آشپــزیتغذیهخانــه داریسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

سبزیجاتی که یخ زده آن ها مفیدتر از تازه شان است!

در میان افکار عمومی‌تصور غلطی از سبزیجات و به صورت کلی مواد یخ زده وجود دارد. همه افراد فکر می‌کنند مواد فریز شده خاصیت شان را از دست می‌دهند. اما این تصور، تصور درستی نیست.

در واقع، امروز یکی از سالم ترین مواد غذایی موجود در بازار محصولات منجمد است. زیرا حداقل می‌دانیم هیچ گونه میکروب و یا باکتری خاصی در آن‌ها وجود ندارد و فقط کافی است به تاریخ تولید و انقضای آن‌ها توجه داشته باشیم.

مطالعه ای در دانشگاه جورجیا این موضوع را ثابت کرد که سبزیجات منجمد، خواص بیشتری نسبت به سبزیجات تازه دارند! زیرا اغلب سبزیجات تازه به صورت نرسیده برداشت می‌شوند و فرآیند رسیده شدن آن‌ها در مرحله حمل و نقل انجام می‌گیرد. این موضوع باعث از بین رفتن خواص حقیقی آن‌ها خواهد شد. اما این دست مشکلات هیچ گاه برای سبزیجات منجمد وجود ندارد. این سبزیجات به صورت کاملا رسیده برداشت شده و در مرحله بعدی سریعا منجمد می‌شوند.

فریز کردن به معنای شیمیایی کردن نیست

برخی از افراد تصور می‌کنند فریز کردن سبزیجات به معنای انجام فعالیت‌های شیمیایی روی آن‌ها است.

اما این طور نیست. البته برخی شرکت‌ها طی عملیات فریز کردن ممکن است مواد افزودنی به محصولات اضافه کنند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم قبل از خرید به مواد تشکیل دهنده بسته مورد نظرتان دقت کنید.

فریز کردن، سالم و سریع

با استفاده از مواد غذایی منجمد می‌توان زمان آشپزی را تا میزان بسیار زیادی کاهش داد. علاوه بر استفاده، نگهداری از این محصولات نیز آسان تر است. از طرفی فریز کردن این امکان را به ما می‌دهد که از سبزیجات غیر فصل نیز استفاده کنیم.

حال که از فواید فریز کردن با خبر شدید، قصد داریم سبزیجاتی را به شما معرفی کنیم که حالت فریز شده شان مفیدتر از تازه آن‌ها است:

  • کلم بروکلی
  • هویج
  • ذرت
  • لوبیا سبز
  • گل کلم
  • کلم بروکسل
  • اسفناج
  • نخود سبز

همچنین بخوانید :    ۱۰ ویتامین مهم و ضروری برای سلامت بانوان

منبع
familyshare
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.