روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

به این دلایل موقتا از هم جدا شده و کمی به همدیگر فرصت بدهید!

آیا رابطه شما نیز به بن بست رسیده است و حس می‌کنید نیاز دارید کمی‌از هم فاصله بگیرید؟ اخیرا زوج‌ها برای داشتن تحلیل درست از رابطه شان و گرفتن یک تصمیم منطقی برای مدتی از هم فاصله می‌گیرند. از نظر شما این رفتار چه قدر منطقی است؟ بدیهی است که قرار گرفتن در چنین شرایطی بسیار دشوار خواهد بود.

ممکن است شما هم در رابطه دچار مشکلاتی شده باشید و عدم درک متقابل باعث شده باشد که هیچ حسی به هم نداشته باشید. اما گاهی تنها به دلیل عادت و یا ترس از تنهایی نمی‌توانید به رابطه تان خاتمه دهید. قطعا جدایی کار راحتی نیست. اما گاهی رابطه شما به سمتی می‌رود که برای حفظ احترام یکدیگر بهتر است مدتی از هم دور باشید.

این یک حقیقت تلخ است: گفتن جمله « بیا برای مدتی از هم دور باشیم » در بیشتر مواقع، منجر به طلاق نیز می‌شود. اما فراموش نکنید که ماندن در رابطه ای که در آن احساس رضایت از زندگی ندارید، درست مانند این است که دعوت نامه ای برای شخص سوم فرستاده باشید! بنابراین، برای پیشگیری از خیانت کردن یا خیانت دیدن در چنین شرایطی، مدتی از هم دور بودن شاید بهترین و منطقی ترین گزینه باشد. با توجه به افزایش میزان خیانت در روابط امروزی، شاید بدین نحو حفظ «مونوگامی» یا همان تک همسری راحت تر باشد.

برای خیانت کردن بهانه زیاد است

این که دیگر نمی‌توانید رابطه تان را تحمل کنید و یا تنش و درگیری در میان شما بیش از حد شده است، توجیهاتی هستند که افراد را به سمت خیانت سوق می‌دهند. البته برای خیانت کردن، دلایل زیادی را می‌توان نام برد. شاید ساده و در عین حال دشوارترین اعترافی که در چنین شرایطی می‌توانید حداقل برای خودتان بکنید، این است: شما واقعا از شرایط خسته شده اید و می‌خواهید که با شخص دیگری در زندگی به آرامش برسید!

اگر به دلیل این طرز فکر خودتان را گناهکار حس می‌کنید و عذاب وجدان دارید، باید بدانید شما تنها نیستید! در سرتاسر جهان افراد زیادی چنین شرایطی را تجربه کرده اند. البته باید با خودتان صادق باشید و ببینید که آیا واقعا با وجود داشتن مشکل جدی در رابطه است که دل تان می‌خواهد با فرد دیگری باشید و یا دچار بیماری تنوع طلبی هستید. اگر شما از دسته دوم هستید، ما هیچ توصیه ای برای شما جز مراجعه به روان پزشک نداریم!


همچنین بخوانید :    ۶ نامه عاشقانه که می‌تواند رابطه شما را بهبود ببخشد!

حس نیاز به شخص سوم

عموما به دلیل ناخشنودی در رابطه و یا برای حل مشکلات فعلی و ادامه دادن به رابطه به طرز سالم تر، ممکن است تصمیم بگیرید برای مدتی از هم جدا باشید. تا این جا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد. اما فرض کنید که دو نفر هنوز هم یکدیگر را دوست داشته باشند. آیا تصمیم به یک وقفه کوتاه در رابطه، ممکن است آن‌ها را با فرد جدید آشنا کرده و به سمت خیانت بکشاند؟

حقیقت این است که از پس این کار برآمدن چندان هم ساده نیست. چرا که این کار یک ریسک بزرگ است. یا طرفین در مدتی که از هم دور هستند منطقی فکر کرده و مشکلات شان را برطرف خواهند کرد و یا شخص سومی‌به زندگی آن‌ها وارد شده و همه چیز خراب خواهد شد. آیا بازیابی رابطه تان ارزش این ریسک را دارد؟

تحقیقات نشان داده است که این روش با رعایت یک شرط اساسی روشی کاربردی و اثربخش است. آن یک اصل نیز رعایت صداقت است. در واقع، در این روش دو طرف با قبول شرایط و اجازه از یکدیگر، مدتی از هم دور بوده و به خودشان این فرصت را می‌دهند که به رابطه شان به صورت منطقی فکر کرده و تصمیم درستی برای ادامه زندگی بگیرند.

قوانین خود را وضع کنید

نخست باید حد و مرز این وقفه کوتاه مدت را به طور متقابل تعیین کنید. رضایت از قوانین وضع شده برای هر دوی شما مهم است. مثلا این که هر دوی شما متعهد شوید که در طی این مدت شخص سومی‌را به زندگی خود راه ندهید و یا زمان مشخصی را برای رسیدگی به مسئولیت‌های مشترک تان اختصاص دهید.

مدت زمان وقفه ای که به طور مشترک تصمیم به آن گرفته اید نیز‌ بسیار مهم است. از طرفی نیز ممکن است بخواهید این وقفه را بدون محدودیت زمانی تجربه نمایید که این کار درستی نیست. شاید بتوانید به جای یک هفته، یک ماه از هم دور باشید. ولی اگر این مدت چندین ماه طول بکشد به جای این که مشکلات رابطه تان برطرف شود، به نظر خواهد رسید که می‌خواهید از آن‌ها فرار کنید و این حاصلی جز  استرس نخواهد داشت.

در پایان به شما توصیه می‌کنیم که در مورد رابطه تان کاملا منطقی باشید و بدانید که دلیل وقفه ای که در رابطه تان ایجاد می‌کنید دقیقا چیست. شاید کمی‌دور بودن و تحمل سختی‌های خاص آن ارزش بازسازی رابطه تان را داشته باشد. توجه داشته باشید که دور بودن و جدایی موقتی به مراتب بهتر از خیانت در رابطه است.


همچنین بخوانید :   توصیه‌های یک کشیش بودایی برای یافتن آرامش درونی

منبع
cosmopolitanturkiye
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.