افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

از شادی های کوچک در زنگی لذت ببرید ، نویسنده این متن توصیه می کند حتما این تجربه را امتحان کنید

ما در این مطلب قصد داریم داستان تصمیم دو زوج را بیان کنیم که می‌خواهند محل زندگی خود را از شهر به یک خانه بسیار ساده و کوچک روستایی منتقل کنند. شاید تصمیم آن‌ها برای همه ما در مرحله اول غیر قابل اجرا باشد؛ اما با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که چگونه می‌توان از زندگی با همین تصمیم‌های به ظاهر کوچک، لذت بیش تری برد.

در اوایل سال جاری من و همسرم تصمیم گرفتیم خانه خود را به یک منطقه روستایی و فضای بسیار کوچکی منتقل کنیم و همان طور که حدس زده بودیم، این تجربه ای بسیار شگفت انگیز بود.

  این خانه یک چهار دیواری کوچک بود و در آن خبری از آشپزخانه، اتاق خواب، سالن ناهار خوری و&#۸۲۳۰; نبود؛ اما در عوض این خانه گزینه‌های دیگری را در اختیار ما قرار می‌داد. ما هم می‌توانستیم مانند دیگران برای خودمان دو نفر و سگ مان خانه ای با امکانات و فضای بزرگ تری را در نظر بگیریم؛ اما حالا با انتخاب این خانه کوچک در یک منطقه روستایی، دیگر رفتن به خارج از شهر کار مشکلی نیست، علاوه بر این ما می‌توانیم در این خانه یک حیاط کوچک و یا حتی یک زیر زمین داشته باشیم که در زندگی شهر نشینی داشتن چنین چیزی، بسیار مشکل خواهد بود؛

اما در این خانه با تمام محاسنی که دارد، موارد چالش برانگیزی نیز وجود دارد. در واقع من و همسرم دوست داریم از دیگران متفاوت باشیم و تمام کارهای عادی را که عموم مردم انجام می‌دهند، زیر سوال ببریم؛ تا از تکرار کارهای به ظاهر عادی که هر روز توسط افراد بسیاری بدون فکر کردن انجام می‌شود، جلوگیری کنیم.

به همراه همسرم تصمیم گرفتیم به مدت ۶ ماه در این خانه بمانیم و اگر احساس کردیم که این وضعیت برای ما غیر قابل تحمل است، دوباره به حالت عادی خود در شهر بازمی‌گردیم.

اگرچه نقل مکان کردن به محیطی کوچک در ابتدا سخت به نظر می‌رسید؛ اما با قرار گرفتن در آن محیط، یک سری اتفاقات غافل گیرمان کرد و با وجود کوچک بودن فضای زندگی مان، تفریحات بسیاری را داشتیم.

همسر من ذوق هنری بسیاری دارد و مسحور زیبایی‌هایی است که می‌تواند بر انسان‌ها تاثیر گذار باشد.  به همین دلیل شوهرم شروع به طراحی خلاقانه فضای کوچک ما در این خانه کرد.


حتما بخوانید : این ۸ رفتار غلط می‌تواند باعث تخریب کل زندگی تان شود

امروز ما می‌بینیم که بیش تر مردم خواستار فضای‌های کوچک تر هستند( البته شاید هم شرایط آن‌ها ایجاب می‌کند که در این نوع خانه‌ها زندگی کنند)

افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند به دنبال راه‌هایی هستند تا بتوانند در فضاهای کوچک خانه‌های خود طراحی‌های جالب و شگفت انگیزی را پیاده کنند که، فضای ذخیره سازی آن‌ها را نیز افزایش دهد. خانه‌های laneway نوعی از خانه‌های رو به رشد هستند که می‌توانند فضای مرده خانه‌های روستایی را بهبود ببخشند.

در گذشته ما برای پیدا کردن ایده‌های هنری در دکوراسیون خانه‌ها اختلاف نظر داشتیم؛ اما حالا در این فضای کوچک گزینه‌های بسیاری را برای تزیین خانه پیش روی خود می‌بینیم. البته تا به امروز ما در این خانه به جز قفسه بندی و نصب کابینت و هم چنین استفاده از چند قلم کالای تزیینی، کار خاص دیگری انجام نداده ایم.

در همین فضای کوچک ما سیستم استریو حرفه ای خود را نیز نصب نمودیم که با یک اسپیکر بلوتوث ارزان تکمیل شده  و فضای خانه ما را جذاب کرده است. مواردی که ما برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده کرده ایم، علاوه بر استفاده کاربردی، جذابیت بصری نیز دارد؛ زیرا فضای خانه کوچک است و باید زیبا دیده شود. به صورت کلی می‌توان گفت فرایند طراحی دکوراسیون این خانه کوچک برای ما چالشی سرگرم کننده بود.

تمام این کارها ۸ ماه طول کشیده و ما هنوز هم در این خانه هستیم، حتی شاید تا آخر عمر در همین خانه بمانیم.

از فواید داشتن یک خانه کوچک می‌توان گفت، هنگامی‌که فضا کوچک است شما به اسباب و اثاثیه کم تری نیاز خواهید داشت و هم چنین می‌توانید مدت زمان کم تری را صرف تمیز کردن خانه نمایید.

این باعث صرفه جویی در منابع مالی شما خواهد شد و  زندگی کردن در یک محیط کوچک باعث می‌شود تا شما احساس فراوانی بیش تری داشته باشید و حس کنید که دنیای شما بزرگ تر شده است.

 نویسنده این متن به شما شدیدا امتحان کردن این تجربه را توصیه می‌کند.


حتما بخوانید : با انجام این کارهای کوچک آرامش را به خانه و خانواده خود ببخشید

منبع
psychologytoday
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.