افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

تست روانشناسی : میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید؟

تست روانشناسی

به همراه دوست خود در یک کلاس ورزشی ثبت نام کرده اید. اما یک روز دوست تان نمی‌تواند به کلاس بیاید. شما چه کاری انجام می‌دهید؟

الف) به جای این که تنها به کلاس بروید، آن را کنسل می‌کنید.

ب) به کلاس ورزشی می‌روید. اما برای این که با جمعیت حاضر در کلاس برخورد نداشته باشید؛ در یک گوشه به تنهایی ورزش می‌کنید.

ج) لباس‌های ورزشی را به تن کرده و شروع به نرمش می‌کنید. از آن جایی که دوست تان در کلاس حضور ندارد، با شخص دیگری همراه می‌شوید.

  1. در یک جلسه کاری:

الف) در فضای میان دیوار و آب سرد کن می‌نشینید و سعی می‌کنید توجه کسی را جلب نکنید.

ب) جهت خرید یک چای ساز جدید برای شرکت از سایر همکاران امضاء جمع می‌کنید.

ج) در نزدیک ترین مکان به رئیس نشسته و خود را برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی آماده می‌کنید.

  1. نظر شما در مورد عکس گرفتن چیست؟

الف) فقط در شرایطی که بتوانید نور و فیلتر عکس را تنظیم کنید راضی به عکس گرفتن می‌شوید.

ب) چون دوست صمیمی‌شما علاقه شدیدی به عکس گرفتن دارد، شما هم در کنار او عکس می‌گیرید.

ج) زمانی که دوربین‌ها به سمت شما باشند با کمال میل عکس گرفته و از این کار لذت می‌برید.

  1. با دوستان خود به یک مسافرت هیجان انگیز می‌روید. در میان راه شارژ گوشی فردی که برای شما موسیقی پخش می‌کند، تمام می‌شود. چه می‌کنید؟

الف) به دوستان خود می‌گویید که شارژ گوشی شما نیز در حال اتمام است و مانع آن می‌شوید که سایرین متوجه سلیقه موسیقی شما بشوند.

ب) پیشنهاد می‌کنید تا با گوشی شما موسیقی گوش کنند و آهنگ‌هایی را که فکر می‌کنید مورد علاقه آن‌ها نیست به سرعت تغییر می‌دهید.

ج) گوشی خود را به ضبط ماشین وصل کرده و آن را در حالت تصادفی قرار می‌دهید. به سلیقه موسیقی خود بسیار اعتماد دارید.

  1. یکی از همکلاسی‌های قدیمی‌شما در صفحه‌های مجازی مطالبی را به اشتراک می‌گذارد که از نظر شما صحیح نیستند. چه عکس العملی از خود نشان می‌دهید؟

الف) ترجیح می‌دهید با فردی که حتی در کلاس نیز با او هم کلام نمی‌شدید؛ در مورد مسئله ای در دنیای مجازی بحث نکنید. فقط او را از لیست دوستان خود پاک می‌کنید.

ب) به او می‌گویید که می‌تواند آزادانه صحبت کند. اما حق ندارد با این کار فرد دیگری را تحقیر کند. اگر به بحث کردن با شما ادامه داد او را از لیست دوستان خود پاک می‌کنید.

ج) چون می‌دانید او از زمان‌های قدیم عادت داشته که زود قضاوت کند. در نتیجه، فکر می‌کنید که دیگر زمان آن رسیده تا حقش را کف دستش بگذارید! متنی بلند بالا نوشته و برای او ارسال می‌کنید.

امتیازات:
  • اگر پاسخ‌های شما بیشتر گزینه &#۸۲۲۰;الف&#۸۲۲۱; است:
در مرز خطر قرار دارید

شما به خود و تصمیم‌هایتان اعتماد ندارید. در نتیجه، بیشتر اوقات زندگی خود را بر اساس نظر دیگران برنامه ریزی می‌کنید. تا زمانی که در مسیر دیگران پیش بروید هرگز نمی‌توانید به خواسته‌های خود برسید.

  • اگر پاسخ‌های شما بیشتر گزینه «ب» است:
گاهی اوقات نقش اول هستید

گاهی اوقات شخصیت دانای خود را به نمایش می‌گذارید و زمانی که به افکار خود اعتماد ندارید ترجیح می‌دهید که سکوت کنید. به همین دلیل بیشتر اوقات با اطرافیان خود هماهنگ هستید. از این که گاهی نقش اول باشید و تمام توجهات را به سمت خود جلب کنید خجالت نکشید.

  • اگر پاسخ‌های شما بیشتر گزینه «ج» است:
شما بمب اعتماد به نفس هستید

شما شیفته خود و اندیشه‌هایتان هستید. هر چه قدر هم که ارزش قائل شدن برای خود یک ویژگی مثبت باشد، اما نباید این موضوع را از حد گذراند. گاهی اوقات برای دیگران نیز حق نظر دادن قائل شوید. با این روش، احترام بیشتری را از دیگران دریافت خواهید کرد.


تست‌های روانشناسی : تست تشخیص توانایی مدیریت زندگی تست هوش احساسی EQ : واقع بین هستید یا احساسی؟ تست شخصیت : با این تست به اینکه شخصیتی کاری، خوشگذران و یا آگاه دارید پی ببرید

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.