تغذیهزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

چگونه تبدیل به یک وگان شویم

&#۸۲۲۰;هیچگاه نمیتونم یک گیاهخوار بشوم&#۸۲۲۱;

این پاسخی است که من بیشتر مواقع زمانی که به مردم میگویم وگان هستم، از آنها میشنوم و حقیقت این است که: من هم قبلا همینطور فکر میکردم. من در کل طول زندگی ام مانند بیشتر مردم گوشت مصرف میکردم. شاید حتی بیشتر از حد معمول نیز گوشت مصرف میکردم. من با هر وعده غذایی، رژیم غذایی را که برای بدنسازی میباشد و حاوی مرغ و برنج هست رو میل میکردم که شاید بتوان گفت حدود یک کیلو گوشت در روز مصرف میکردم.

این چیزی نیست که من امروزه آن را بعنوان وعده غذایی سالم در نظر بگیرم اما تقریبا مطمئن هستم که اگر قبلا کسی به من نسبت به آن هشدار میداد، برایم اهمیتی نداشت.

اما &#۸۲۲۰;وگان شدن&#۸۲۲۱; به معنای واقعی کلمه یعنی چه؟ وگان شدن بعد از گوشت خوار بودن

وگان شدن یعنی اینکه طبیعی تر و اخلاقی تر زندگی کنید. وعده‌های غذایی من پر از سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات، شیر گیاهان، دانه‌ها و لوبیاها میباشد. شما نمیتوانید گوشت، لبنیات، عسل و پنیر را در وعده‌های غذایی من ببینید.

من دیگر لباس‌هایی را که برای ساخت آنها از پوست و خز حیوانات دیگر استفاده شده است را نمیپوشم و شاید این موضوع برای شما عجیب بنظر برسد، اما برای من کاملا عادی میباشد. منظور من این است که من ترجیح میدهم تصور کنم که در یک باغچه زندگی میکنم نه در یک قبرستان.

وگان بودن به معنای نه گفتن به لذت‌های فوری میباشد و در این شرایط شما دید بزرگتری را در نظر میگیرد. وگان بودن مسیر خود کنترلی را به شما نشان میدهد.

شاید شما زمانی که من این حرف را بزنم، این حرف را باور نکنید اما من عاشق طعم گوشت میباشم و نمیخواهم دروغ بگویم. من به یاد دارم زمانی را که وگان شده بودم، به یکی از دوستانم گفتم که کم کم دیگر میخواهم این وگان بودن را کنار گذاشته و دوباره یک همبرگر مکدونالد بخورم و به خودم لذتی بدهم.

زمانی که شما به یک وگان تبدیل میشوید، لذت‌های تان را بخاطر چیز‌هایی بزرگتر کنار میگذارید. بخاطر سلامتی خودتان و زمین و حیوانات به یک وگان تبدیل شوید. شما برای خود اولویت‌هایی را تعیین میکنید و نشان میدهد که اصولی تر زندگی میکنید.

شاید در ابتدا نیاز به کمی‌نظم داشته باشد اما خوشحالم که امروز به شما بگویم من هیچ وقت دیگر آن همبرگر مک دونالد را نخوردم.


همچنین بخوانید :    سبزیجاتی که یخ زده آن‌ها مفیدتر از تازه شان است!

راهنمای قدم به قدم برای تبدیل شدن به یک وگان

اگر متن‌های مختلفی درباره وگان شدن خوانده اید و برایتان سخت بوده است اصلا نگران نباشید. من برای شما راهنمای قدم به قدمی‌را نوشته ام تا با استفاده از آن بتوانید تبدیل به یک وگان شوید. شما قبل از اینکه این را بدانید، در یک جریان درست قدم گذاشته اید. بریم که شروع کنیم.

از خودتان بپرسید که چرا میخواهید یک وگان شوید

شما دیده ای که من خیلی درباره &#۸۲۲۰;چرا&#۸۲۲۱; صحبت میکنم و با باز هم به نظر خودم به اندازه کافی نمیتوانم آن را برای شما خاطر نشان بکنم. پرسیدن چرا از خودتان بسیار مهم است. شما باید نه تنها بخاطر وگان شدن که بخاطر داشتن زندگی بهتر، خودتان را بشناسید. خودآزمایی توانایی حیاتی میباشد که باید آن را توسعه بدهید.

با پرسش سوالات سخت از خودتان شروع کنید:
  • چرا شغلی را که الان دارم، انجام میدهم؟
  • چرا سر کار میروم؟
  • چرا میخواهم وعده‌های غذایی وگان مصرف کنم؟

این سوالات انگیزه‌های شما را نشان میدهد و دیدی مختصر از اینکه واقعا چه کسی هستید را برای شما مشخص میکند. همچنین این سوالات میتوانند باعث شوند که شما راحت تر اهداف خود را بدست بیاورید.

ذهنیت خود را تغییر دهید

میتوانم بگویم بزرگترین &#۸۲۲۰;چرا&#۸۲۲۱;ی من، نیاز ضروری من برای خود کنترلی و کمال در زندگی بود.  من به شدت نیاز دارم کاری را که درست است را انجام دهم. اولین باری که کتابی درباره خوردن گوشت حیوانات خواندم، در ابتدا میخواستم اطلاعاتی را که خوانده بودم را رد کرده و به کلی کتابی را که خوانده بودم را فراموش کنم. اما هر باری که مرغ میخوردم، احساس گناه میکردم و از خودم خجالت میکشیدم. من میدانستم که خوردن گوشت بسیار لذت بخش است اما همچنین میدانستم که نیاز‌های اولیه یک فرد نباید اخلاقیات و اصول دیگری را زیر پا بگذارد که اگر این کار را انجام دهید، تجاوز کردن خودتان را توجیه کرده اید.

زمانی که برای شما لذت‌های فوری خلاصه ای از زندگی برایتان میباشد، باید ذهنیت خود را تغییر دهید و دید بزرگتری به مسائل داشته باشید.

عادات غذایی خود را تجزیه و تحلیل کنید

مردم معمولا به من میگویند که تاحالا هیچ ماده غذایی وگان نخورده اند که کاملا اشتباه میباشد. اگر شما تا به حال موز خورده باشید، پس یک ماده غذایی وگانی میل کرده اید. شاید هم در حال حاضر بیشتر غذاهایی که میل میکنید، غذاهای وگانی باشند.

برای اینکه ببینید تا چه حد از این غذا‌ها میخورید، عادات غذایی خود را یادداشت کنید. شاید این کار خسته کننده باشد اما راهکاری طلایی میباشد. چه چیز‌هایی را از صبحانه تا شام میل میکنید؟ زمانی که شما نسبت به مواد غذایی که میل میکنید، مطلع شوید، میتوانید فکر کنید که چگونه عادت‌های غذایی خودتان را بهبود بخشید.

بیشتر غذاهای طبیعی و گیاهی بخورید

بجای اینکه من به مردم توصیه کنم از خوردن چیز‌هایی که الان مصرف میکنند دست بکشند، به آنها توصیه میکنم که بیشتر از مواد غذایی بهتر استفاده کنند. تحقیقات نشان داده است که حتی توصیه اینکه سبزی بیشتری میل کنید بر روی کاهش وزن تاثیر بسیار بیشتری دارد در مقایسه با زمانی که بگوییم شیرینی کمتری میل کنید. اگر شما در حال حاضر برای نهار برنج قهوه ای، بروکلی و مرغ میخورید، من به شما توصیه خواهم کرد که سهم بروکلی و برنج خود را دو برابر کرده و میزان مرغی را که میل میکنید را در همان اندازه نگه دارید.

بعد از مدتی شما تبدیل به فردی سالم تر شده که به دنبال غذاهای سالم تر نیز میباشد و همین باعث میشود که راحت تر غذاهای مقوی تر میل کنید. در واقع شما قبل از اینکه بدانید، عادتی را در خود بوجود آورده اید.

مواد وگان را جایگزین کنید

بعد از اینکه عادات غذایی خود را تحلیل کردید، وعده‌هایی را که غذاهایی گیاهی میل نمیکنید را برای خود مشخص کنید. این وعده‌ها حاوی موادی مانند گوشت، پنیر، عسل و لبنیات میباشد.

سپس برای این وعده‌ها، مواد گیاهی (وگان) را جایگزین کنید. امروزه میتوانید این مواد را در هر فروشگاهی بیابید و پیدا کردن جایگزین برای این مواد غذایی بسیار آسان است. آیا شما عاشق پنیر بر روی پیتزای خود میباشید؟ حدس بزنید چه شده، چرا که امروزه برای وگان‌هایی که نیز که به پنیر روی پیتزا علاقه دارند، جایگزینی وجود دارد. آیا عاشق دنده کبابی میباشید؟ برای وگان‌ها نیز جایگزینی برای دنده کبابی وجود دارد. من با شما شوخی نمیکنم و میتوانم بگویم لیستی که برای این جایگزین‌ها وجود دارد بی انتها میباشد.


همچنین بخوانید :   مژده به دوست داران قهوه!

لباس‌های وگان بخرید

این قسمت سخت ترین و آخرین قسمت میباشد. منظور من این نیست که لباس‌های فعلی خود را دور بیاندازید که در واقع من به شما توصیه میکنم لباس‌هایی بخرید که پوست حیوانات بخاطر آنها دباغی نشده است. زمانی که کفش و ژاکت میخرید، توجه ویژه ای داشته باشید چرا که نمیخواهید لباس‌های پشمی‌و چرمی‌بپوشید. شاید کفش‌ها مکارانه ترین قسمتی است که در زمانی که میخواهید وگان شوید، با آن روبرو میشوید.

اگر وگان شدن آسان بود، چه شکلی میبود؟

حقیقت این است که اگر شما به سادگی این مراحل اثبات شده را دنبال کنید، وگان شدن بسیار آسان تر از آن چیزی خواهید بود که شما ممکن است فکر کنید. حتی اگر در بعضی مواقع بسیار چالش برانگیز باشد، مطمئن باشید که ارزش را دارد. به من اعتماد کنید.

منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.