روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتمستانه (روانشناسی رفتار با دیگران)

۵ مورد از شغل هایی که سبب ایجاد شور و هدف در شخص می شوند

شغل مناسب چیست؟ مطمئنا هر شخصی ایده و تعریف خودش را از شغل مناسب دارد. بعضی‌ها می‌گویند که شغل مناسب کاری است که نشانه‌های زیر را داشته باشد:

شور، هدف، جذابیت، انعطاف پذیری، محیطی سالم و راحت و درآمدی کافی.

پیدا کردن کار مورد علاقه نیاز به تفکرات درست عاطفی و عقلی دارد. ما در این مطلب قصد داریم درباره کارهایی صحبت کنیم که شور خاصی را در فرد ایجاد کرده و سبب هدفمند شدن او می‌شود.

خوشبختانه کار من به عنوان یک مربی، وبلاگ نویس، معلم و نویسنده تمام عناصری را که برای یک شغل مناسب بیان کردیم، دارد. من عاشق این کار هستم و هر روز به صورت هدفمند آن را انجام می‌دهم، چرا که به مردم سراسر دنیا خدمت می‌کنم.

من هر روز با موضوع جالبی رو به رو می‌شوم و با افراد مختلفی ارتباط برقرار می‌کنم. همچنین به راحتی و با توجه به برنامه ریزی خودم در خانه کار کرده و درآمدی کافی برای زندگی و لذت بردن از آن دارم. بنابراین، می‌توانم بگویم که شغل من فوق العاده است.

البته این کارها ممکن است برای هر کسی مناسب نباشند. در ادامه ما به اختصار درباره ۵ شغل مختلف به شما اطلاعات می‌دهیم. اگر حس کردید یکی از این شغل‌ها می‌تواند مناسب شما باشد و دوست دارید که به صورت حرفه ای آن را دنبال کنید، حتما اطلاعات دقیق تری درباره آن کسب نمایید.

  • مربی شخصی

یک مربی می‌تواند تغییرات مثبتی را در زندگی افراد ایجاد کند. او کمک می‌کند تا فرد به جای کلنجار رفتن با گذشته به آینده فکر کند و در پی ساختن آن باشد، اهدافش را بشناسد و نهایتا به آن‌ها برسد.

این افراد مشاور نیستند، اما سوال‌هایی می‌پرسند تا فرد را به چالش بکشند تا او بتواند از این طریق مسیر خود را پیدا کند، با مشکلات مسیر آشنا شود و از آن‌ها عبور کند.

مربی‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف زندگی، فعالیت کرده و کمک رسان باشند؛ مربی شخصی، مربی اجرایی، مربی برای نویسندگان، مربی برای فروشندگان و یا مربی برای هنرمندان. زیبایی این شغل در این است که شما برای تمرکز بر روی کارتان، از تجریبات قبلی خود استفاده می‌کنید. برای مثال اگر شما در گذشته یک وکیل بوده اید حالا می‌توانید به عنوان یک مربی به کسانی که در حال حاضر وکالت می‌کنند و یا شغل‌هایی مرتبط با وکالت دارند، کمک کنید.

اگر بخواهید مربی شوید نیاز به یک سری دوره آموزشی دارید. شما باید بیاموزید چگونه با افراد مختلف ارتباط برقرار کرده و تجربیات خود را به نحو کاربردی در اختیار آن‌ها قرار دهید. در بعضی کشورهای دنیا این شغل درآمدی بین ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار برای فرد به همراه دارد.

  • ماساژ درمانی(ماساژور)

این افراد می‌توانند به طور تمام وقت و یا پاره وقت در مکان‌های مختلفی از جمله: باشگاه‌های ورزشی، بعضی سالن‌های زیبایی، مطب پزشکان و&#۸۲۳۰; کار کنند. برای ماساژور شدن باید دوره‌های مخصوص این کار را بگذرانید تا بتوانید بعد از آن به طور حرفه ای وارد بازار کار شوید. در برخی کشورهای جهان ماساژورها درآمدی در حدود ۴۲ هزار دلار تا ۵۴ هزار دلار دارند. در ایران نیز بنا به نوع ماساژ قیمت‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد. بعضی ماساژورها هم به صورت ساعتی مبلغ مشخص می‌کنند.


حتما بخوانید : ۸ توصیه برای هموار کردن مسیر پیشرفت شغلی

  • راهنمای تور

اگر شما فردی هستید که به ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف، به اشتراک گذاشتن اطلاعات، ماجراجویی، تاریخ، جغرافی و هنر علاقه دارید احتمالا می‌توانید یک راهنمای تور خوب باشید. البته در این راه نیاز به توانایی سازماندهی و مدیریت نیز دارید. شما در برابر تمام تدارکات، تاییدیه‌ها، برنامه ریزی‌ها، مراقبت از جان افراد حاضر در تور و فراز و نشیب‌ها مسئول هستید. همچنین باید سررشته ای از هنر، تاریخ و فرهنگ هم داشته باشید.

در این شغل داشتن مدرک مهم نیست، اما اگر دوره‌های آن را در موسسه‌های مربوطه گذرانده یا مدرک دانشگاهی داشته باشید، راحت تر می‌توانید وارد بازار کار شوید. زمانی که دوره‌ها را به اتمام رساندید به دنبال کار در شرکت‌های بزرگ مسافرتی باشید. زیرا تعداد تورهایشان بیش تر است و در نتیجه افراد بیش تری را جذب می‌کنند. درآمد این کار در بعضی کشورهای جهان بین ۲۰ هزار تا ۳۸ هزار دلار می‌باشد.

  • تکنسین فوریت‌های پزشکی

این افراد اولین کسانی هستند که در مسائل اورژانسی پزشکی از جمله: تصادفات، تولد نوزاد و حمله‌های قلبی در صحنه حضور پیدا می‌کنند. این افراد به سه گروه تبدیل می‌شوند: مبتدی‌ها، متوسط‌ها و پیراپزشک‌ها.

مبتدی‌ها کارهایی از جمله: بانداژ کردن زخم‌ها، آتل کردن استخوان‌های شکسته و اکسیژن دهی را انجام می‌دهند. وظیفه گروه متوسط‌ها علاوه بر کار مبتدی‌ها، انجام کارهای درمانی برای دیابتی‌ها، کمک به افرادی که قند خون شان به شدت پایین است، درمان‌های قلبی و شوک دادن به قلب می‌باشد. پیرا پزشک‌ها علاوه بر همه این کارها، راه‌های تنفسی شخص را باز کرده و عملکرد درست قلب را بررسی می‌کنند و البته بسیاری از کارهای مهم دیگر را نیز انجام می‌دهند. هر چه قدر مدرک و تجربه شما بالاتر باشد، کار‌ها و وظایف بیش تر و مهم تری نیز خواهید داشت.

فارغ التحصیلان رشته‌های فوریت‌های پزشکی، پرستاری و اتاق عمل می‌توانند وارد این شغل شوند. اگر دوست دارید به دیگران کمک کنید و از طرفی هم به کارهای پزشکی علاقه مند هستید، می‌توانید پس از گذراندن دوره‌های مختلف وارد این شغل شوید. این کار در برخی کشورها درآمدی بین ۲۰ هزار تا ۵۳ هزار دلار دارد.

  • مشاور

مشاور توسط دادگاه، خانواده، زوجین، یک سازمان و یا انجمن‌های دیگر استخدام می‌شود. مشاورها گاهی با صحبت کردن وظیفه پایان دادن به بحث‌ها و مناقشات میان افراد را بر عهده دارند و گاهی باید ساعت‌ها به حرف‌های شخصی که دچار مشکلات احساسی شده، گوش فرا دهند. برای این که مشاور شوید باید رشته‌های مشاوره و راهنمایی و یا روانشناسی بخوانید و یا از سازمان‌های مربوطه، مدرک‌های لازم در این زمینه را بگیرید. بعضی از افراد برای آموزش دیدن در کنار شخصی که خود مشاور است کار می‌کنند تا از تجربیات او استفاده کنند. البته این کار بیش تر مناسب دوره کارآموزی بوده و سبب کسب تجربه می‌شود. درآمد این کار در برخی کشورها بین ۴۲ هزار تا ۹۹ هزار دلار می‌باشد.

در تمام مشاغلی که از آن‌ها نام بردیم شما باید برای انجام وظیفه با انسان‌های مختلف و مسائل گوناگونی مواجه شوید و هر روز چالش جدیدی را تجربه کنید. شاید همین چیزها سبب می‌شود که این کارها جذاب باشند.

  • درباره درآمد دقیق این شغل‌ها در ایران اطلاعات کافی و درستی در دسترس نیست. شما برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید با افرادی که در حال حاضر مشغول به انجام این کارها هستند، مشورت نمایید.

حتما بخوانید : قوانین طلایی برای موفقیت در شغل

 

منبع
 http://liveboldandbloom.com/02/passion-in-life/dream-jobs-passion-and-purpose
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.