روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

تفاوت سنی چقدر می تواند در رابطه تاثیر گذار باشد؟

 اگر می‌خواهید رابطه ای طولانی را تجربه کنید باید بدانید که تفاوت سنی در یک رابطه از اهمیت بالایی برخوردار است. اما آیا می‌دانید تفاوت سنی مناسب در یک رابطه چند سال است؟

نتایج به دست آمده از بررسی‌ها غافلگیر کننده نیستند؛ همان طور که پیش بینی می‌شد علم نیز ثابت می‌کند که تفاوت سنی میان زوجین نباید زیاد باشد.

تحقیقات انجام شده بر روی ٣ هزار زوج نشان می‌دهد که هرچه تفاوت سنی بیش تر باشد به همان میزان احتمال جدایی افزایش می‌یابد و برعکس.


همچنین بخوانید :   اگر با وجود این که متاهل هستید، احساس تنهایی می‌کنید ، این مقاله را بخوانید !

این تحقیقات نشان می‌دهد که اگر تفاوت سنی ۵ سال باشد، احتمال جدایی نسبت به زوج‌های هم سن و سال تا ۱۸ درصد افزایش خواهد یافت. بر این اساس اگر تفاوت سنی ١٠ سال باشد، ٣۵ درصد و اگر تفاوت سنی ٢٠ سال باشد، ٩۵ درصد احتمال جدایی وجود دارد.

رضایت از رابطه جنسی میان زوجین با تفاوت سنی طرفین ارتباط مستقیم دارد. در حالی که میل جنسی مردان در میانسالی کاهش می‌یابد، میل جنسی خانم‌ها بیش تر می‌شود.

البته جنبه دیگر این تحقیقات نشان می‌دهد که هر چه زوجین بیش تر با هم وقت بگذرانند احتمال جدایی آن‌ها کاهش می‌یابد.


همچنین بخوانید :   چگونه گوشی هوشمند باعث آسیب به رابطه شما خواهد شد؟

منبع
cosmopolitanturkiye
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.