خارجیخانم گلگشتیان (معرفی مکان های خاص)فرحناز (سرگرمی هدفمند)گردشگری

چگونه از سفر به یک کشور خارجی نهایت لذت را ببریم!

سفر یکی از لذت بخش ترین فعالیت‌هایی است که ما می‌توانیم در طول زندگی از آن بهره مند شویم. سفر به کشورهای خارجی و تجربه  احساسات جدید همگی بسیار لذت بخش هستند؛ اما گاهی در میان همه این لذت‌ها ممکن است برخی اتفاقات نامطلوب هم برای ما وجود داشته باشد. به طور مثال تصور کنید شما تنها به زبان انگلیسی تسلط دارید؛ اما به ایتالیا سفر کرده اید. قطعا شما با مشکلاتی بسیار در این کشور مواجه خواهید بود و همین امر گاهی اوقات منجر به استرس هم خواهد شد. ندانستن زبان بومی‌منطقه، جدید بودن مردم و محیط، عدم دریافت اطلاعات کافی از محیط به دلیل تسلط نداشتن بر زبان و بسیاری از مشکلاتی دیگر همگی از نتایج سفر به کشورهای خارجی می‌تواند باشد.

اما آیا واقعا سفر به یک کشور خارجی تا این اندازه ترسناک و نامطلوب می‌باشد؟

آیا واقعا باید به خاطر ندانستن زبان عمومی‌در کشور مربوطه مضطرب شد و یا واقعا راه دیگری هم برای خوش گذرانی وجود دارد؟

باید به شما بگوییم نگرانی‌هایی از این دست واقعا بی مورد هستند و سفر به هر کشوری حتی اگر زبان آن‌ها را هم ندانید، می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

اما حالا راه حل چیست؟

واقعا چه طور می‌توان در این گونه مواقع با آرامش کامل خوش گذرانی کرد؟

در ادامه همراه باشید تا به شما بگوییم چطور درسفر به کشورهای خارجی خوش بگذارنید و هیچ ترسی را به دل راه ندهید.

در ابتدا باید به شما بگوییم که همین ندانستن‌ها می‌تواند سفر را بسیار جذاب کند.

به طور مثال تصور کنید که به دلیل عدم آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی ممکن است چندین بار از مسیر اصلی منحرف شوید. هر بار منحرف شدن از مسیر اصلی مساوی است با رفتن به مقاصد ناشناخته ای که می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. گاهی یافتن یک دوست می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. کسی که همیشه در دسترس است و می‌تواند هر سوالی را که دارید از او بپرسید.


مقاله مرتبط : ۷ مکان رویایی در اروپا که کمتر دیده شده اند !

راه‌های لذت بردن از سفر‌های خارجی  و داخلی جسور باشید

در درجه اول باید به شما بگوییم که یکی از راه‌های لذت بردن از سفرهای خارجی جسور بودن است. کسانی که جسور هستند می‌توانند بی هیچ ترسی در جاده برانند و بی توجه به تمام تابلوهای راهنمایی و رانندگی برای آن‌ها مهم نباشد که کجا هستند! جسور بودن نه تنها در رانندگی بلکه در هر مکانی می‌تواند موثر واقع شود و به بیش تر لذت بردن شما کمک بسیاری نماید.

به دیگران اطمینان کنید

بالاخره برای یافتن راه، رستوران، پمپ بنزین و یا هر کمک دیگری باید از دیگران مشورت بگیرید. حتما انگیزه خود را برای گرفتن ارتباط با دیگران تقویت کنید وسعی کنید فردی را پیدا کنید که همزبان با شما باشد.

پختگی را تجربه کنید

رفتن به سفر مخصوصا از این دست سفرهای چالش برانگیز، این فرصت را به شما می‌دهد تا پخته تر شوید. در این گونه مواقع باید کمی‌ماجراجویی را احساس کنید و ظرفیت‌های شخصیتی خود را که تا به حال از آن‌ها استفاده نکرده اید، ‌به کار گیرید.

از چالش اعتماد به نفس عبور کنید

سفر‌های داخلی با سفرهای خارجی بسیار متفاوت هستند. هنگامی‌که ما به کشورهای خارجی سفر می‌کنیم،‌ طبیعتا با چالش اعتماد به نفس مواجه خواهیم شد؛ زیرا محیط، افراد و فضای جدید را تجربه می‌کنید. شاید یکی از مسائل دردساز در این گونه سفرها برخی رفتارهای نامناسب در کشورهای خارجی باشد که متناسب با فرهنگ آن جامعه نیست. بهتر است قبل از سفر به کشورهای خارجی کمی‌دررابطه با فرهنگ آن‌ها مطالعه کنید تا با مشکل خاصی رو به رو نشوید. البته اگر هم ناخواسته مشکلی به وجود آمد تنها با یک لبخند ساده و معذرت خواهی می‌توان مشکل را به آسانی حل کرد.


مقاله مرتبط : سفر به قلب اروپا بدون ویزای شینگن

منبع
liveboldandbloom
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.