افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

توصیه های یک کشیش بودایی برای یافتن آرامش درونی

کشیش بودایی اهل ویتنام Thich Nhat Hanh

Thich Nhat Hanh با روش خاص خود‌، آموزه‌هایی بسیاری را دارد که ما را برای داشتن زندگی بهتر و آرام تر، ‌آماده خواهد کرد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از روش خاص این استاد،‌ بیش تر بدانیم.

Thich Nhat Hanh کشیش زن بودایی اهل ویتنام، معلم، نویسنده، شاعر و فعال صلح ، بیش تر از ۱۰۰ کتاب نوشته است.  او در صومعه ی Plum Village منطقه ی Dodogne  در غرب فرانسه ، زندگی می‌کند، به کشور‌های مختلف سفر کرده و هر سال کنفراس‌هایی را نیز، برگزار می‌کند . استاد ذن thich nhat hanh با بیان ساده و صریح خود در قالب توصیه‌های داستانی ، تمرین‌های عملکردی را به ما توضیح می‌دهد که می‌توانیم برای داشتن آرامش بیش تر، از آن‌ها استفاده نماییم.


مقاله مرتبط : با انجام این کارهای کوچک آرامش را به خانه و خانواده خود ببخشید

روشی برای پذیرش افکار منفی و از بین بردن اثر آن‌ها
  • هر زمان که حس کردید افکار منفی شما را احاطه کرده اند، به جای این که آن‌ها را نادیده بگیرید و فکر کردن به آن‌ها را به تاخیر بیاندازید ، آن‌ها را بشناسید و بپذیرید.
  • بهتر است افکار آزار دهنده خود را، خوب بشناسید و حتی آن‌ها را به زبان بیاورید.
  • بعد از این که افکارتان را به زبان آوردید، احساساتی را که در درون تان بیدار می‌شوند تشخیص دهید. چه احساسی دارید؟ قلب تان گرفته ؟ حالت تهوع ؟ و یا سردرد؟ سعی کنید تمام این حس‌های آزاردهنده را بپذیرید.
  • وقتی احساسات و افکارتان مشخص شد، چشم‌های تان را بسته و تصویری را که در ذهن تان ساخته اید، تصور کنید. ( وقتی به این تمرین عادت کردید دیگر نیازی به بستن چشم‌های تان نخواهید داشت. مثلا هنگام رانندگی و در جمع نیز، می‌توانید این کار را انجام دهید.) تمرکز کنید تا به خوبی تشخیص دهید که چه چیزی در ذهن تان شکل می‌گیرد.
  • نفس بکشید. به نیمه ی راه رسیدیم و به شما به خاطر این که نیمه ی اول راه را پیموده اید، تبریک می‌گوییم. گرایش طبیعی ما در جهت سرکوب کردن افکار و احساسات منفی می‌باشد و معمولا می‌گوییم بعدا به آن‌ها فکر خواهم کرد کرد؛ اما این بعدا هیچ گاه نمی‌آید.
  • این قدم، نقطه ی شروع تغییر است. وقتی صاحب تصویر معنوی از افکار و احساسات خود شدید، خودتان را مانند مادری که نوزاد تازه متولد شده اش را گرفته، در حال گرفتن این تصویر تصور کنید. تصور کنید افکار آزاردهنده  خود را، در پتویی قرار داده و آن را با علاقه به قلب خود نزدیک کرده اید.
  • در قدم بعدی ، به تصویر ذهنی خود بگویید که تا زمانی که بخواهد می‌تواند در ذهن شما بماند.

همه ما آموخته ایم که با افکار آزاردهنده خود مقابله کنیم و آن‌ها را دور بریزیم؛ اما در این مطلب آموختید که، چه طور با آن‌ها کناربیایید. بهتر است به جای بیرون راندن افکار خود، با آن‌ها خالصانه،‌ بدون قید شرط و با علاقه رفتار کنید.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.