تناسب اندامسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)ورزش

آیا فرم بدن خود را می شناسید ؟ورزش مناسب با فرم بدن شما کدام است ؟

اگر نمی‌دانید کدام تمرین ورزشی مناسب شما است، با آگاه شدن از فرم بدن خود می‌توانید مناسب ترین تمرین‌ها را انتخاب کنید. با انتخاب تمرین ورزشی مناسب با فرم بدنی خود، می‌توانید قسمت‌هایی از بدن تان را که نیاز به تمرین دارند به کار بگیرید. در این صورت فقط در قسمتی که تمرکز کرده اید می‌توانید نتیجه دلخواه تان را به دست آورید. اما فرم بدنی شما کدام است؟ چه ورزش‌هایی مناسب شما است؟ در ادامه با پاسخ این پرسش‌ها آشنا شوید:

فرم بدن

سیب

کسانی که دارای فرم بدنی سیب هستند از ناحیه شکم چاق می‌شوند. در این فرم بدنی معمولا چربی در ناحیه شکم انباشته می‌شود و پاها نسبت به شکم لاغرتر است. کسانی که فرم بدنی سیب دارند باید تمرین‌های ورزشی ای که چربی‌های شکم را از بین می‌برد انجام دهند. کار کردن با دوچرخه تمرینی است که باعث تقویت ماهیچه‌های شکم می‌شود. همچنین می‌توانید برای تقویت پایین تنه و پاها حرکت اسکات انجام دهید.

مناسب ترین ورزش‌ها برای فرم بدنی سیب: پیاده روی، دو، راه رفتن یا دویدن روی تردمیل و دوچرخه زدن.

گلابی

ساق پا و ران‌ها در افرادی که فرم بدنی گلابی دارند نسبت به سایر قسمت‌های بدن چاق تر است. اگردارای فرم بدنی گلابی هستید، می‌توانید  تمرین‌هایی را که پایین تنه شما را متناسب می‌کند انجام دهید. دراز نشست ضربدری برای شما بهترین تمرین است.

مناسب ترین ورزش‌ها برای فرم بدنی گلابی: راه رفتن روی تردمیل به صورت شیب دار و بلند کردن وزنه با پا.


حتما بخوانید : ابتدا فرم بدن خود را بشناسید و سپس ورزش و برنامه غذایی مناسب را انتخاب کنید

مثلث

در افرادی که فرم بدنی آن‌ها مثلث است شانه‌ها و بالاتنه نسبت به پایین تنه بزرگ تر می‌باشد. اگر فرم بدنی مثلث دارید و می‌خواهید که این فرم ثابت باقی بماند، می‌توانید برای تقویت پایین تنه خود اقدام کنید.

مناسب ترین ورزش‌ها برای فرم بدنی مثلث: لانگز و اسکات.

مستطیل

در کسانی که فرم بدنی مستطیل دارند بالا تنه و پایین تنه متناسب تر و توزیع چربی در هر دو یکسان است. اگر دارای فرم بدنی مستطیل هستید تمرین‌هایی را که هم بالاتنه و هم پایین تنه را درگیر می‌کند انجام دهید.

مناسب ترین ورزش‌ها برای فرم بدنی مستطیل: ایروبیک، دوچرخه، کار کردن با دمبل و‌هالتر.

ساعت شنی

در واقع داشتن ظاهری شبیه ساعت شنی ایده آل اغلب زن‌ها است. افرادی که دارای این فرم بدنی هستند می‌توانند تمرین‌های تقویتی برای ماهیچه‌های خود انجام دهند.

مناسب ترین ورزش‌ها برای فرم بدنی ساعت شنی: تمرین‌های کاردیو مانند زومبا.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.