روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتمحترم ( فرهنگ و آداب معاشرت)

به عنوان یک خانم چگونه باید در یک رابطه/ازدواج برخورد کنید؟

اگر یک نفر، راز رابطه ای شاد را در گوش شما زمزمه کرده و بگوید:« کار اصلی را در رابطه خانم‌ها انجام می‌دهند!»، عصبانی می‌شوید و یا خود را به نشنیدن می‌زنید؟ اگر به شما بگوید:« اگر پادشاه را می‌خواهید، باید مانند ملکه رفتار کنید»، چطور؟

مردی که در دستان شما قرار دارد مانند یک دانه است، او را پرورش دهید. زن در طول زندگی خود، دو نفر را پرورش می‌دهد؛ فرزند و همسرش. مادران وظایف سنگینی را به دوش دارند، آن‌ها باید فرزندان خود را برای زندگی آماده کنند. اگر یک زن، خانواده را به درستی مدیریت کند هم مرد، هم زن و هم فرزندان شاد خواهند بود.

گاهی تکرار این جملات باعث می‌شود تا احساس کنیم بار سنگینی بر روی دوش خانم‌ها قرار دارد. شاید با خود فکر کنید که« چرا خانم‌ها؟»، اما متاسفانه نمی‌توان جای خانم‌ها و آقایان را با هم عوض کرد! چرا خوب بودن یک رابطه تنها و یا بیش تر به یک خانم بستگی دارد؟ در واقع این موضوع زمان‌های قدیم، مادرها، مادر بزرگ‌ها و در کل زنانی که در جوامع سنتی زندگی می‌کردند را به یاد ما می‌آورد. شاید به همین دلیل بوده است که آن‌ها می‌دانستند چگونه همیشه شاد باشند و رابطه شان سال‌ها ادامه پیدا می‌کرد.

پاسخ این سوال که« چرا خانم‌ها؟» را در ادامه مطلب و در سطرهای بعدی پاسخ خواهیم داد، اما خلاصه کلام این است که خانم‌ها عاقل تر هستند. این را ما نمی‌گوییم، بلکه کارشناسان می‌گویند. اگر با این انگیزه حرکت کنید، موضوع را بهتر متوجه خواهید شد.

هدف ما در واقع پاسخ دادن به سوالات زیر است:

چرا انسان‌ها مانند گذشته روابطی طولانی را تجربه نمی‌کنند؟

چرا انسان‌ها حتی اگر روابطی طولانی هم داشته باشند باز احساس ناراحتی و نا آرامی‌دارند؟

 چرا روابط به سرعت پایان می‌یابند؟

 چرا آمار طلاق افزایش یافته است؟

شاید این را بپذیریم که خانم‌ها افرادی هستند که باعث زیبایی روابط می‌شوند، اما آیا عمل کردن به این موضوع نیز به همین سادگی است؟ خب، امتحان کردن آن ضرری ندارد. شما نیاز به چند سرنخ در مورد این موضوع دارید پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

بپذیرید که آقایان متفاوت هستند!

بزرگ ترین دشمن انسان، خود او است. اگر می‌خواهید شاد باشید چرا خودتان شادی را ایجاد نمی‌کنید؟ بزرگ ترین راز شاد بودن در رابطه این است که بپذیرید مردی که در مقابل شما قرار دارد، هرگز مانند شما نخواهد بود و مانند شما فکر نخواهد کرد. این را فراموش نکنید که طبیعت خانم‌ها و آقایان با هم متفاوت است؛ آقایان را همان گونه که هستند بپذیرید.

 شاید اداره خانه و پول‌ها بر عهده مرد باشد، اما مرد در دستان یک زن قرار دارد! به همین دلیل وظایف زیادی به خانم‌ها محول می‌شود. اما از این موضوع ناراحت نباشید. زیرا خانم‌ها هستند که مدیریت می‌کنند، آن‌ها مسیر را مشخص کرده و پادشاه و ملکه واقعی را می‌سازند. تا زمانی که زن باشد، زندگی نیز وجود دارد. شاید ۵ سال سختی بکشید اما ۴۰ یا ۵۰ سال با شادی زندگی خواهید کرد.

حواس تان باشد که قانون طبیعت به این شکل است که ابتدا چیزی را از شما گرفته و سپس به شما باز می‌گرداند. در صورتی که انسان‌ها تنها در فکر گرفتن هستند، اما این گونه نمی‌شود. برای تغییر دادن مردها نیاز به کمی‌تلاش، قدرت، عشق و بخشش است. زیرا خانم‌ها و آقایان خود را نمی‌شناسند. در واقع لازم است که خانم‌ها ابتدا خود را شناخته و سپس به آقایان بیاموزند که چگونه خانم‌ها را بشناسند.

طبیعت خود را بشناسید

دلیل درگیری‌ها و عدم تفاهمی‌که امروزه میان زنان و مردان وجود دارد این است که زنان انتظار دارند که مردان مانند آن‌ها باشند، اما طبیعت مرد متفاوت بوده و تغییر کردن او سخت است. اما مردها چگونه زنی را می‌خواهند؟ زنی با شخصیتی لطیف. امروزه زندگی به خانم‌ها یاد می‌دهد که روی پاهای خود ایستاده و به خودشان تکیه کنند. این موضوع از یک جهت خوب است و از جهت دیگر بد. زیرا مرد به دلیل طبیعتش نیاز دارد که حس قدرتمند بودن را در او ایجاد کنید.

اما زمانی که زن می‌گوید« من نیز قدرتمند هستم»، تاثیرات منفی بر رفتار مرد می‌گذارد. امروزه خانم‌ها از ویژگی‌های طبیعت خود منحرف شده اند و این شرایط بر روابط آن‌ها تاثیر می‌گذارد. آیا جنگیدن در این شرایط تاثیری خواهد داشت؟ فراموش نکنید که در این نقطه هیچ فردی پیروز نخواهد شد و هر دو طرف بازنده خواهند بود. به همین دلیل باید به خوبی بدانید که مرد کیست و زن چیست!

زمانی که زن از طبیعت خود جدا می‌شود، مرد را از خود دور می‌کند. زنانی که با قدرت ایستاده و به هیچ فرد دیگری نیاز ندارند، برای مردان جذاب نیستند. شناختن طبیعت خود، مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. زن و یا مردی که طبیعت خود را نشناسد، نمی‌تواند توانایی‌های خود را آشکار کند و در نتیجه، شادی را تجربه نخواهد کرد. زمانی که شما طبیعت تان را به خوبی بشناسید، می‌توانید خود را به طرف مقابل بشناسانید و فرد مقابل نیز حقیقت شما را خواهد شناخت. اگر خود را همان گونه که هستید ابراز کنید، جذاب تر به نظر خواهید رسید.

ابتدا باید شاد باشید

اگر رابطه شما به درستی پیش نرود، نمی‌توانید آرام، شاد و سرزنده باشید. ابتدا خود را پیدا کرده و بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. ابتدا خود را مدیریت کرده و سپس مردها را مدیریت کنید. اگر به خود رسیدگی کردید، به خود لبخند زدید و خود را تحسین نمودید می‌توانید برای طرف مقابل خود نیز این کارها را انجام دهید.

آیا شاد بودن ساده است و ما آن را سخت می‌کنیم؟ فلسفه ای وجود دارد که می‌گوید:« بهشت و جهنم در درون خود انسان قرار دارد.» یک تکنیک بسیار ساده برای شاد بودن وجود دارد و آن این است که« روزی که روحیه شما خراب است، به گذشته برگردید!» برای مثال: فیلم مورد علاقه خود را به یاد بیاورید. با این کار لحظات زیبایی در ذهن شما ظاهر خواهند شد. سال‌های کودکی را به خاطر بیاورید، لحظات زیبایی که در مدرسه تجربه کرده اید و زمان‌هایی که شما را بسیار هیجان زده کرده اند. خاطره ای که باعث خندیدن شما می‌شود را انتخاب کرده و بر روی آن تمرکز کنید.

زیرا خاطره آن لحظه در حافظه همه سلول‌های بدن شما وجود دارد. نه تنها مغز، بلکه تمام سلول‌های بدن دارای حافظه هستند. لحظاتی وجود دارند که شاد و سالم بودن انسان را یاد آوری می‌کنند. زمانی که به آن لحظات رجوع کنید، بدن شما آن را به یاد آورده و بر اساس همان زمان از خود واکنش نشان می‌دهد. با این وجود انسان‌ها مدام به گذشته رجوع کرده و لحظات منفی را جستجو می‌کنند.

شاد شدن به همین اندازه آسان است. آن چه سخت است، ثبت کردن خاطرات مثبت در حافظه سلول‌های بدن است و این کار نیاز به زمان دارد. برای ثبت کردن چیزی ۲۱ روز زمان لازم است و برای دائمی‌کردن آن ۴۰ روز. در واقع زندگی سخت نیست، این که انسان خود را تغییر دهد و مثبت را جایگزین منفی کند، دشوار است.

یکی دیگر از راه‌های زیباتر کردن زندگی، سفر کردن است. حتی اگر انسان به مکان‌های دور سفر نکند و تنها از خانه به خیابان برود نیز حال او بهبود خواهد یافت. در هر روز و هر ثانیه ۲۰ میلیون سلول در بدن انسان از بین می‌روند. برای بازسازی آن‌ها باید کتاب‌های جدید خواند، با انسان‌های جدید آشنا شد و مناظر جدیدی را تماشا کرد. زندگی برای فردی که بگوید:« زندگی سخت است، همیشه سخت خواهد ماند.» از اتفاقات کوچک لذت ببرید. عشق نیز بسیار مهم است، شما در ۸ ثانیه می‌توانید عشق خود را به فرد دیگری منتقل کنید! باید با قدم‌های کوچک آغاز کنید؛ شما با چنین قدم‌های کوچکی می‌توانید کارهای بزرگی انجام دهید.

یک راه دیگر نیز وجود دارد؛ هر روز یک کار خوب انجام دهید. کار خوبی که انجام می‌دهید مانند انعکاس به شما باز خواهد گشت. این دنیا از انعکاس‌ها تشکیل شده است. هرچه قدر خوبی بیش تری را ارسال کنید، به همان اندازه خوبی به شما باز خواهد گشت. حتما صبح‌ها با لبخند از خواب بیدار شوید و با فریاد« هنوز زنده هستم» روز خود را آغاز کنید. مطمئن باشید آن روز انرژی بسیاری را ذخیره خواهید کرد. شب‌ها با خود بگویید که روز خوبی را تجربه کرده ام و چه قدر خوب است که زنده هستم. هر چه که می‌گویید و هر کاری که انجام می‌دهید در سلول‌های شما ثبت می‌شوند و آن چه که ثبت می‌شود هرگز از بین نمی‌رود. زندگی سال‌هایی که زنده بوده اید نیست، بلکه لحظات زیبایی است که تجربه کرده اید. از تمام لحظات زندگی خود لذت ببرید.


حتما بخوانید : اگر می‌خواهید رابطه موفقی داشته باشید ، هرگز این ۵ اشتباه را انجام ندهید

رابطه شما با پدرتان چگونه است؟

کارشناسان معتقد هستند که رابطه پدر و دختری، سنگ محکی برای شکل گیری و کیفیت رابطه محسوب می‌شود. رابطه خصوصی یک زن به همان شکلی پیش می‌رود که رابطه او با پدرش پیش رفته است. اگر رابطه با پدر به درستی پیش نرفته باشد، مسیر رابطه یک زن هم به بن بست می‌رسد. زمانی که ارتباط با پدر بهبود یابد، رابطه نیز آرام آرام درست خواهد شد. زنان زیادی وجود دارند که بعد از درست کردن رابطه خود با پدرشان، رابطه شخصی شان نیز بهبود یافته است.

او کجاست؟

همه انسان‌ها از دوران نوجوانی به این فکر می‌کنند که با چه کسی ازدواج خواهند کرد. در واقع انسان‌ها همیشه به دنبال جفت خود می‌گردند. به گشتن ادامه دهید و از آن دست نکشید. زمانی که شما آماده باشید، آن فرد سر راهتان قرار خواهد گرفت. در واقع فردی که به دنبال تان می‌گردد نیز شما را پیدا خواهد کرد. باید قاطعانه بدانید که به دنبال چه کسی می‌گردید؛ چه جور انسانی، با چه سنی، چه کاری انجام می‌دهد، چه خصوصیات اخلاقی دارد و ظاهر او به چه شکلی است. باید به گونه ای فرد را تصور کنید که بتوانید او را در مقابل چشمان خود ببینید.

انعکاس خواسته شما با آن چه که تصور می‌کنید به محیط اطراف انتقال خواهد یافت. اگر شما بر خواسته خود استوار باشید، آن فرد یک روز سر راهتان قرار خواهد گرفت. او نیز به دنبال فردی مانند شما است. انسان‌های زیادی هستند که با این روش به خواسته خود رسیده اند.

مهم ترین نکته این است که بدانید فرد کاملی وجود ندارد و نباید به دنبال یک فرد کامل باشید. زمانی که به دنبال فرد کاملی بگردید از همان ابتدا بازنده خواهید بود!

اگر برای یک فرد اشتباه تلاش کنید چه؟

شاید به این نتیجه برسید که ایجاد شادی وظیفه شما است و برای تبدیل کردن طرف مقابل به مرد رویاها بسیار تلاش کنید. اما اگر آن فرد برای شما فرد مناسبی نباشد چه؟ هر کاری که می‌تونید را انجام دهید و بقیه را به تقدیر بسپارید. ابتدا تمام راه‌ها را امتحان کنید، اگر با صداقت و عشق تلاش نمایید نتیجه آن را دریافت خواهید کرد. سال‌ها تلاش می‌کنید و یک روز قلب تان به شما خواهد گفت که کافی است! آن روز زمان جدایی فرا رسیده. زمانی که می‌خواهید تصمیم به جدایی بگیرید، به عقل و منطق خود توجه کرده و به حرف اطرافیان گوش نکنید؛ نه به پدر و مادر، نه اقوام و نه دوستان صمیمی. کسی که باید زندگی کند شما هستید، پس خود شما باید تصمیم بگیرید.

قلب تان باید مرجع شما باشد. قلب هیچ زمانی دروغ نمی‌گوید. زیرا او شما را می‌شناسد و حقیقت در درون تان قرار دارد. اگر قلب شما تصمیم گرفت، با خیال راحت آن را بپذیرید. زیرا هیچ گاه از تصمیم خود پشیمان نخواهید شد. تصمیمات احساسی را با قلب خود بگیرید و اگر تصمیم به جدایی گرفتید، ۲۱ روز به آن فکر کنید.

این را فراموش نکنید که تمام افرادی که وارد زندگی شما می‌شوند، چه دوست باقی بمانند و چه دشمن شما بشوند همیشه چیزهایی را به شما خواهند آموخت. اگر فردی از زندگی شما خارج شد، ناراحت نباشید. زیرا چیزهای زیادی را از او یاد گرفته اید. او وظیفه خود را انجام داده است، از او تشکر کنید و بدانید که فرد دیگری به جای او خواهد آمد. ابتدا ببخشید، این گونه برای عشق جا باز خواهید کرد و سپس شکرگزاری کنید.

نکاتی که در رابطه باید به آن‌ها توجه کرد

 

  • با مادر همسر خود وارد جنگ نشوید

معمولا مادرها تصور می‌کنند که فرزندان شان، همسر خود را به آن‌ها ترجیح می‌دهند. هرگز با مادر شوهر خود وارد جنگ نشوید. همیشه تلاش کنید تا از رفتارهای بد او نیز نکات مثبت را خارج کنید. یک مادر، مردی را که ۳۰ سال بزرگ کرده است در یک لحظه به فرد دیگری داده و انتظارات بسیاری از او دارد. لازم است به او نشان دهید که بعد از این مراقب فرزندی هستید که او به خوبی تربیت کرده است. اگر با کلام نمی‌توانید، با رفتار خود نشان بدهید.

  • اشک خود را پنهان کنید!

تا جای ممکن اشک خود را به مردها نشان ندهید. زیرا هر چه قدر هم که گریه از نظر واکنش‌های شیمیایی برای بدن مفید باشد، تاثیرات منفی بر فرد مقابل می‌گذارد. مردان گریه را بلافاصله به عنوان یک خطر برداشت کرده و تصور می‌کنند آن‌ها باعث بروز اشک‌های شما شده اند. گریه کردن خانم‌ها برای آقایان بسیار آزار دهنده است.

  • ویژگی مثبت را پیدا کنید

شاید آقایان ویژگی‌های اخلاقی منفی زیادی داشته باشد، اما دارای خصوصیات مثبت نیز هستند. حداقل یک ویژگی مثبت را بیابید. برای مثال: اگر خوب چای درست می‌کند به او بگویید:« چای‌های تو خوش طمع هستند و من دوست دارم از دستان تو چای بنوشم.» مطمئن باشید که باعث شادی او خواهید شد و با افتخار برای شما چای درست خواهد کرد. اگر در زمینه کامپیوتر توانایی دارد از او بخواهید که مطلبی را به شما آموزش دهد. این گونه او تلاش خواهد کرد تا سایر ویژگی‌های مثبت خود را نیز نمایان کند.

  • خانواده خود را شاد کنید

زمانی که همسرتان به خانه می‌آید بلافاصله او را سوال پیچ نکنید. به او کمی‌زمان بدهید تا استراحت کند و چای بنوشد و از او سوالی نپرسید. خود او با شما صحبت خواهد کرد. اگر ۱۰ دقیقه تاخیر داشت از او نپرسید که کجا بوده و چه می‌کرده است. زیرا این سوال‌ها باعث بروز واکنش‌های اعتراضی در آقایان می‌شود. همیشه با کمی‌سکوت به او فرصت بدهید. شاید این گونه با گذر زمان همه چیز را برای شما تعریف کند.

  • هوش خود را بروز ندهید

شاید گفتن این که خانم‌ها از آقایان باهوش تر هستند باعث عصبانیت آقایان بشود، اما این جمله حقیقت دارد. به همین دلیل است که خانم‌ها اتفاقات رابطه را رقم می‌زنند. خانم‌ها معمولا از قسمت راست مغز خود استفاده می‌کنند. قسمت راست مغز به معنای احساسات، حس ششم، خلاقیت و&#۸۲۳۰; است. اما آقایان بیش تر از قسمت چپ مغز استفاده کرده و منطقی تر هستند. زن و مرد یک مجموعه هستند و باید یکدیگر را کامل کنند. اما شما تلاش کنید تا هوش خود را نزد آشنایان و فامیل همسر نمایان نکنید.

  • چشمان خود را قبل از ازدواج باز کنید

زوج‌های بسیاری وجود دارند که قبل از ازدواج همه چیز برای آن‌ها خوب بوده و بعد از ازدواج همه چیز تغییر کرده است. قبل از ازدواج چشمان خود را باز کنید و بعد از ازدواج چشمان خود را ببندید. قبل از ازدواج هر دو طرف ویژگی‌های مثبت خود را نمایان می‌کنند. اگر تحت هر شرایطی تصمیم به ازدواج گرفتید باید چشمان خود را بر تمام چیزهایی که قبل از ازدواج نادیده گرفته اید، ببندید.


حتما بخوانید : چگونه با شناختی خوب از طرف مقابل ، می‌توانیم به ازدواج و رابطه ای موفق برسیم؟

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.