زندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)ورزش

با فواید باورد نکردنی دویدن صبحگاهی آشنا شوید

دویدن صبحگاهی  برای سلامت جسم مفید بوده و در عین حال تاثیرات مثبتی بر روی سلامت روح و روان شما دارد.دویدن ورزشی است که معمولا به نظر سخت بوده و کسانی که هدف کاهش وزن ندارند این ورزش را انجام نمی‌دهند. در حالی که دویدن به خصوص دویدن صبحگاهی تاثیرات مثبت فراوانی بر روی سلامتی دارد. آیا می‌دانستید دویدن منظم روزانه حتی به مدت ۵ دقیقه ۳ سال عمرتان را افزایش می‌دهد؟ دویدن صبحگاهی تاثیرات مثبت روانی و جسمانی بر روی بدن تان خواهد داشت.

برای آگاهی از فواید دویدن صبحگاهی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فشار خون را تنظیم می‌کند

دویدن صبحگاهی به طور منظم، فشار خون را تنظیم کرده و فشار خون بالا را کاهش می‌دهد. با وجود این که دویدن به نظر فعالیتی است که در وهله اول فشارخون را افزایش می‌دهد، اما در طولانی مدت فشار خون، دیابت و کلسترول را تنظیم می‌کند. از همین امروز می‌توانید دویدن صبحگاهی را به همراه گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود آغاز کنید.

ریسک بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد

دویدن صبحگاهی ریسک بیماری  های قلبی را به میزان ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. با توجه به تحقیقات انجام شده، بیماری قلبی در افرادی که دویدن صبحگاهی جزء برنامه روزانه آن‌ها است تا ۳۰  درصد کم تر از سایر افراد است. فقط دو روز دویدن در طول هفته به مدت ۱۰ دقیقه ریسک بیماری قلبی را کاهش خواهد داد.


حتما بخوانید :‌کاهش وزن سریع با پیاده روی متفاوت!

ذهن را تقویت می‌کند

هر ورزشی با افزایش عملکرد قلب باعث گردش خون غنی شده از اکسیژن در تمام بدن می‌شود. این خون غنی شده از اکسیژن با عبور از مغز به عملکرد بهتر ذهن نیز کمک می‌کند. دویدن صبحگاهی روزانه علاوه بر تقویت ذهن باعث آرامش روح و روان نیز می‌شود و با تخلیه ذهن  تاثیر مثبتی در روحیه شما می‌گذارد. هم چنین در بزرگسالانی که دویدن را به طور منظم انجام می‌دهند خطر ابتلا به آلزایمر کم تر دیده می‌شود.

حس بهتر و انرژی مثبت بیش تری خواهید داشت

دویدن منظم صبحگاهی باعث می‌شود حس بهتر و انرژی مثبت بیش تری داشته باشید. به خصوص زمانی که دویدن به یک عادت تبدیل شود، حس شادابی بیش تری خواهید داشت. کسانی که هر روز صبح می‌دوند، مشتاقانه منتظر روز بعد برای دویدن صبحگاهی هستند.

راحت تر و آسوده تر می‌خوابید

دویدن صبحگاهی به طور منظم باعث می‌شود ساعت خواب شما تنظیم شده، خواب شبانه آسوده تری داشته و در طول روز شاداب تر و فعال تر باشید. دویدن منظم، گرمای بدن در هنگام خواب را کاهش داده و به این ترتیب در زمان کم تری به خواب رفته و خوابی با کیفیت خواهید داشت. دویدن روزانه می‌تواند مانند دارویی برای بی خوابی عمل کند.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.