روان شناسیزناشوییسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

۷ راهکار برای اینکه متوجه شوید معشوقه تان توانایی فریب دادن شما را دارد!

چگونه از ازدواج کردن با یک فرد موذی جلوگیری کنیم

چگونه از ازدواج کردن با یک فرد موذی جلوگیری کنیم

تقریبا همه افراد به معشوقه شان یکبار و یا حتی چندین بار دروغ میگویند حال اینکه این کار را با پنهان کاری و یا بصورت کاملا علنی انجام دهد. گاهی اوقات افراد این کار را به طور آگاهانه انجام میدهند و گاه نیز کاملا ناخواسته و بطور ناخودگاه.

دروغ‌هایی که در روابط گفته میشود، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. شاید یکی از زوجین نخواهد درباره محاکمه و یا مشکلی که برای دوستش پیش آمده است صحبت کند. گاهی اوقات شرایطی پیش میاید که نباید حقایق گفته شود. اما گاهی اوقات دروغ‌هایی که گفته میشود که تاثیرات بسیار بدی دارد. گاهی اوقات دروغ‌هایی در باب روابط نامشروع و یا اعتیاد گفته میشود و در واقع حقایق آنها انکار میشود.

هدف از این مقاله دفاع از موضوع کمال انسان نمیباشد چرا که چنین چیزی اصلا وجود ندارد. در واقع موضوع این مقاله درباره افرادی است که همیشه با موذی گری کار‌های خود را پیش میبرند و به خصوص در رابطه‌هایشان افرادی بسیار آب زیرکاه میباشند. در ادامه ۷ راهکار را برای شما معرفی میکنیم تا بطریق آنها بتوانید از شروع رابطه با افراد موذی خودداری کنید.

  1. ببینید که او کجاست

 گاهی اوقات افراد اعلام میکنند که در مکان خاصی هستند اما هرگز اینگونه بنظر نمیرسد. تنها چیزی که از اقدامات و رفتار‌های آنها استنباط میشود، این است که میخواهند با شما رابطه ای را شروع کنند و برای این موضوع نیز بسیار پافشاری میکنند.

این افراد سعی میکنند با متهم کردن شما مبنی بر اینکه زیاد آنها را کنترل میکنید، رفتار‌های خود را توجیه کنند درحالیکه این کنترل کردنی که آنها از آن نام میبرند، در واقع همان اعتماد ابتدایی و صمیمیت اولیه ای است که افراد از روابط عاطفی شان انتظار دارند.

اینکه همیشه همه چیز طبق وفق مراد و برنامه ریزی‌ها پیش نرود، امری عادی میباشد و گاهی اوقات نیز زوجین بخاطر دلایل محتملی از مسیر اصلی روابط شان خارج میشوند. با این حال منظور من افرادی است که سعی میکنند پنهان کاری کنند و اینجاست که سوالی برای زوج دیگر به وجود میاید: هدف او واقعا چیست؟


همچنین بخوانید :  ۵ نشانه که ممکن است شما عاشق یک فرد نارسیست (خودشیفته) شده باشید!

  1. دروغ‌های کوچک

توجه ویژه ای به دروغ‌هایی که به نظر بی اهمیت میباشند، داشته باشید. اگر شما تصور می‌کنید که دروغ‌های کوچک ارزش نگرانی و توجه را ندارند، احتمالا فریب این افراد را خورده اید.

 برخی از افراد این موضوع را یاد گرفته اند که دروغ گفتن راهکاری قابل قبول برای سر پوش گذاشتن بر روی کار‌هایشان میباشند. این افراد احتمالا به این باور میرسند که هیچ تفاوتی بین دروغ‌های بزرگ و دروغ‌های کوچک وجود ندارد.

  1. بی اعتباری رابطه

 به بهترین نحو ممکن، به رفتار‌های معشوقه تان در روابط قبلی اش توجه کنید. آیا در روابط قبلی اش خیانت کرده است؟ برخی از افراد عشق بازی‌های نامشروع با افراد دیگر داشته اند. آیا او قبلا دزدی کرده است؟ برخی از افراد از معشوقه‌های قبلی شان دزدی کرده اند. آیا او از شما راز‌هایی را پنهان نگه میدارد؟ گاهی اوقات افراد نسبت به اینکه فرزند و یا همسر دیگری دارند دروغ میگویند.

  1. نقش بازی کردن

 سعی کنید خانواده معشوقه تان را بشناسید. والدین برخی از افراد از دروغ برای نقش بازی کردن استفاده میکردند و این را راه حلی برای مشکلات میدانستند.

یکی از بارز ترین مثال‌ها برای این موضوع زمانی است که یکی از والدین، فرزند را فریب میدهد و رازی را به او میگوید و در ادامه به فرزند بیان میکند که درباره این راز با والد دیگرش صحبت نکند. این کار باعث ناراحتی فرزند میشود چرا که معمولا فرزندان هم با پدر و هم با مادر خود روراست میباشند.

ما به این دلیل این کار را فریبنده مینامیم چرا که فرزند احساس میکند رازی را در پیش خود دارد که میتواند آسیبی به وضعیت خاصی بزند. :من رازی را پیش خود دارم که فقط من و پدرم درباره آن میدانیم.

  1. همه گیر بودن فریبکاری‌های او

 افرادی که در بیرون از روابط عاطفی شان به دیگران دروغ میگویند و یا اینکه دیگران را فریب میدهند، احتمال اینکه در روابط صمیمی‌و عاطفی شان نیز دروغ بگویند وجود دارد. بنابراین شما نباید بر این باور باشید که لزوما با شما چنین رفتاری نخواهند داشت و به شما دروغ نخواهند گفت و به طور کلی شما را فریب نخواهند داد.


همچنین بخوانید :   چرا من انتخاب او نبودم ؟!

  1. عدم توانایی برای پذیرفتن مسئولیت

تمایل و علاقه معشوقه تان برای اینکه مسئولیت‌هایی را بپذیرد را ارزیابی کنید. افرادی که نتوانند سختی‌های رابطه شان را بپذیرند و برای آنها مسئولیت قبول کنند، سعی میکنند همه رفتار‌های خود را اعم از اینکه سعی کرده اند شما را فریب بدهند را توجیه کنند.

  1. عدم داشتن تعهد

 گاهی اوقات افراد قول‌هایی میدهند در حالیکه اصلا قصد ندارند به آنها عمل کنند. طرف دیگر این قول و تعهد سعی میکند به مسئولیت خود درباره این تعهد عمل کند اما این فرد علاقه ای به اینکه پای تعهد‌های خود بماند ندارد.

 اگر شک کردید که معشوقه تان فردی موذی میباشد، از خودتان بپرسید آیا او پای قول‌های خود می‌ایستد؟ برای مثال شاید او به شما قول داده باشد که در تاریخ خاصی برای شما حلقه ازدواج میخرد و یا اینکه برای شما حیوان خانگی خریداری خواهد کرد و یا حتی شاید شما به او پولی قرض داده باشید و او به شما گفته باشد که در فلان تاریخ، بدهی اش را به شما پرداخت میکند.

افراد به دلایل متفاوتی سعی میکنند که دیگران را فریب بدهند. همانطور که قبلا گفته شد، برخی از افراد تصور میکنند که این کار، راه حلی برای مشکلات میباشد. برخی دیگر نیز ترجیح میدهند به جای رویارویی با مسائل، صحنه را ترک کنند.

 گاهی اوقات نیز افراد این کار را در نتیجه رفتار‌های مشابه والدین شان یاد گرفته اند. همچنین بگذارید افرادی را که دارای خصوصیت رفتار‌های روانی گرایانه و یا افرادی که دارای خصوصیت تهاجمی‌منفعل دارند را فراموش نکنیم چرا که برخی از این افراد این کار را از عمد و از روی تمایلات خود انجام میدهند.

 حال دلیل این فریب دادن‌ها هرچه هم که باشد، فریب دادن میتواند روابط را از بین ببرد. برخی از افراد بر این باور هستند که رابطه‌های جنسی نامشروع نمیتوانند بخودی خود ازدواج‌ها را از بین ببرند اما خیانت توانایی از بین بردن روابط را دارد.

در نهایت نیز، افرادی که فریب اینها را میخورند باید بدانند که گاهی اوقات این افراد متوجه میشوند که باید بنابر دلایلی شما را فریب بدهند. اگر شما واکنش‌های افراطی از خود نشان دهید و یا اینکه به آنها بیش از حد سخت بگیرید، در واقع آنها را تشویق میکنید که از رویکرد فریب دادن بعنوان راه حلی استفاده کنند. البته این موضوع بدین معنا نیست که این رفتار آنها صحیح و قابل قبول میباشد.

منبع
psychologytoday
برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. بدترین اخلاق به نظر من دروغگوییه که هیچ وقت هم درست نمیشه من اصلا از آدمهای دروغگو خوشم نمیاد

  2. آدم‌هایی که دروغ میگن باید به این مسئله هم فکر کنن که ماه همیشه پشت ابر نمی‌ماند و یه روزی حقیقت مشخص خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.