روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

سوالاتی که هرگز نباید از شوهرتان بپرسید!

شاید در صحبت‌های عادی روزانه ناخواسته از نامزد یا همسرتان سوالی بپرسید که رابطه شما را با او کاملا سرد کند. در واقع، سوالاتی وجود دارد که شاید شما اصلا به دنبال جواب واقعی آن نیستید و یا حتی اصلا جوابی ندارند! این‌ها ممکن است از نظر شما موضوع مهمی‌نباشد، اما مردان این طور فکر نمی‌کنند!

اما این سوال‌ها چیست؟ چگونه باید از پرسیدن آن‌ها اجتناب کرد؟

در ادامه به این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد :

به نظرت این لباس من را چاق نشان می‌دهد؟

اجازه بدهید که بگوییم مردها از شنیدن این سوال و سوالات مشابه آن بیزار اند. برای این که این سوال پاسخ درستی ندارد! نامزد یا همسر شما با گفتن « نه » دروغ گفته است (که شاید برایش کار آسانی نباشد). اگر هم پاسخ مثبت دهد، می‌بایست خود را آماده یک جر و بحث بی پایان با شما کند!

تنها کافی است وقتی از مقابل آینه رد می‌شوید و خودتان را نگاه می‌کنید، اگر لباس تان شما را چاق کرده است، آن را عوض کنید. با این کار نامزد یا همسرتان را از قرار دادن مقابل دو راهی دعوا و دروغ نجات داده اید!

آیا با من تماس می‌گیری؟

حتی اگر مرد زندگی تان واقعا دوست داشته باشد که به شما پیام دهد یا تلفن کند، با پرسیدن این سوال همه چیز خراب می‌شود! مخصوصا اگر بگویید: « ممکن است وقتی رسیدی، با من تماس بگیری؟ » یا « می‌توانی قبل از خواب به من زنگ بزنی؟ »

این گونه سوالات درخواستی مردان را اذیت می‌کند؛ چرا که آن‌ها فکر می‌کنند با تماس گرفتن یا پیامک دادن تحت کنترل شما قرار می‌گیرند. معمولا در این وضعیت حتی اگر بخواهند هم تماس نمی‌گیرند و از شما دور می‌شوند. بنابراین، به جای این سوالات، به او بگویید: « هر وقت رسیدی، اگر به من اطلاع بدهی، خوشحال می‌شوم ».


همچنین بخوانید :    ۴ اصل برای زنده نگه داشتن تازگی و شور عشق بعد از ازدواج

به نظرت آن خانم از من زیباتر است؟

این نیز یکی دیگر از پرسش‌هایی است که جواب درستی ندارد. شما خانمی‌را در خیابان و یا تلوزیون می‌بینید و فکر می‌کنید که از شما زیباتر است. بسیار خوب! اما دقیقا هدف تان از پرسیدن این سوال از همسرتان چیست؟ این سوال شما فقط باعث می‌شود او شما را خانمی‌بدون اعتماد به نفس تصور کند. علاوه بر این، همسر شما در جواب این سوال پاسخی جز « نه » نمی‌تواند به شما بدهد! معلوم است که او نمی‌خواهد تا آخر شب با شما بر سر زیبا بودن آن زن دعوا کند!

به شما توصیه می‌کنیم به جای پرسیدن سوالات این چنینی، بر روی زیبایی و اعتماد به نفس خودتان تمرکز کنید.

داری به چه چیزی فکر می‌کنی؟

خانم‌ها ممکن است بتوانند در یک لحظه به ده موضوع متفاوت فکر کرده و یا ساعت‌ها ریزترین رفتار طرف مقابل شان را تجزیه و تحلیل کنند. اما در مردان شرایط این گونه نیست. آن‌ها فقط می‌توانند در یک لحظه روی یک موضوع تمرکز کرده و از هر رفتار تنها یک برداشت داشته باشند.

به این ترتیب، ممکن است زمانی که همسرتان سکوت کرده است، با خود فکر کنید که دارد بر روی ده‌ها موضوع در مورد رابطه تان فکر می‌کند. در حالی که به احتمال زیاد او در حال فکر کردن به مسابقه فوتبال شب است!

این موضوع را بپذیرید و زمانی که او در حال فکر کردن است، با پرسیدن این سوال او را آزار ندهید.

نامزد سابق ات از من بهتر بود؟

در واقع، این سوال نیز جزو آن دسته از سوالاتی است که یک پاسخ بیشتر ندارد. وقتی خودتان را با نامزد سابق اش مقایسه می‌کنید و از او این سوال را می‌پرسید، تنها پاسخی که دوست دارید بشنوید این است که شما بهترین زنی هستید که وارد زندگی او شده اید! در حالی که این سوال باعث می‌شود از نظر نامزدتان فردی بی اعتماد به نفس باشید.

فراموش نکنید که هر اندازه هم نامزد سابق او زیباتر و بهتر از شما بوده باشد، در حال حاضر، رابطه آن‌ها تمام شده است و حالا در کنار شما است. از این که پای گذشته را به رابطه تان باز کنید جدا بپرهیزید.

کی بود؟

وقتی که تلفن همسر یا نامزدتان زنگ می‌خورد و شما می‌پرسید « کی بود؟ »، او شما را یک خانم حسود و شکاک فرض می‌کند. علاوه بر این، مردان زمانی که این گونه سوالات را می‌شنوند، احساس می‌کنند که مانند یک پسربچه تحت کنترل شما قرار گرفته اند: موضوعی که آن‌ها از آن متنفر اند!

 فراموش نکنید که اگر دوست داشته باشد بگوید که تماس گیرنده چه کسی بوده است، خودش خواهد گفت. اگر هم که نخواهد، شما در واقع با این سوال او را وادار به دروغ گفتن می‌کنید. توجه و احترام به حریم شخصی موضوعی است که هر دوی شما می‌بایست به آن توجه داشته باشید.


همچنین بخوانید :    ۳ راه موثر برای بهبود روابط در زندگی زناشویی

من چه تغییری کرده ام ؟

لطفا واقعیت را قبول کنید: مردان در تشخیص تغییر در خانم‌ها ناتوان هستند!

خانم‌ها اگر رنگ موی دوست شان فقط دو درجه روشن تر شود متوجه می‌شوند؛ در حالی که اگر شما موهای قهوه ای تان را طلایی کنید، ممکن است همسرتان باز هم متوجه نشود! بنابراین، خودتان را خسته نکنید. با پرسیدن سوالاتی مثل « آیا در من تفاوتی احساس نمی‌کنی؟ » ، « چطور متوجه نمی‌شوی؟ » و یا « آیا اصلا به من نگاه می‌کنی؟ »، تنها نتیجه، یک جر و بحث طولانی است. به جای این سوالات، سوال « موهایم را کوتاه کرده ام، به نظرت چطور شده است؟ » را انتخاب کنید.

می‌دانی چرا از دستت عصبانی هستم؟

به احتمال زیاد نه! او نمی‌داند؛ چرا که اگر می‌دانست، از شما عذرخواهی می‌کرد. او یا متوجه کاری که انجام داده، نیست یا این که فکر می‌کند کارش چیز چندان مهمی‌نبوده است. وقتی شما از او این سوال را می‌پرسید، از آن جایی که از بحث و دعوای حاصل از « نه » گفتن می‌ترسد، مضطرب می‌شود. پس به جای این که او را اذیت کنید، خیلی ساده دلیل ناراحتی خودتان را توضیح دهید.

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.