تناسب اندامرژیمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)ورزش

برای لاغری سریع روزانه چقدر باید پیاده روی کنیم؟

برای لاغری شدن روزانه چند قدم باید برداشت؟ با پیاده روی چگونه می‌توان وزن کم کرد؟

پیاده روی یکی از راحت ترین تمرینات است. معمولا با این ورزش می‌توانید تا هفته ای ۵۰۰ گرم وزن کم کنید. اگر جزء کسانی هستید که به طور مرتب پیاده روی می‌کنند، بدون هرگونه رژیم غذایی و یا رفتن به باشگاه می‌توانید طی ۵ ماه تا ۱۰ کیلو وزن کم کنید. علاوه بر لاغر شدن با پیاده روی می‌توانید عضلات تان را سفت تر کرده و بدن تان را فرم دهید. با این حساب برای لاغر شدن چه قدر باید پیاده روی کرد؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به شما بگوییم:

روزانه چند قدم باید بردارید؟

میزان کالری سوخته شده در حین راه رفتن را دو فاکتور تعیین می‌کند:

 • وزن کنونی
 • مسیر پیاده روی

 اگر با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت راه بروید، به طور میانگین ۴۰۰ کالری خواهید سوزاند. با این حساب می‌توانید در طول روز کمی‌بیش تر یا کم تر راه بروید. آن چه که مهم است تبدیل این عمل به یک عادت روزمره می‌باشد. استفاده از تجهیزات و برنامه‌های گوشی که میزان کالری سوخته شده را نشان می‌دهند نیز در این راستا مفید خواهد بود. اگر تعداد قدم‌ها یا میزان مسافت پیاده روی خود در روز را بدانید بر اساس آن محاسبات کالریتان نیز راحت تر خواهد بود. بسیاری از افراد برای این که بتوانند وزن کم کنند باید به طور میانگین در ۱ کیلومتر ۲۰۰۰ گام بردارند؛ این به معنی سوزاندن ۱۰۰ کالری است. برای نیم کیلو لاغر شدن باید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید. برای این که در یک هفته به این میزان لاغر شوید کافی است روزانه ۵۰۰ کالری بسوزانید؛ این نیز به معنی ۱۰۰۰۰ قدم در روز است. با دوندگی‌های روزمره ممکن است نتوانید به این مقدار دست یابید. در زیر به برخی نکات کلیدی در این رابطه اشاره خواهیم کرد:

 • هر روز از ماشین و یا وسایل نقلیه عمومی‌استفاده نکنید. با پای پیاده به مدرسه و محل بروید یا حداقل سعی کنید قسمتی از مسیر را پیاده روی کنید.
 • ماشین تان را نسبت به مقصدتان کمی‌دورتر پارک کنید تا مجبور شوید کمی‌پیاده روی نمایید.
 • به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید.
 • سعی کنید بچه‌ها را پیاده به مدرسه ببرید. این کار هم برای شما و هم برای آن‌ها مفید است.
با چه تکراری باید پیاده روی کرد؟

اگر می‌خواهید این کار را تبدیل به عادت کرده و هر روز پیاده روی کنید، نخست باید با پزشک خود مشورت نمایید و از وضعیت سلامتیتان آگاهی داشته باشید. چنان چه مانعی در این زمینه وجود ندارد، در ابتدا با هفته ای ۳ روز و برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی را آغاز کنید. سپس گام به گام با طولانی تر کردن این مدت می‌توانید آن را به روزانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه برسانید. زمانی که این کار را به طور مرتب در بازه زمانی طولانی انجام دهید، بدون نیاز به برنامه غذایی و یا ورزشی خاص می‌توانید لاغر شوید. نحوه راه رفتن در هر کسی متفاوت خواهد بود. راحت ترین شکل آن صاف نگه داشتن قامت و بالا گرفتن چانه است در حالی که به رو به روی خود نگاه می‌کنید.

برای پیاده روی چگونه به خود انگیزه خواهید داد؟

همانند آغاز کردن، ادامه دادن مرتب و منظم نیز حائز اهمیت می‌باشد. برای برخی از افراد انجام دادن کارهای تکراری روزانه راس ساعتی مشخص، ممکن است خسته کننده به نظر بیاید. با انجام کارهایی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانید پیاده روی را برای خود کمی‌متفاوت تر کنید:

 • هرازگاهی در مکان‌های متفاوت پیاده روی کنید. راه رفتن در پارک یا منطقه ای متفاوت می‌تواند شما را علاقه مندتر کند.
 • هنگام پیاده روی به آهنگ مورد علاقه تان گوش کنید. با این کار انرژیتان را بالا برده و به خودتان انگیزه می‌دهید.
 • سرد بودن هوا در زمستان نباید برای شما مانعی باشد.
 • برخی روزها از اعضای خانواده یا دوستان تان بخواهید تا شما را در پیاده روی همراهی کنند. بدین نحو پیاده روی برای شما خسته کننده نخواهد بود.
 • هرازگاهی عادات خود را تغییر دهید و سعی کنید راه رفتن را برای خود به تفریحی سرگرم کننده تبدیل کنید.

همچنین بخوانید :  هوشمندانه ترین نکات برای کاهش وزن

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.