روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

هشدار : بعد از مشاجره با همسرتان این کارها را انجام ندهید عواقب خوبی ندارد!

مشاجره با همسرتان ، حتی دعوا کردن امری کاملا طبیعی برای زوجین است. زیرا شما دو فرد متفاوت هستید و هرازگاهی خواسته‌ها و انتخاب‌های متفاوتی دارید که منجر به تضاد بین شما می‌شود. آن چه اهمیت دارد موضع گیری شما بعد از مشاجره است. برای این که رابطه تان تحت تاثیر مشاجره قرار نگیرد باید از انجام یک سری کارها اجتناب کنید.

ما در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

  1. رفتار سرد

این که بخواهید بعد از مشاجره مدتی با خودتان خلوت کنید کاملا قابل درک است. اما اشتباهی که اغلب زوجین مرتکب می‌شوند این است که اجازه می‌دهند این مشاجره سدی بین آن دو ایجاد کند. نادیده گرفتن و بی تفاوت بودن نسبت به همسرتان باعث می‌شود که گمان کند قصد تنبیه او را دارید.  این امر شکاف جبران ناپذیری در رابطه شما ایجاد می‌کند.

  1. با یک معذرت خواهی ساده قضیه را حل و فصل کنید

اگر مقصر شمایید، انتظار می‌رود معذرت خواهی کنید. ولی اگر همسرتان از وضعیت موجود خیلی دلخور است نمی‌توان فقط با یک معذرت خواهی ساده همه چیز را تمام کرد. شروع عذرخواهی با جملاتی مانند: « به این دلیل یا به خاطر&#۸۲۳۰; ،آن کار را انجام دادم» این حس را به طرف مقابل منتقل می‌کند که شما متوجه اشتباه تان شده اید و از صمیم قلب عذرخواهی می‌کنید. گام بعدی باید گفتن این جمله باشد: «بعد از این، طور دیگری رفتار خواهم کرد». بدین نحو از تکرار اشتباه خود ممانعت کرده و این موضوع را به او ثابت می‌کنید.


حتما بخوانید : هشدار : ۱۰ اشتباه مخرب در ارتباط بین زن و مرد

  1. مقصر دانستن او به خاطر شروع دعوا

دعوا کردن ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. روز بدی را پشت سر گذاشته اید، سر درد داشته اید، خسته بوده اید، کم خوابیده اید و&#۸۲۳۰; . با وجود همه این‌ها مقصر دانستن همسرتان اصلا عادلانه نیست. بهتر است از قبل همسرتان را نسبت به وضعیت تان آگاه کنید. اگر عصبی یا ناراحت هستید و یا در محل کارتان چیزی اذیت تان کرده و آثار آن را همچنان حس می‌کنید، همسرتان حق دارد که همه این‌ها را بداند. اگر از قبل هشدار بدهید او بیش تر از همیشه شما را درک کرده و با دقت بیش تری با شما رفتار خواهد کرد.

  1. نگویید« منظور من این نبود»

اگر بعد از مشاجره بگویید: « منظور من این نبود یا من این را نگفتم» این حرف تان مانند استفاده از پاک کنی است که بازتاب خوبی برای شما نخواهد داشت. چرا که بعد از گفتن این جمله همسرتان به شما می‌گوید: «تو همین را گفتی».  این موضوع باعث می‌شود درست در جایی که فکر می‌کنید بحث تمام شده، مشاجره مجددا آغاز شود. در حالی که به جای بازگشت به گذشته باید به سوی آینده حرکتی سازنده داشته باشید. به همین ترتیب همسرتان نیز می‌تواند بگوید که « منظور من این نبود». در این شرایط بهتر است شما بگویید: «می‌دانم منظورت این نبوده؛ اما من این طور حس کردم. بنابراین لطفا این گونه رفتار یا صحبت نکن ». در چنین وضعیتی باید بدین صورت جواب دهید.

  1. برای جبران اشباهی که انجام داده اید، بدون احساس وارد رابطه جنسی نشوید

ممکن است هر دوی شما بعد مشاجره از یکدیگر معذرت خواهی کرده باشید. اما این موضوع همیشه بدین معنی نیست که عصبانیت تان کاملا از بین رفته و آمادگی نزدیک شدن به یکدیگر را دارید. ممکن است همسرتان برای این که به مشاجره‌ها پایان داده و به شما نزدیک شود درخواست رابطه جنسی کند. اما اگر شما از ته دل تان راضی به آن نیستید می‌توانید به طور مودبانه به او جواب منفی بدهید. ولی اگر راضی هستید می‌توانید او را به آغوش بکشید. چرا که برقراری رابطه جنسی بدون خواست درونی باعث می‌شود حس بدی داشته و نسبت به همسرتان عصبی تر شوید. اما رابطه جنسی بعد از مشاجره چنان چه هر دو طرف آن را بخواهند بسیار خوب خواهد بود.


حتما بخوانید : با این چند روش ساده، شریک زندگی خود را ارزیابی کنید !

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.