جدید ترین هاروح انگیز (روان شناسی)زندگی مدرنمحترم ( فرهنگ و آداب معاشرت)

هرگز به مردان هدایای ناخوشایند ندهید: ۵ راه آماده کردن یک هدیه خوب برای آقایان

خرید هدیه برای جنس مخالف، نیاز به مهارت دارد و به همین دلیل خرید هدیه خوب برای آقایان  می‌تواند برای بسیاری  از خانم‌ها دلهره آور باشد؛ در حالی که این طور نیست و آن‌ها می‌توانند به راحتی بهترین هدیه را برای یک آقا تهیه نمایند.

حال این سوال را از شما می‌پرسیم: به نظر شما نوع نگاه خانم‌ها و آقایان به هدایا متفاوت می‌باشد؟

گاهی به نظر می‌رسد خانم‌ها و آقایان از زبان‌های مختلفی برای بیان آن چه که دوست دارند، استفاده می‌کنند.  تمام افرادی که ما با آن‌ها رابطه احساسی داریم، مانند برادر، شوهر، دوست و&#۸۲۳۰; صرف نظر از آن چه ما برای آن‌ها تهیه کرده ایم، از دریافت آن ابراز خوشحالی و تشکر می‌کنند؛ اما در واقع هدف ما از هدیه دادن به افراد این است که واقعا آن‌ها را شگفت زده کرده و تحت تاثیر قرار دهیم.

برای این که هدیه ما واقعا شگفت انگیز و تاثیر گذار باشد، به دنبال سرنخ‌هایی در علایق دوستان و خانواده خود می‌گردیم تا بتوانیم بهترین هدیه برای آن‌ها را حدس بزنیم؛ اما اغلب پس از حدس اول و دوم ناامید می‌شویم.

یکی از مشکلات شایع خانم‌ها در انتخاب هدیه این است که بفهمند مردان چه چیزی را می‌خواهند و چه هدیه ای برای آن‌ها می‌تواند ارزشمند باشد.  اگرچه در برخی موارد بین نظرات خانم‌ها و آقایان همپوشانی وجود دارد؛ اما هنجارهای اجتماعی و فرهنگی بسیاری نیز هست که می‌تواند بر نحوه انتخاب و دریافت هدیه در دو جنس زن و مرد، تاثیر گذار باشد.

چرا مردان مانند زنان به سوپرایز شدن، احتیاج ندارند

هنگامی‌که ما در مورد هدیه دادن به مردان فکر می‌کنیم، دیدگاه کنونی مان موضوعی است که در حال فکر کردن به آن هستیم. زن‌ها تنها با دیدن تلاش مردان برای خرید هدیه، شگفت زده می‌شوند و ماهیت هدیه برای آن‌ها شاید خیلی مهم نباشد؛ اما مردان بیش تر به هدایایی علاقه مند هستند که مرتبط با زندگی شخصی و حرفه ای آن‌ها باشد و هم چنین درک شدن نیاز آن‌ها توسط خانم را نشان دهد.

هنگامی‌که در خرید هدیه برای آقایان دلهره دارید، این موضوع را بررسی کنید سهم شما از فرایند خرید هدیه و سهم شوهرتان از دریافت این هدیه چه قدر است؟ شاید شما از گذراندن وقت برای خرید این هدیه خوشحال باشید؛ اما همسرتان هیچ علاقه ای به دریافت آن نداشته باشد، که در نتیجه این هدیه  نیاز شما را بیش تر از همسرتان برآورده خواهد کرد.

به جای این که با برنامه ریزی برای یک سوپرایز بزرگ، زمان را هدر دهید و یا ماه‌های زیادی را صرف بافتن یک ژاکت نمایید، به این موضوع فکر کنید که واقعا شوهرتان به چه چیزی نیاز دارد. مطمئن باشید که او از این مهربانی شما قدر دادنی خواهد کرد؛ البته توجه داشته باشید که نحوه قدردانی او با روش قدردانی شما هنگامی‌که از او یک روسری هدیه گرفته باشید، کاملا متفاوت می‌باشد.

۵ یادداشت ذهنی در انتخاب هدیه ای عالی برای آقایان

ما تمایل داریم فرایند خرید هدیه برای شوهرمان را پیچیده کنیم؛ در حالی که می‌توانیم بهترین هدیه را برای او به سادگی تهیه نماییم.

  1. قبل از هر چیز نیازهای او را تشخیص دهید

آیا برای بهترانجام شدن کار همسرتان در محل کار و یا کمک به او برای سرگرم شدن، اقلامی‌وجود دارد؟

آیا شوهرتان به دنبال سرگرمی‌های جدیدی نیست؟ و یا چه چیزی برای آسان تر گذراندن شیفت کاری او، می‌تواند مناسب باشد؟

  1. بیش از حد در مورد آن فکر نکنید

مردان هنگامی‌که به چیزی نیاز داشته باشند، خیلی واضح و روشن نیاز خود را بیان می‌کنند و مانند خانم‌ها به آنالیز و تحلیل هدیه نمی‌پردازند تا ببینند پشت این هدیه چه پیامی‌وجود داشته است! پس لازم نیست ماه‌ها  زمان برای آن صرف نمایید.( مگر این که  موردی باشد که شوهرتان واقعا به آن نیاز دارد)

  1. ببینید شوهرتان دوست دارد چه هدایایی برای او خریداری شود

اگر شوهرتان مرتب بازی‌های کامپیوتری خریداری می‌کند، می‌توانید هدیه ای مرتبط با بازی‌های کامپیوتری را برای او تهیه کنید. هنگامی‌که مردی برای سرگرمی‌هایش سرمایه گذاری می‌کند، حتما از گرفتن هدیه ای مرتبط با این موضوع از شما قدردانی خواهد کرد.

  1. به نحوه وقت گذراندن او توجه کنید

شاید همسر شما پولی را صرف خرید موارد متعدد به صورت منظم نکند؛ اما در عوض زمان خود را با رفتن به مکان‌های مختلف می‌گذارند. به طور مثال ممکن است او بیش تر به حوزه شغلی اش علاقه مند و یا ورزش دوست باشد و یا به ماشین‌ها علاقه داشته باشد، شاید هم  از آن دسته افرادی باشد که احساسات و عواطف خود را در مورد علایق شان، به صورت کاملا واضح و شفاف نشان می‌دهد.

  1. نیاز او را بفهمید

شما می‌توانید نیازهای همسرتان را تشخیص دهید و بعد از این مرحله به نیازهایی برخورد می‌کنید که جزء علائق همسرتان نیز می‌باشد.  اگر همسرتان به مواردی علاقه مند است که شما در مورد آن اطلاعات چندانی ندارید، می‌توانید کمی‌تحقیق کنید تا اطلاعات شما از آن افزایش یابد. شما مجبور نیستید هدایایی را تهیه نمایید که ورای درک  شما قرار دارد. می‌توانید در حالی که نیاز او را تامین می‌کنید، خریدی امن تر نیز داشته باشید.

به طور مثال ممکن است همسر شما به عکاسی علاقه مند باشد و از گرفتن یک دوربین به عنوان هدیه قدردانی کند؛ زیرا بیش تر زمان خود را به عکاسی می‌پردازد. در ابتدا ممکن است شما تصمیم به خرید یک دوربین با لنزی جدید برای او نمایید؛ اما در واقع هنگامی‌که با قیمت‌ها و کارکردهای بسیاری متنوع دوربین‌های مختلف در بازار مواجه می‌شوید، از این تصمیم صرف نظر خواهید کرد.

در این مثال می‌توانید به جای خرید یک دوربین با لنزی جدید، پایه ای برای دوربین عکاسی اوخریداری کنید. پایه دوربین برای عکاسان وسیله ای دوست داشتنی است و می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا با استفاده از آن می‌توانند به انجام تمارین و تکنیک‌های مختلف عکاسی بپردازند و هم چنین  خرید این هدیه نیاز به پول بسیار و یا داشتن دانش خاصی در رشته عکاسی نخواهد داشت.

اگر هنوز هم نمی‌دانید که چه هدیه ای را تهیه کنید، نگران نباشید! ما در ادامه به مجموعه ای از هدایای مناسب برای آقایان اشاره خواهیم کرد.


حتما بخوانید : دروغ‌های رایج مردان در روابط !

برای مردانی که شغل محور هستند:

اگرچه بیرون آمدن از چرخه فکری در مورد هدایا می‌تواند سخت باشد؛ اما برای گرفتن هدیه مناسب برای آقایان نباید کاملا راکت و بی تلاش بمانید.

برای مردانی که شغل محور هستند

برای انتخاب هدیه برای مردان شغل محور، ابتدا باید ماهیت شغل آن‌ها را در نظر گرفته و سپس نیازهای آن‌ها را بررسی کنید. به طور مثال دکتر، مدیر فروش، و یا یک مربی فیتنس هر کدام نیازهای متفاوتی را می‌توانند داشته باشند.

بررسی کنید که چه مواردی می‌تواند به شوهرتان برای کاراتر بودن و یا رسیدن به اهداف کاری اش، کمک نماید. آیا او همیشه از یکی از ابزارهای مورد استفاده خود شکایت می‌کند و شما می‌توانید جایگزینی برای آن بیابید؟ آیا اقلامی‌وجود دارد که شما می‌توانید با تهیه آن‌ها برای بهتر  و سریع تر انجام شدن وظایف شغلی او کمکی کرده باشید؟

به طور مثال تصور کنید که پدر شما نجار برجسته ای بوده و سال‌های بسیاری است که با انواع چوب‌های گلچین شده کار می‌کند، آن‌ها را تراش می‌دهد و می‌برد.  شاید شما متوجه شوید که اره برقی او کهنه و آسیب دیده شده و دیگر مانند گذشته به خوبی کار نمی‌کند. قبل از این که برای خرید یک اره برقی نو تصمیم بگیرید، از ترجیح پدرتان برای جایگزین کردن آن با یک اره جدید، مطمئن شوید. شاید او بخواهد برند خاصی و یا شاید هم بخواهد دقیقا از مدل و برند همین اره آسیب دیده را داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که طرز فکر خانم‌ها و آقایان یکسان نیست.

برای مردانی که به یک سرگرمی‌خاص علاقه مند هستند

به این موضوع فکر کنید که چه طور می‌توانید با هدیه خود، همسرتان را به لذتی کم تر تجربه شده از سرگرمی‌هایش   برسانید. از آن جایی که بیش تر آقایان به ورزش علاقه مند هستند، ما در ادامه هدایایی را که مرتبط با ورزش است، پیشنهاد می‌دهیم.

چه چیزی به همسرتان در رسیدن او به اهداف مرتبط با تناسب اندامش کمک می‌کند؟

بدنسازی، دو و یوگا، هر کدام به موارد متفاوتی نیاز خواهند داشت. آیا اقلامی‌وجود دارد که شما بتوانید با خرید آن‌ها به میزان مورد نیاز او به مواد غذایی و یا انجام فعالیت‌های ورزشی، کمک کرده باشید؟ ممکن است او در باشگاه به چه چیزهایی نیاز داشته باشد؟

یک حوله جدید، ‌یک بسته پودر پروتئین، یک بطری آب، ترازو و یا حتی اطلاعاتی در مورد یک تمرین جدید، گزینه‌های خوبی هستند. ممکن است همسر شما تمامی‌این موارد گفته شده را داشته باشد؛ اما آسیب دیده باشند که در این صورت شما می‌توانید مواردی نو را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

برای مردانی که علاقه خاصی به تکنولوژی، اتومبیل‌ها و یا کفش کتانی دارند

این موارد می‌توانند کمی‌دردسر ساز باشند؛‌ زیرا آقایان همیشه در مورد این موضوعات از خانم‌ها بیش تر می‌دانند. یکی از دلایلی  که انتخاب هدیه از بین موارد ذکر شده را سخت می‌کند، این است که ما ترجیح مردان را درمورد برندهای این موارد و دارایی‌های آن‌ها را از این لیست، نمی‌دانیم.  البته اگر دوست دارید از بین موارد این گروه هدیه ای عالی  را انتخاب کنید، لازم نیست حتما یک کارشناس کفش کتانی، طرفدار پر و پا قرص اتوموبیل‌ها و یا یک تکنسین حرفه ای باشید.

می‌توانید هدیه ای را تهیه کنید که همسرتان با استفاده از آن می‌تواند از اقلام فوق به خوبی نگهداری نماید. به طور مثال اگر همسرتان به اتوموبیل‌ها علاقه مند است، تهیه یک کیت محصولات تمیز کننده اتوموبیل می‌تواند ایده خوبی باشد.

هنگامی‌که شما در مورد موارد مورد علاقه همسرتان اطلاعات کامل ندارید، می‌توانید از این روش استفاده نمایید و با یک بررسی کوچک این اقلام اساسی را بیابید.

اگر همسرتان به کفش‌های کتانی علاقه مند است، می‌تواند به شما در مورد مارک، رنگ، سایز و سبک کفش‌های مورد علاقه خود بگوید و اگر شما در این مورد اطلاعات کافی را دارید، می‌توانید برای او کفش بخرید.

اما اگر در مورد این ویژگی‌ها اطلاعات کافی را ندارید، به شما توصیه می‌کنیم یک کیت تمیز کننده کفش‌های کتانی را به همسرتان هدیه دهید؛ زیرا وسیله ای  به شدت کاربردی است و برای تمیز ماندن کتانی‌ها باید مرتبا از آن استفاده شود.

هدیه دادن فرآیندی آزاردهنده نیست

با هدف گیری مواردی که واقعا همسرتان به آن‌ها نیاز و علاقه دارد، می‌توانید در زمان و پول خود صرفه جویی نمایید. به ما اعتماد کنید؛ اگرچه ممکن است همسرتان پس از دریافت هدایای کاربردی، قدردانی مختصری نماید؛ اما واقعا این هدایا را دوست خواهد داشت. به این موضوع فکر کنید که چه طور هدایای شما می‌توانند منفعت بلند مدت به همسرتان برسانند؟

 آیا هدیه از علایق همسر شما پشتیبانی می‌کند و یا برای برآورده کردن نیازهای او کافی است؟

 اگر قرار بود همسرتان خودش هدیه ای را انتخاب کند، باز هم همین مورد را انتخاب می‌کرد؟

اگر پاسخ شما به دو سوال فوق مثبت باشد، یعنی در مسیر درستی برای انتخاب هدیه  قرار دارید.

لازم نیست فرایند خرید هدیه را با ایده‌های خودتان در مورد آن، پیچیده نمایید. شما می‌توانید هر مردی را بدون هیچ پیچیدگی خاصی با خرید هدیه، به دست آورید و تنها کافی است این موضوع را به  یاد داشته باشید که هنگام خرید هدیه، به سادگی این کار را انجام دهید.


حتما بخوانید : نکاتی در مورد زنان که برای مردان قابل درک نیست !

منبع
lifehack
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.