روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

١٠ توصیه به افرادی که از درد جدایی رنج می کشند

اگرچه جدایی از شریک سابق تان می‌تواند بسیار دردناک و تلخ باشد؛ اما همواره راه حل‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها این درد جدایی را فراموش کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با استفاده از ۱۰ روش بتوانید با این موضوع راحت تر کنار بیایید.

 • مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی

اگر از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید تصاویر و ویدئوهای شریک سابق تان را مشاهده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم صفحات او را مسدود نمایید.

 • گذراندن وقت با دوستان

ممکن است در این روزها، تنهایی و ناراحت ماندن را ترجیح دهید،؛ اما این کار درستی نیست و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بیش تر وقت خود را با دوستان تان بگذارنید.

 • هر گونه ارتباط با شریک قبلی ممنوع

برخی از افراد پس از جدایی از شریک سابق خود تصمیم می‌گیرند که با او دوست باشند و تصور می‌کنند از این راه فراموش کردن او آسان تر خواهد بود. به صورت کلی به شما پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید؛ زیرا احتمال وجود روابط سالم در این گونه مواقع بسیار کم است و هم چنین اگر این رابطه سالم باشد باز هم، فراموشی بسیار سخت خواهد بود.


حتما بخوانید : اگر عشق قدیمی‌تان مانع از شکل گیری عشق جدید می‌شود ؛ بخوانید!

 • خودتان را مشغول کنید

شاید این دوران برای انجام یوگا زمان مناسبی نباشد؛ اما برای شروع کارهای جدید بسیار مناسب است. برای مثال ورزش بوکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛‌زیرا برای دفع انرژی‌های منفی کمک به سزایی به شما خواهد کرد.

 • بیش تر وقت خود را خارج از خانه بگذرانید

شاید این موضوع بسیار کلیشه ای به نظر برسد؛ اما مطمئن باشید استشمام هوای تمیز، به تمیز شدن ذهن شما از فکر‌های منفی و بی مورد کمک خواهد کرد. حداقل روزی دو ساعت از غار تفکرات منفی  خود خارج شوید و با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنید.

 • دوری از تلفن همراه

گاهی برخی از افراد برای برقراری ارتباط با شریک سابق خود از طریق تلفن همراه وسوسه می‌شوند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از تلفن همراه خود دوری کنید. با پیغام دادن به عشق سابق تان، دو قدم جلو رفتن و سپس سقوط در چاه خواهد بود. اگر او هم برای شما پیغامی‌ارسال کرد، آرام باشید و بدانید که این به معنای شروع دوباره رابطه نیست.

 • گریه کنید

هر زمان که نیاز داشتید گریه کنید، جلوی خودتان را نگیرید، بگذارید اشک‌های تان جاری شود. بعد از گریه‌های طولانی مدت در روزهای اول جدایی، متوجه خواهید شد که حال تان بهتر است.

 • مدتی با دوستان مشترک ملاقات نکنید

اگر از طرف دوست مشترک شما و فردی که از او جدا شده اید به جایی دعوت شدید؛ نروید؛ در خانه بمانید و فیلم تماشا کنید. ممکن است این اتفاق در ابتدا به عنوان فرصتی به نظر برسد که بتوانید به او ثابت کنید که حال تان خوب است و طرف برنده شما هستید، بهترین لباس‌های خود را بپوشید، ظاهری خوشحال داشته باشید و این گونه خودتان را راضی کنید؛ اما کمی‌فکر کنید، آیا این کار واقعا برای شما مفید خواهد بود؟ آیا می‌توانید احساسات برانگیخته شده، حس دلتنگی و دردی که به شما می‌دهد را تحمل کنید؟


حتما بخوانید : طلاق آخر دنیا نیست ؛ زندگی بعد از طلاق را بسازید

 • کمی‌آرام باشید

اگر در این دوران با فرد دیگری وارد رابطه شدید، کمی‌آرام و سنگین باشید؛ زیرا رابطه قلبی شما تازه به پایان رسیده و شما هنوز آن را به صورت کامل از یاد نبرده اید.

پس به این موضوع مانند یک اتفاق معمولی نگاه کنید، تا بتوانید توانایی خود را برای شروع یک رابطه جدید، محک بزنید.

 • فعالیت کنید

کتاب‌های خودشناسی را مطالعه کنید، در مسابقات ورزشی شرکت کنید، خرید کنید، با دوستان خود به جاهایی که قبلا ندیده اید بروید، خودتان را به بی توجهی بزنید. این فعالیت‌ها می‌تواند به بهتر شدن حال شما کمک بسیاری نماید.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. جدایی از کسی که عاشقش بودی واقعا دردناک و عذاب آوره شاید بشه دوباره به زندگی عادی برگش ولی هیچ وقت تا آخر عمر فراموش نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.