.

همچنین بخوانید :  چه بیماری‌هایی را می‌توان از مدفوع نوزادان تشخیص داد؟

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.