روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چگونه ازدواج مان را به یک سرمایه گذاری پرسود تبدیل کنیم؟

هنگامی‌که درباره زندگی، عمیق فکر می‌کنیم، متوجه می‌شویم که هیچ چیز بدون سرمایه رشد نخواهد کرد. برای مثال، ساده ترین چیزی که در اطراف ما وجود دارد گیاهان هستند. آن‌ها رشد می‌کنند زیرا دو سرمایه آب و خاک را در اختیار دارند. بنابراین، ما نیز با سرمایه گذاری در هر چیز به رشد و تعالی در آن زمینه خواهیم رسید. بدون شک این حکم در همه موارد زندگی، حتی ازدواج، نیز صادق خواهد بود.

هنگامی‌که فردی مجرد تصمیم به ازدواج می‌گیرد افکار بسیاری در ذهنش خواهد آمد؛ چرا که هر کسی دوست دارد ازدواج موفقی داشته باشد.

همه ما انتظار داریم با بهترین زن یا مرد کره زمین ازدواج کنیم. یک حساب بانکی پر پول و یک خانه در بهترین منطقه شهر داشته باشیم و البته در کنار همه این‌ها، کسب وکار شخصی خود را نیز در یک دفتر شیک و مدرن آغاز کنیم.

تبریک می‌گوییم! اگر این دست افکار را در سر می‌پرورانید، تنها نیستید. هزاران نفر دیگر روی کره زمین هم طرز فکری مانند شما دارند!

اما سوال اصلی این است که چه تعداد از ازدواج کرده‌ها واقعا از زندگی مشترک خود راضی هستند؟ آیا همه آن‌ها هر روزشان را با شادی و رضایت از زندگی مشترک سپری می‌کنند؟ قطعا پاسخ بسیاری از شما خیر خواهد بود! واقعا چرا؟

اجازه بدهید در این رابطه مثالی بزنیم:  تصور کنید دو نفر با آرزوهای بسیار برای حقوق ماهیانه خود برنامه ریزی می‌کنند تا بتوانند به بهتری نحو ممکن زندگی مشترک خود را اداره کنند. اما نا گهان با یک بیماری تمامی‌برنامه‌های آن‌ها به هم می‌ریزد و ممکن است حتی از عهده ساده ترین هزینه‌های روزانه خود نیز برنیایند. بدتر از آن، ممکن است زوجین در جریان این مشکلات حتی علاقه سابق را نیز به هم نداشته باشند و زندگی آن‌ها به کلی متلاشی شود!

متاسفانه، امروزه زوج‌ها معتقد اند که دیگر عشق و علاقه نمی‌تواند پایه‌های زندگی مشترک را محکم کند! بلکه آن چه پایه‌های یک زندگی را مستحکم می‌کند تنها پول است. در حالی که همه ما عمیقا می‌دانیم که پول هیچ گاه خوشبختی نمی‌آورد. پس باید روی چه چیزی سرمایه گذاری کنیم؟ عامل اصلی ای که یک ازدواج را موفق می‌کند چیست؟

پاسخ این سوال دو کلمه است: توانمند سازی شخصی!!!

توانمند سازی شخصی چیست؟

توانمند سازی شخصی در واقع به این معنی است که فرد در عین داشتن قدرت و اختیار، کنترل و اعتماد به نفس  نیز داشته باشد. ترکیب این موارد در زندگی فرد باعث می‌شود که او بتواند در هر شرایطی توانمند باشد.

کاربرد توانمند سازی شخصی در ازدواج

در روابط و زندگی زناشویی توانمند سازی شخصی به این معنا است که فرد بتواند رابطه اش را در ازدواج با طرف مقابل کنترل کند. یعنی با قدرت عمل کند و در عین داشتن اختیار، اعتماد به نفس نیز داشته باشد.

چرا توانمند سازی  شخصی؟

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا داشتن همه این مهارت‌ها با هم ضروری است؟

پاسخ ما مثبت است. در واقع، تنها به فردی توانمند از لحاظ شخصی می‌گوییم که تمامی‌این مهارت‌ها را در کنار هم داشته باشد.

توانمند سازی شخصی معنای بسیار گسترده ای دارد و  ابعاد آن شامل حوزه‌های جسمی، روحی، معنوی، عاطفی و هر جنبه دیگری که مربوط به ابعاد انسانی باشد می‌شود.


همچنین بخوانید :   اگر این حرکات را از دختر مورد علاقه تان دیدید وقتش است که به او بگویید دوستش دارید!

توانمند سازی شخصی شامل موارد زیر است:
  • قوی بودن
  • فعال بودن
  • تحمل رنج
  • صبوری
  • درک
  • خلاقیت
  • هوش عاطفی
  • مدیریت بحران
  • عاشقی
  • مدیریت تفاوت‌های فردی

هیچ چیز به اندازه موارد بالا یک ازدواج را موفق و شاد نخواهد کرد! اگر شما در رابطه با هر یک از موارد فوق اطلاعاتی را کسب کنید قطعا ازدواج موفقی خواهید داشت.

توجه: شاید شما در حال حاضر در هیچ یک از زمینه‌های فوق تخصص و یا اطلاعات کافی نداشته باشید اما این را هم بدانید که هیچ کس از همان ابتدا فردی توانمند نبوده است!

کم کم شروع کنید و در هریک از زمینه‌ها به اطلاعات و مهارت‌های خود اضافه نمایید.

اما هیچ چیز بدتر از این نیست که شما بدون هیچ اطلاعی در رابطه با هر یک از موارد فوق تصمیم به ازدواج داشته باشید.

اگر هم هنوز ازدواج نکرده اید نیز می‌توانید از همین حالا شروع کنید. مثبت باشید و برای آینده خود حتما برنامه ریزی کنید. هیچ گاه تنها بر معیارهایی هم چون زیبایی، پول، شهرت و یا چرب زبانی و تملق اکتفا نکنید!


همچنین بخوانید :   آیا عشقی که در ازدواج از بین رفته است دوباره زاده می‌شود؟

منبع
motivationandlove
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.