روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چه طور بدانیم که برای رابطه جنسی آماده هستیم یا خیر؟

رابطه جنسی می‌تواند شگفت انگیز باشد اگر، شما از لحاظ جنسی  فعال بوده و آمادگی داشته باشید.  در صورت آمادگی نداشتن برای رابطه جنسی ممکن است برای شما مشکلات متعددی به وجود بیاید، مانند مشکلات عاطفی، انتقال عفونت‌های متعدد از راه جنسی و یا حاملگی ناخواسته.

راه‌های متعددی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها آمادگی خود را برای داشتن رابطه جنسی تعیین کنید.  اگر برای رابطه جنسی آمادگی داشته باشید، می‌توانید از نگرانی‌ها و انتظارات خود با همسرتان صحبت کرده و برای محافظت از خودتان در برابر بیماری‌هایی که از این راه منتقل می‌شود،‌ برنامه ریزی کنید.  با انجام داده مواردی که در ادامه گفته خواه شد، مطمئن باشید اولین رابطه جنسی شما لذت بخش و ایمن خواهد شد.

 1. سوالات خود را در رابطه با رابطه جنسی، عفونت‌های منتقل شونده از راه رابطه جنسی و حاملگی مشخص نمایید

برای این که احتمال ابتلا به عفونت‌های منقل شونده از راه رابطه جنسی کاهش یابد و هم چنین ناخواسته حامله نشوید، بهتر است به تمامی‌سوالات خود در رابطه با داشتن رابطه جنسی ایمن فکر کنید. با مشخص کردن این سوالات متوجه خواهید شد که در مورد چه مواردی باید بیش تر یاد بگیرید.

می‌توانید با یکی از دوستان قدیمی‌و قابل اعتماد و یا یکی از افراد بزرگ تر از خودتان، در مورد این موضوع صحبت کنید. اگر هم با دیگران راحت نیستید، می‌توانید سوالات خود را در اینترنت جستجو کنید و یا از یک پزشک، پرستار، روانپزشک، درمانگر و یا هر کس دیگری بپرسید؛ اگر از این افراد سوالات خود را بپرسید بهتر است؛ زیرا پاسخ‌های آن‌ها واقعی تر از مطالبی است که از جستجو در فضای مجازی به وجود می‌آید.

 1. این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که عقیده هر کسی در مورد رابطه جنسی متفاوت است.

آیا می‌توانید در مورد رابطه جنسی با شریک تان بحث و تبادل نظر داشته باشید؟ تصور کنید که آیا می‌توانید در رابطه با مسائلی هم چون  عفونت‌های منتقل شونده از راه رابطه جنسی و  آناتومی‌پایه و یا راه‌های جلوگیری از بارداری با شریک تان صحبت کنید یا خیر. اگر شما برای بحث در رابطه با این موضوعات با همسرتان راحت نیستید، در مورد داشتن رابطه جنسی با او صرف نظر نمایید.

در مورد رابطه جنسی صحبت کنید
 1. با شریک خود صحبت کنید

اگر قصد برقراری رابطه با همسرتان را دارید، ابتدا در مورد عواطف و احساسات خود فکر کرده و آن‌ها مورد ارزیابی قرار دهید. اگر برای برقراری رابطه آمادگی داشتید، همسرتان را برای برقراری رابطه تحت فشار نگذارید، تنها در مورد احساسات خود با او صحبت کنید.

به طور مثال می‌توانید به او بگویید:« من فکر می‌کنم که برای برقراری رابطه جنسی، آمادگی دارم» تو چه احساسی داری؟

به یاد داشته باشید که آمادگی شما به معنای آمادگی همسرتان نیست. اگر شریک تان آماده نبود، به انتخاب او احترام بگذارید.

 1. در مورد نحوه برخورد با عواقب رابطه جنسی با همسرتان بحث کنید

قبل از آغاز رابطه جنسی با کسی، باید در مورد نحوه برخورد با برخی از نتایج برقراری رابطه مانند انتقال بیماری‌های عفونی و یا بارداری صحبت کنید. آیا می‌توانید به مراکز خدمات درمانی و یا کلینیک‌ها مراجعه کنید؟ آیا هر دو می‌توانید عواقب رابطه جنسی مانند بارداری و یا انتقال بیماری‌های مقاربتی را بپذیرید؟ با دقت عواقب احتمالی برقراری رابطه جنسی را در نظر بگیرید.

 1. انتظارات و تمایلات خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید

بعد از این که برخی عواقب منفی برقراری رابطه جنسی را در نظر گرفتید، در مورد انتظارات و  تمایلات خود از رابطه جنسی بحث کنید.  در مورد این که دوست دارید در بار اول چه چیزهایی را تجربه کنید، بحث نمایید. از شریک خود نیز بخواهید تا تمایلاتش را با شما در میان بگذارد.

به طور مثال از او بپرسید آیا در هنگام انجام رابطه جنسی، پوزیشن خاصی دارد؟ و یا آیا دوست دارد پس از رابطه جنسی برای مدت طولانی در آغوش گرفته شود؟

 1. اقدامات لازم را در جهت کاهش عواقب رابطه جنسی انجام دهید

اگر به تمایلی برای بارداری ندارید، حتما این موضوع را قبل از آغاز رابطه در نظر داشته و با یک پزشک مشورت کنید.

به طور مثال شاید لازم باشد شما هم زمان، از کاندوم و قرص‌های ضد بارداری استفاده کنید.

از اولین رابطه جنسی خود لذت ببرید
 1. برای جلوگیری از انتقال بیمارهای مقاربتی از کاندوم استفاده کنید

بهترین راه برای جلوگیری از انتقال بیمارهای مقاربتی و یا حاملگی، عدم برقراری رابطه جنسی است؛ اما اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید،‌ حتما از کاندوم در هر بار برقراری رابطه، استفاده کنید. این تنها باوری اشتباه است که گفته می‌شود در اولین رابطه جنسی لازم نیست نگران حاملگی و یا انتقال بیماری‌های مقاربتی باشید. تفاوتی ندارد دفعه چندمی‌است که رابطه جنسی را برقرار می‌کنید، در هر صورت احتما ابتلا شما به بیماری‌های مقاربتی و یا حاملگی وجود خواهد داشت. استفاده از کاندوم روشی موثر برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی است.

اگر شریک تان به استفاده از کاندوم علاقه ای نشان می‌دهد، لازم نیست او را تحت فشار قرار دهید. تنها این موضوع را روشن کنید که علاقه مند به داشتن رابطه جنسی ایمن هستید.

برای جلوگیری از ابتلا به HPV می‌توانید از واکسن استفاده کنید.  HPV ویروسی است که منجر به سرطان دهانه رحم و یا زگیل تناسلی خواهد شد. می‌توانید با پزشک خود در مورد واکسن‌های این ویروس مانند  «گارداسیل» یا « سرواریکس» مشورت کنید.

 1. از کاندوم و قرص‌های ضد بارداری هم زمان استفاده کنید

قرص‌های ضد بارداری به تنهایی نمی‌توانند از حاملگی جلوگیری کنند؛ اما اگر هم زمان از کاندوم و قرص‌های ضد بارداری استفاده کنید، نه تنها شانس بارداری شما بسیار کم تر می‌شود؛ بلکه از بیماری‌های مقاربتی نیز می‌توانید خودتان را حفاظت کنید.

 1. آرام باشید

از آن جایی که برقراری رابطه جنسی برای اولین بار می‌تواند بسیار پر استرس باشد، به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که قبل از آغاز رابطه جنسی کمی‌ورزش کنید. نفس‌های عمیق و طولانی نیز می‌تواند به شما در داشتن آرامش بیش تر کمک کند. به خاطر داشته باشید که همه اولین بار کمی‌عصبی می‌شوند و داشتن این حس غیر عادی نیست.

 1. عجله نکنید

بخشی از لذت رابطه جنسی به نوازش و تحریک طرف مقابل در آن مربوط می‌شود. این رابطه یک مسابقه نیست، پس در انجام آن عجله نکرده و از لحظات خود لذت ببرید. می‌توانید شرایط را با گوش دادن به یک موزیک ملایم و روشن کردن شمع و هم چنین صحبت کردن قبل از آغاز آن،‌ رمانتیک تر کنید.


حتما بخوانید :  هدف گذاری در یک رابطه عاشقانه ، خوب یا بد؟

 1. اگر راحت نیستید، به شریک خود بگویید

هر زمان که احساس کردید از داشتن رابطه جنسی لذت نمی‌برید،‌ به شریک خود بگویید.  اگر شریک تان از شما خواست که دست نگه دارید، حتما این کار را انجام دهید. این موضوع عادی است که در اولین رابطه جنسی کمی‌درد داشته باشید؛ اما اگر ازا ین رابطه لذت نمی‌برید،‌ به همسرتان گفته و موقعیت قرار گرفتن خود را تغییر داده و دوباره سعی کنید.

 1. قبول کنید که داشتن اولین رابطه جنسی می‌تواند کمی‌ناخوشایند باشد

اگرچه در فیلم‌ها، رابطه جنسی تجربه ای جادویی و رمانتیک به نظر می‌آید؛ اما می‌تواند بسیار ناخوشایند نیز باشد. از آن جایی که اولین رابطه جنسی تجربه ای جدید است، می‌تواند ناخوشایند باشد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که ناخوشایندی رابطه جنسی در اولین بار عادی است و لازم نیست به خاطر این موضوع خجالت زده شده و یا از آن شرم کنید.

 1. بعد از برقراری اولین رابطه جنسی، احساسات متفاوتی را تجربه خواهید کرد

بعد از اتمام اولین رابطه جنسی، هنگامی‌که دوباره در مورد فرایندهای آن فکر کنید، احساساتی را تجربه خواهید کرد که برای شما جدید است. این موضوعی عادی است که پس از اولین تجربه خود احساس قدرت کنید. اگر داشتن این احساسات ناراحت هستید، با  فردی  مورد اعتماد مانند پدر و مادر، مشاور و یا دوستی نزدیک در مورد این موضوع صحبت کنید.

 1. در مورد راه‌های دیگری که می‌توانید با شریک تان رابطه داشته باشید، فکر کنید

راه‌های بسیاری برای گرفتن دستان همسرتان و یا برقراری رابطه جنسی وجود دارد. اگر فکر می‌کنید که رابطه شما با شریک تان بسیار سریع پیش می‌رود، می‌توانید سرعت آن را انجام کارهایی هم چون در آغوش گرفتن، بوسیدن و&#۸۲۳۰; سرعت آن را کم کنید. شما هم چنین می‌توانید در مورد رابطه جنسی، صابح فرزند شدن و هر چیزی که شریک تان را تحریک می‌کند،‌ صحبت کنید. یا یک دیگر طوری رفتار کنید که هر هر دوی شما احساس راحتی داشته باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.