جدید ترین هاروح انگیز (روان شناسی)زندگی مدرنمحترم ( فرهنگ و آداب معاشرت)

چرا باید از صحبت درباره سیاست خودداری کنیم؟

روزی با دوستم درباره سیاست صحبت می‌کردم. با این که در مورد بسیاری از مسائل نظرات یکسانی داشتیم، اما با این حال احساس می‌کردم که گاهی آشفته می‌شوم. صحبت کردن درباره سیاست مانند ماندن در ترافیک است. با این که هیچ اتفاق بدی رخ نمی‌دهد، اما مردم را دچار بدترین حال می‌کند.

در طول گفت و گویی که با هم داشتم او چیز‌هایی می‌گفت که برای من قانع کننده نبود. هر کسی با هر عقیده سیاسی که داشته باشد بر این باور است که حق با او می‌باشد و متوجه نمی‌شود که چگونه طرف مقابل نمی‌تواند نظریه‌های او را قبول کند. اما دوستم به من یادآوری کرد که باورهای سیاسی هر فرد از زندگی او سرچشمه می‌گیرد.

کسی که همجنس گرا است شاید نسبت به افراد عادی دید دیگری نسبت به سیاست داشته باشد. کسی که اعتقادات مذهبی بسیار شدیدی دارد نسبت به فردی که مذهبی نیست دید متفاوتی درباره سیاست خواهد داشت. در واقع افراد با توجه به روش زندگی و تفکراتی که با آن بزرگ شده اند از نظر سیاسی ایده‌های متفاوتی دارند.

 حال با توجه به این موضوع چگونه ممکن است همه افراد بر روی یک مبحث سیاسی خاص توافق داشته باشند؟ این موضوع غیر ممکن است. زیرا در مورد سیاست شاید چیزی که برای شما منفعت دارد برای دیگری پر از ضرر باشد. شما تصور می‌کنید که عقایدتان بهترین گزینه برای کشور است، اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که این دید با توجه به نیازها و نظریه‌های شخصی شما شکل گرفته است.


همچنین بخوانید :   سادگی کمال است زندگی را آسان بگیرید … بخوانید

بحث‌های سیاسی عمومی

چرا ما خود را در بحث‌های سیاسی شرکت می‌دهیم؟ آیا دوست داریم فرد دیگری را با ایده‌های سیاسی خود توجیه کنیم؟ چرا درباره کاندیدهای مختلف در شبکه‌های اجتماعی پست می‌گذاریم؟ و چرا سعی می‌کنیم کسی را که عقیده ای مخالف با عقیده ما دارد فردی احمق و ساده لوح جلوه دهیم؟

من در بعضی گفت و گوهای سیاسی شرکت کرده ام. بیش تر این بحث‌های سیاسی عمومی‌به خوبی تمام نمی‌شوند. در این مواقع افراد بیش تر با توجه به دید سیاسی خود قضاوت خواهند شد؛ با این که این موضوع اصلا درست نیست. زیرا نباید افراد را با توجه به دیدگاه‌های سیاسی آن‌ها قضاوت کرد. با این حال صحبت نکردن درباره سیاست مخصوصا در دوره‌های انتخاباتی بسیار سخت است.

یک مسیر قابل احترام

مهم این است که ما به جای صحبت کردن فقط به سخنان کاندیدهای مختلف گوش کنیم. اگر کسی خواست با شما درباره سیاست حرف بزند بدون بیان عقیده خود تنها به عقاید او گوش دهید و ببینید آیا می‌توانید حقیقتی را از میان بیانات او متوجه شوید.

این موضوع به این معنا نیست که شما عقیده شخصی خود را رها کنید. ما باید سر حرف و عقیده خود بایستیم، اما این موضوع به اندازه از دست رفتن احترام ما ارزش ندارد. برای بسیاری از مردم دنیا انتخابات موضوع بسیار مهمی‌است. زیرا بر این باور هستند که انتخابات می‌تواند بر اقتصاد کشور، جایگاه آن در جهان و زندگی آینده فرزندانشان تاثیر گذار باشد. اما روز بعد از انتخابات از خواب بیدار می‌شوند و می‌بینند همه چیز مانند روز قبل از انتخابات است. ما با همان افراد قبلی کار می‌کنیم، همان روابط را داریم و به همان صورت مانند قبل از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم. حالا انتخابات تمام شده است، اما آیا واقعا لازم بود که به دلیل آن، جدایی‌ها و تلخی‌ها را بپذیریم و دوست خود را مانند یک رقیب سیاسی در نظر بگیریم؟

این اتفاق بسیار زیبا است که مردم بتوانند با آزادی، عقیده‌های خود را درباره سیاست بیان کنند و بر اساس عقاید سیاسی که به نظر خودشان بهترین است، تصمیم بگیرند. این موضوع باعث ایجاد یک جامعه آزاد خواهد شد. همچنین باعث می‌شود که احترام شهروندان حفظ شود. به سخنان دیگران گوش دهید و اگر می‌توانید چیزی از آن‌ها یاد بگیرید. قلب خود را برای شنیدن عقاید دیگران آماده کنید و با پاشیدن بذر صلح برای بهتر شدن کشور خود و جهان تلاش کنید.


همچنین بخوانید :   ۴ راهکار برای این که در طول روز هوشیار و حواس جمع باشید!

منبع
liveboldandbloom
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.