روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

اگر این ۳ مورد را حس می کنید، رابطه شما در خطر است!

در هر رابطه ای مشکلات منحصر به فردی وجود دارد. از طرفی، رفتارهایی وجود دارد که همه رابطه‌ها را دچار مشکل می‌کند. در  این مقاله به ۳ موردی که به رابطه آسیب می‌رساند اشاره خواهیم کرد:

اگر همیشه « من می‌دانم » هستید

ممکن است این که شما پاسخ همه سوالات را می‌دانید درست باشد، اما تمرکز دائم بر اشتباهات همسرتان و سعی برای اصلاح آن‌ها غیر از این که او را عصبی کند، نتیجه دیگری نخواهد داشت. این که همیشه در نقش یک اصلاح گر باشید، از شما یک فرد آزار دهنده خواهد ساخت.

سعی کنید به جای این که نقش « من می‌دانم » را در رابطه بازی کنید، کمی‌خودتان را کنترل نمایید. فراموش نکنید اگر به طور مکرر اشتباهات همسرتان را اصلاح کرده و همیشه افکارش را نقد کنید، او به مرور از بیان عقاید خود امتناع خواهد کرد. نتیجه این روند چیزی جز سردی در رابطه نخواهد بود.


حتما بخوانید : مراقب باشید ، حق به جانب بودن رابطه شما را خراب می‌کند!

اگرنمی‌توانید ارتباط برقرار کنید

اگر خواهان یک رابطه پایدار هستید، باید بتوانید با همسرتان ارتباط برقرار کنید. در صورتی که موردی شما را آزار می‌دهد، به جای این که آن را مخفی کنید یا این که منتظر باشید همسرتان آن را حدس بزند، مشکل را به طور واضح به او توضیح دهید. این مورد برای همسرتان نیز صدق می‌کند. اگر احساس می‌کنید غمگین است علت آن را بپرسید. فراموش نکنید که در میان گذاشتن مشکلات با همسرتان شما را به هم نزدیک تر می‌کند. در حالی که مخفی کردن مشکلات، اثری معکوس خواهد داشت.

اگر به جای درک کردن طرف مقابل، فقط از خودتان دفاع می‌کنید

این رفتاری است که در اغلب مواقع، شخص، خود متوجه آن نمی‌شود. این که زوج‌ها بدون درک طرف مقابل ، فقط از خود دفاع کنند، رفتاری است که حتی می‌تواند منجر به جدایی شود. بهانه جویی، توجیه کردن رفتارهای خود، به کار بردن جمله‌هایی مثل « تقصیر تو است » و متهم کردن طرف مقابل بدون گوش دادن به سخنان او ، همگی جزو رفتارهای مخرب در رابطه است.

در پایان به یاد داشته باشید که اساس یک رابطه سالم می‌بایست بر درک باشد، نه دفاع !


حتما بخوانید : این ۶ عادت بد به تدریج رابطه شما را نابود خواهد کرد!

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.