روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتمستانه (روانشناسی رفتار با دیگران)

قبل از دادن خبرهای بد به دیگران به این نکات توجه کنید !

آیا هنگام صحبت کردن در مورد موضوعی سخت، احساسات بر شما غلبه می‌کند؟ اگر این گونه است، لازم است حتما به نکاتی در رابطه با این موضوع توجه نمایید.یکی از سخت ترین لحظاتی که با آن مواجه می‌شویم دادن خبرهای بد به دیگران است .

به طور مثال، قطع همکاری و یا خبری در رابطه با عملکرد بد کاری یکی از سخت ترین خبرهایی است که یک کارفرما می‌خواهد به کارمندی که تازه کار است بدهد. بعضی افراد با این اشخاص اظهار هم دردی می‌کند، برخی نیز سردرگم شده و برخی هم به شدت عصبی می‌شوند. در چنین مواردی باید به جملاتی که به کار می‌برید خیلی دقت کرده و کلمات خود را تک تک انتخاب کنید و از گفتن چیزی که منجر به سوء تفاهم شود بپرهیزید . در هر صورت انجام این صحبت کار ساده ای نبوده و اغلب در نقطه ای دچار تردید خواهیم شد . از این رو نخستین کاری که باید انجام دهید ، یاد گرفتن کنترل احساسات تان می‌باشد. در ادامه با این ۴ نکته در هنگام دادن خبرهای بد بیش تر آشنا خواهیم شد.


مقاله مرتبط : ۵ راهکار برای داشتن یک مکالمه عالی !

۱.چانه زدن

به طور مثال موقعیت دادن خبر اخراج یک کارمند را در نظر بگیرید. در این حالت پس از گفتن این خبر، طبیعتا این کارمند با سوال‌های پی در پی شما را غافل گیر خواهد کرد.

«به چه علت ؟» و در ادامه سوال‌هایی نظیر «چرا مجبور به انجام این هستید؟» ، «این کار برای چه ضرورت دارد؟» ، «چرا این شخص من هستم؟» ، و &#۸۲۳۰;.. باید خودتان را برای این موارد آماده کنید. توجه داشته باشید که در این مواقع، تنها هدف شما باید خارج نشدن از موضوع بحث باشد.

۲. زمینه سازی کردن

همه افراد پس از شنیدن خبرهای بد، دچار ضربه روحی خواهند شد. به همین دلیل باید ابتدا کمی‌فرد مقابل را آماده کنید و در او زمینه سازی نمایید. فردی که خبر بدی را می‌شنود، در ابتدا دچار سردرگمی‌شده و ممکن است متوجه موضوع اصلی نشود. به همین دلیل پس از زمینه سازی کوتاهی که انجام می‌دهید ،‌آن خبر را به فرد داده و خیلی زمان را طولانی نکنید.


مقاله مرتبط : برونگرا و اجتماعی باشید تا دچار روزمرگی نشوید!

۳.انتقال احساسات

گاهی شخصی که قرار است خبر بد را بدهد، نمی‌تواند عواطف و احساسات خویش را کنترل کند. به همین دلیل در این حالت اضطراب و تنش فرد دهنده خبر، به فرد مقابل منتقل شده و محیط پرتنشی ایجاد می‌شود. پس سعی کنید، احساسات خود را کنترل کنید.

۴. بحث کردن

برخی افرادی که خبر بد می‌شنوند اعتقاد بر بی عدالتی این امر دارند، به همین دلیل همواره پس از شنیدن این خبرها شروع به بحث کردن می‌کنند. قبل از این که بحث آغاز شود، خودتان را آماده کرده و شرایط را کنترل نمایید.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.