روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

اگر عشق قدیمی تان مانع از شکل گیری عشق جدید می شود ؛ بخوانید!

بسیاری از انسان‌ها کششی قوی نسبت به عشق‌های قدیمی‌خود دارند؛ به شکلی که نه می‌توان آن را توضیح داد و نه می‌توان از آن جلوگیری کرد. به ویژه اگر مدتی طولانی تنها بوده و فرد مناسبی سر راه آن‌ها قرار نگرفته باشد&#۸۲۳۰; . گاهی اوقات عشق‌های قدیمی‌مانعی برای شکل گیری عشق‌های جدید هستند. در این شرایط اجازه ندهید که خاطرات قدیمی‌به سراغ شما بیایند و به عشق‌های جدید فرصت بدهید تا به زندگی شما وارد شوند.

احساس‌هایی که در گذشته بین دو انسان تجربه شده اند باعث کششی همیشگی و قدرتمند میان آن‌ها می‌شوند؛ به ویژه اگر حس عشق در زندگی شما دچار رکود شده و فرد دیگری در زندگیتان حضور نداشته باشد. اما چرا فردی که یک زمانی او را نخواسته و ترکش کرده اید ناگهان در چشمان شما جذاب به نظر می‌رسد؟

بر اساس نظر متخصصین در این شرایط واکنش‌های روانی و شیمیایی بدن به عنوان عامل دلتنگی وارد عمل شده و باعث می‌شوند تا عشق قدیمی‌شما به نظرتان جذاب تر بیاید. لحظات و خاطرات زیبایی که وقتی تنها هستید دوباره خود را نشان می‌دهند؛ آن‌ها در واقع مانند روباهی سرگردان هستند که وارد مکانی نامناسب مانند پوست فروشی می‌شوند. این چرخه معیوب نا امیدی مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به دست آمده نشان می‌دهد که این بازگشت‌ها به گذشته اشتباهات بسیار بزرگی هستند.

  • چگونه رخ می‌دهد؟

هنگامی‌که زمان خود را در فضای مجازی سپری می‌کنید ناگهان یک عکس یا مطلبی که عشق قدیمی‌شما به اشتراک گذاشته است را می‌بینید و از همان لحظه شروع به فکر کردن به آن فرد می‌کنید. بعد از مدتی دیگر او در ذهن شما قدیمی‌نیست و به این موضوع فکر خواهید کرد که چرا از یکدیگر جدا شده بودید. زمانی که تنها هستید بسیار طبیعی است که به روابط قدیمی‌خود فکر کنید. در این شرایط بلافاصله خاطرات زیبا به ذهن شما هجوم می‌آورند و به یاد خواهید آورد که چه قدر او را دوست داشته و چه زمان‌های خوبی را با یکدیگر سپری کرده بودید.


همچنین بخوانید :   این باورهای غلط در مورد عشق و ازدواج را دور بریزید!

خاطرات قدیمی‌شما احساس‌های آشنایی را برایتان زنده می‌کنند. روانشناسان هشدار می‌دهند در هنگامی‌که ارتباط دوباره با عشق قدیمی‌خود را تصور می‌کنید، فقط لحظات زیبا در ذهن شما زنده شده و تمام نکات منفی پنهان می‌مانند.

زمانی که برای اولین بار خاطرات قدیمی‌را در ذهن خود زنده می‌کنید، بدن شما هم به این شرایط واکنش نشان خواهد داد. زیرا خانم‌ها همانند یک دستگاه، آماده تولید هورمون اکسی توسین که به عنوان هورمون عشق نیز شناخته می‌شود، هستند. این هورمون که باعث وابستگی به جنس مخالف می‌شود به طور طبیعی باعث بروز افکار رمانتیک در ذهن می‌گردد. در این شرایط روح شما در کالبدتان نمی‌گنجد، اعصاب بدن تان بی حس شده و دوباره در مقابل عشق قدیمی‌خود دچار ضعف می‌شوید. البته کاملا طبیعی است که مجذوب جذابیت آنی او بشوید.

 با بازگشت خاطرات خوب و زیبا، احساسات و هورمون‌های طبیعی شروع به فعالیت کرده و گویی شما را به سوی خوشبختی دائمی‌سوق می‌دهند. اما در این شرایط باید به روی دیگر سکه نیز توجه کرده و تمام خاطرات منفی را نیز در نظر بگیرید. متاسفانه وجود خاطرات خوب باعث از بین رفتن دلیل جدایی و تاثیرات منفی آن نخواهند شد. باید به این موضوع توجه کنید که بیشتر اوقات برقراری دوباره ارتباط با عشق قدیمی، چرخه ارتباط و جدایی را برای شما تکرار خواهد کرد.


همچنین بخوانید :   آن چه که هر زن ۳۰ ساله ای باید از عشق بداند !

از گذشته‌ها حذر کنید!

اگر نمی‌توانید با خاطرات قدیمی‌مقابله کنید، از قدرت‌های بیرونی کمک بگیرید. دوستان صمیمی‌در این شرایط بهترین انتخاب هستند. آن‌ها بلافاصله به شما کمک کرده و دلایل جدایی تان و موضوعاتی که باعث ناراحتی شما شده بوده اند را با جزئی ترین نکات به شما یادآوری خواهند کرد. حتی اگر نیاز باشد عشق قدیمی‌شما را نابود خواهند کرد. در این شرایط شما خیلی سریع از این افکار نجات خواهید یافت.

ملاقات مجدد با فردی که از او جدا شده اید باعث خواهد شد تا در مقابل آن فرد کاملا بی پناه باشید. اگر قرار است مجددا با یکدیگر ملاقات کنید بهتر است تا به صورت گروهی و همراه با دوستان خود این کار را انجام دهید. همچنین از شرایطی که باعث می‌شود آن فرد مدام در مقابل چشمان شما باشد دوری کنید. او را از تمام صفحات مجازی خود پاک کنید و برای این که پیامی‌ارسال نکنید که بعد‌ها از آن پشیمان شوید، شماره تلفن او را نیز از گوشی خود پاک نمایید. با این کارها میان شما و عشق قدیمی‌تان به اندازه ایجاد فرصتی برای یافتن فرد مناسب فاصله ایجاد خواهد شد.

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.