افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

با خواندن این مطلب به ۳۶ راز جذابیت پی ببرید !

راز جذابیت این است که عاشق خودتان باشید. افراد جذاب هیچ گاه در مورد خودشان و دیگران قضاوت نمی‌کنند.این افراد از دولت عشق،‌ زنده و پاینده هستند و به هر کس و هر چیزی که بتوانند عشق خود را ابراز می‌کنند.آن‌ها به جای این که با زبان عشق خود را ابراز کنند، اهل عمل هستند و با عمل عشق خود را ابراز می‌کنند.

نیاز به دوست داشته شدن جزء ویژگی‌های ذاتی همه ما انسان‌ها است. به همین دلیل با استفاده از روش‌های زیر می‌توانیم به این نیاز خود پاسخ مناسبی دهیم.

هنگامی‌که ما از سوی مردم مورد قبول واقع می‌شویم عزت نفس و احساس شادی عجیبی در ما به وجود می‌آید؛ اما برعکس اگر از سوی دیگران طرد شویم، دچار درد و یا اندوهی عمیق خواهیم شد.

برای جذابیت شاید مهم ترین چیز، بودن در نقش خودتان باشد. هیچ کس تا به حال با زدن ماسکی ساختگی جذاب نبوده است. سعی کنید همیشه خودتان باشید و تمام حرکات و رفتار و گفتارتان در قالب شخصیت اصلی خودتان باشد.

می‌توان گفت سه عنصر بنیادین جذابیت شامل موارد زیر هستند:

عشق به خود، اعتماد به نفس، و اصالت.

برای افزایش جذابیت در شخصیت خود باید سعی کنید، برای تقویت این سه عنصر تلاش نمایید تا بتوانید دیگران را به زندگی خود جذب کرده و آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید.


حتما بخوانید : اگر فکر می‌کنید زن جذابی نیستید بخوانید

حال در ادامه ۳۶ روش را به شما توضیح خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جذاب تر به نظر برسید.

 1. سعی کنید تنها به علایق، شخصیت، فلسفه و ارزش‌های خود بها دهید.
 2. از مهم دانستن نظرات دیگران دست بردارید؛ زیرا نظرهای دیگران هیچ اهمیتی نداشته و نخواهد داشت. در ضمن در نظر داشته باشید که شما هیچ نیازی به تایید شدن از سوی دیگران ندارید.
 3. به غرایض خودتان اهمیت دهید و تنها آن چه را که از صمیم قلب می‌پسندید، بپذیرید.
 4. همان طورکه باید برای خودتان ارزش قائل باشید،‌ برای دیگران هم ارزش قائل بوده و آن‌ها را با همه کم وکاستی‌های شان بپذیرید.
 5. در این گونه مواقع بهتر است بر نقاط قوت مردم تکیه کنید.
 6. اطرافیان خود را درک کنید.
 7. بهتر است در همه مواقع از خود گذشتگی را پیشه کنید. برای داشتن گذشت بیش تر، نیاز است تا خطاهای دیگران را ببخشید.
 8. سبک زندگی سالمی‌را در پیش بگیرید و سعی کنید از غذاهای سالم استفاده کنید، ورزش کنید و برای خودتان و دیگران ارزش قائل باشید.
 9. خودتان دلیلی برای جذابیت بیش تر باشید. به طور مثال می‌توانید خلاق تر باشید، یک همکار خوب باشید و یا حتی فردی کاملا پر انرژی و جذاب را از خود بسازید.
 10. اگر دوست دارید دیگران بهترین جنبه شخصیتی خود را به شما نشان دهند، آن‌ها را از بهترین زاویه نگاه کنید و به آن‌ها نشان دهید که چه طور می‌توانند بهتر شوند.
 11. هنگامی‌که با کسی در ارتباط هستید برای نیازهای خود ارزش قائل باشید و اطمینان حاصل کنید که نیازهای شما برآورده خواهد شد.
 12. همیشه سعی کنید از کلمات سازنده و در خور شخصیت انسان‌ها استفاده نمایید؛ حتی اگر در بدترین شرایط ممکن قرار داشته باشید.
 13. لبخند را فراموش نکنید. همیشه افرادی که لبخند به لب دارند از دیگر افراد جذاب تر به نظر خواهند رسید.
 14. از شایعه پراکنی بپرهیزید. سعی کنید هیچ گاه شایعه پراکنی نکنید و البته به شایعه‌ها نیز گوش ندهید.
 15. از درخواست کردن به جای شکایت استفاده کنید. هرگاه درخواستی را از کسی داشتید، آن را به صورت مستقیم و رو راست مطرح نمایید.
 16. در هر شرایطی که هستید، سعی کنید آن را کنترل کنید. مهربانی و خونسردی به جای خشم و حالت‌های تهاجمی‌پیشنهاد ما به شماست.
 17. منطقی رفتار کنید تا روابط تان به بهترین شکل ممکن باشند.
 18. هرگاه دیگران از شما درخواست کمک کردند، در صورت امکان درخواست آن‌ها را اجابت کنید؛ هیچ گاه خودتان درخواست کمک به دیگران ندهید.
 19. اگر قصد کمک و خیرخواهی به دیگران دارید سعی کنید همیشه فاصله مناسب را با‌ آنان حفظ کرده و بیش از حد نزدیک نشوید.
 20. احساس گناه کردن بدترین احساسی است که می‌تواند از میزان جذابیت شما بکاهد. برای جلوگیری از به وجود آمدن این احساس سعی کنید هیچ گاه به کسی صدمه روحی و یا جسمی‌نزنید.
 21. سعی کنید برای افراد بیش از آنچه که هستید، مفید باشید. این باعث می‌شود نسبت به خود احساسی فوق العاده پیدا کنید.
 22. از دیگران سپاسگذار باشید و به آن‌ها اجازه دهید احساس خوبی از خود داشته باشند؛ زیرا آن احساس را از شما دریافت کرده اند.
 23. خودتان توسعه دهنده روابط باشید و سعی کنید هر روز برای هر چه بهتر شدن روابط تلاش نمایید.
 24. تعادل را در ارتباط با دیگران رعایت کنید. از ارزش دیگران نکاهید و در برعکس بیش از حد آن‌ها را ستایش نکنید.
 25. در عین حال که اعتماد به نفس تان را حفظ می‌کنید، سعی کنید دچار غرور و تکبر نشوید؛ زیرا این موضوع ممکن است به حالاتی منجر شود که ناخواسته به دیگران آسیب وارد کنید.
 26. شخصیت یادگیرنده داشته باشید تا جذاب تر به نظر برسید. سعی کنید همیشه به دیگران به چشم یک آموزگار نگاه کنید و صفات و ویژگی‌های خوب آن‌ها را در الگو برداری نمایید.
 27. گاهی اوقات باید شکست‌های خود را بپذیریم و سعی کنیم از گذشته خود درس بگیریم. افراد جذاب، گذشته و شکست‌های خود را با کمال میل می‌پذیرند و سعی می‌کنند از آن‌ها درس بگیرند.
 28. خود را در روابط مشتاق تر از آن چه هستید، نشان دهید. با این کار می‌توانید درصد جذابیت خود را تا میزان بسیار زیادی افزایش دهید.
 29. بی بهانه به دیگران هدیه دهید، تا آن‌ها احساس کنند برای شان مهم هستید.
 30. به صورت مداوم خود را چک کنید، تا بتوانید با انرژی بیش تری به سمت آینده پیش روید. از گذشته خود دست بردارید و تا می‌توانید آینده را با انرژی بیش تری بسازید.
 31. هرچه زندگی روتین تر و منظم تری داشته باشید، یعنی تمرکز بیش تری داشته و از استرس بیش تر دور خواهید شد.
 32. قدرت لحظه‌های کنونی را دست کم نگیرید و سعی کنید در زمان حال باشید.
 33. هیچ گاه با دیگران درگیر نشوید؛ اگر هم احساس می‌کنید که ممکن است دیگران برای شما مشکلاتی را ایجاد کنند، راه خود را تغییر داده و به مسیر خود ادامه دهید.
 34. همیشه برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی هشیار باشید و سعی کنید از فرصت‌ها بهره بگیرید. افرادی که این ویژگی را ندارند، همیشه در حال ملامت کردن خود هستند.
 35. به این نکته توجه کنید که جذاب بودن به معنای جذابیت برای همه نیست! اگر شما این ویژگی‌ها را در خود ایجاد کنید، قطعا تنها برای افراد معدودی جذاب خواهید بود و ممکن است بسیاری دیگر از شما دور شوند!
 36. همیشه رک و راست باشید و در مقابل سوال‌های بله و خیر دیگران سرسختانه پاسخ خود را ارائه دهید. زیرا افرادی که شهامت گفتن بله و خیر را ندارند، در نظر مردم هیچ جذابیتی نخواهند داشت.

حتما بخوانید : با این ۹ راهکار ساده، جذابیت خود را چند برابر کنید

منبع
iveboldandbloom
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.